Ukrajina

11. srpna 2014 19:56
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. ledna 2023 20:55

Kan 

Já něco takovýho v životě neviděla. Jen teda ty krásný starý byty v Moskvě, rozdělený po cimrách (jedna na rodinu), ale tam měli koupelnu samostatnou (asi po nějakejch carskejch oficírech) a společnou pro všechny. Taky dobrej pocuc, když to byl vždycky aspoň čtyřpokoják

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. ledna 2023 12:58

Kdepak hořet v pekle. Všichni russáci ať chcípnou, v co nejpříšernějších bolestech!

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 19. ledna 2023 22:15

Dnes mě překvapilo na TW : zásluha části bulharské vlády na podpoře Ukrajiny v prvních dnech války

https://twitter.com/FilipHorky/status/1615613159028523014

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 20. ledna 2023 07:32

z Krajskýho úřadu mi přišla odpověď, jak nostrifikovat UA vzdělání, tak to sem dám, kdyby někdo potřeboval

k Vašemu dotazu uvádím následující:

žádost o uznání zahraničního vzdělání (základní, střední, vyšší odborné) včetně příloh je možné zaslat písemně prostřednictvím České pošty na adresu Krajského úřadu Kraje Vysočina, odbor školství, mládeže a sportu, Žižkova 57, 586 01 Jihlava, případně se předem domluvit na osobním podání žádosti.

Co je zapotřebí předložit

Absolvent zahraniční školy musí k nostrifikačnímu řízení na krajském úřadě předložit zejména

§  originál zahraničního vysvědčení nebo jeho úředně ověřenou kopii,

§  doklad o obsahu a rozsahu vzdělávání v oboru, v němž žadatel dosažené vzdělání získal,

§  úředně ověřený překlad všech předkládaných cizojazyčných dokladů do českého jazyka vyhotovený tlumočníkem zapsaným v České republice do seznamu znalců a tlumočníků

§  písemná plná moc v případě zastoupení zmocněncem,

§  kopii dokladu prokazující místo pobytu absolventa na území České republiky (viz informace níže), např. vízum, povolení k pobytu apod.

 

Informace o dokladu prokazujícím místo pobytu žadatele

O vydání osvědčení o uznání rovnocennosti zahraničního vysvědčení v České republice nebo rozhodnutí o uznání platnosti zahraničního vysvědčení v České republice může požádat osoba (cizinec) s místem pobytu na území České republiky, a to u krajského úřadu, v jehož správním obvodu se toto místo nachází. Místo pobytu na území České republiky je předpokladem místní příslušnosti krajského úřadu k vyřízení věci. Tzn., pokud by místo pobytu nebylo v Kraji Vysočina, je třeba žádost podat na krajský úřad v tom kraji, kde má žadatel místo pobytu. Absolvent, který je cizincem, dokládá své místo pobytu na území České republiky, a to například předložením kopie ohlášení místa pobytu na území ve smyslu § 97 zákona o pobytu cizinců. Podle tohoto dokumentu lze určit krajský úřad místně příslušný k vyřízení věci. Pokud by nebylo možno doložit místo pobytu žadatele (cizince) na území ČR, poté by se místní příslušnost krajského úřadu řídila místem podání žádosti.

 

O podané žádosti proběhne řízení, jehož postup je upraven školským zákonem, správním řádem a vyhláškou o podmínkách uznávání rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných zahraničními školami.

 

Správní poplatek ve výši 1000 Kč je možno uhradit i bezhotovostním převodem. Neplatí se prostřednictvím kolku. Číslo účtu a variabilní symbol k provedení platby bychom Vám zaslali e-mailem po obdržení písemné žádosti včetně příloh.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 24. ledna 2023 11:24

Mulen Stateční.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 03. února 2023 12:33

ráno mi volala vyděšená mamka, že jí volala hysterická teta (volička AB), že se válka blíží. Mamka mi řekla, že včera viděla na nějaký televizi Putinův projev, že to chce rozjet ve velkým. tak jsem ju uklidňovala, že to nebude pravda, že je UA připravená, má od nás zbraně a vybavení. blbej pocit uklidňovat 75 letou maminku. řekla mi, že mi věří a poděkovala

a dneska na FB (Visegradsky jezdec)

Podobná informace už tady včera zazněla přímo ode mě, pro její zvýraznění (protože je opravdu důležitá) předkládám vlákno od Andreje Poleščuka, který nejenže každý den na twitteru informuje o průběhu bojů, ale sám i v Ukrajině byl. „Dost jsem přemýšlel nad tím, jestli tohle vlákno psát, ale vzhledem k tomu, že nová ruská ofenzíva je takřka na spadnutí, myslím, že nemám na výběr.Poslední dny a týdny je strašně složité přidávat pozitivní věci, týkající se Ukrajiny. Situace bohužel není růžová." „ Ruské útoky na infrastrukturu jsou bohužel efektivní a decimující. Už v prosinci byla situace špatná, v mnoha místech nebyla elektřina, teplá voda, teplo.Bohužel se tato situace týká celé Ukrajiny. Od východu, až po úplný západ u Slovenska." „Rusové mají obrovské množství vojáků v Ukrajině. Mobilizovali statisíce vojáků, některé odhady mluví o půl milionu. Jen menšina z nich byla nasazena v boji. Zbytek procházel výcvikem v Rusku a Bělorusku." „Ač tito mobici nebudou extrémně dobře vybavení, pořád je živá síla, která bude brát ukrajinské pozice počtem. Útok může proběhnout po celém úseku fronty od Zaporoží, přes Doněckou až po Luhanskou oblast." „S tím souvisí ukrajinské kapacity se bránit. Hlavní problém spočívá s municí. Jsem rád, že se o tom začalo veřejně mluvit a diskutovat. Některé brigády mají nedostatek všeho. Od munice 122 a 152 milimetrů, až po munici do ručních zbraní." „Nemluvím vůbec o západních dodávkách pomoci. V některých ohledech je to kapka v moři a často je to spíše symbolická pomoc, než faktická a efektivní.Je náročné zbraně udržovat, je náročné je opravovat, nemluvě o operační logistice, která je extrémně složitá." „ Mluvil jsem o tom v prosinci, kde se mi někteří smáli, když jsem řekl, že Rusům zbraně nedojdou. Za tímto bodem si stojím a bohužel se to potvrzuje. Rusové v podstatě najeli na válečnou ekonomiku a mají montáží linky na tanky, houfnice i munici." „Není to výkvět moderní techniky, nicméně T-72, T-64 i T-80 svůj účel (zabíjet) splní. Rusové jsou schopní vyrábět rakety, protože jeho nepřiznaní spojenci mu umožňují obcházet západní sankce (Čína, Kavkaz, Turecko)." „Není to žádný apel na ukončení podpory, naopak, je to obrovský apel na nás na Západě. Potřebujeme masovou produkci západního typu munice a pokusit se rozjet výrobu munice sovětského typu. „Potřebujeme na Ukrajinu sypat co nejvíc techniky. Od houfnic, přes obrněná vozidla (bojová i transportní) až po letadla. Ano, letadla by neměla být žádná tabu a v tomto souhlasil s našim zvoleným prezidentem." „Kromě toho bychom se neměli bát Ukrajině dodávat rakety dlouhého doletu, které budou schopny zasahovat cíle v Krymu i Rusku. Ano, zasahovat cíle v Rusku, protože potřebujeme přerušit ruské logistické trasy a co nejvíce jim znepříjemnit dodávky zbraní a vojáků na frontu." „Produkce všeho musí být masová a musíme reagovat na ruské kroky (zase, protože ani za rok jsme se nenaučili být proaktivní a asertivní). Nemluvím teď jen konkrétně o České republice ale o obecně o Západu." „Právě teď je kriticky důležité, aby si to uvědomili zejména v Německu, které má velké výrobní kapacity, ale nedostatečnou politickou vůli. Ukrajina bojuje kromě jiného za mír v Evropě. Toto si musíme jasně uvědomit a od toho odvíjet naše kroky." „Není to žádná fráze ale fakt. Pokud Ukrajina padne, další na řadě může být Moldávie i pobaltské státy. Ty daly Ukrajině prakticky všechno co měly a jejich kapacity se bránit jsou limitovány na naši politickou vůli je chránit." „Znovu chci apelovat na západní politiky - spusťte masovou výrobu všeho, co vyrábět jde. Čas je v tomto ohledu na straně Ruska. Jestli nechceme platit větší cenu za několik let, je v našim životním zájmu, aby Ukrajina vyhrála."https://twitter.com/andrewofpo.../status/1621084390179893248

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 04. února 2023 10:02

martek01 

Hrůza děs. russáci to nevzdaj, furt jich je dost! A že jsou na řadě další státy, je nabíledni... kdyby dokázali projít Ukrajinou, tak je Pobaltí v prdeli. Nedávno russáci vykopli estonskýho velvyslance, rušej diplomatický vztahy - co v tom asi bude, že jo! Leze na mě deprese...

My jsme teď na chvíli na tu Ukrajinu trochu zapomněli, majíce jiný starosti... ale už je čas se tomu zase začít pořádně věnovat. I proto jsem ráda, že vyhrál Pavel - ten se nám bude teď sakra hodit!

Offline Marbuša
Avatar
955 příspěvků moje polička 08. února 2023 11:06

barbucha Přesně jak píšeš. Je mi z toho nedobře a jsem ku.va ráda, že máme Pavla. 

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 09. února 2023 08:21

Marbuša jo přesně, Babiš by si zase nechal udělat průzkum kde by mu nepřekvapivě vyšlo, že jeho elektorát už Ukrajina nebaví a chce levnej plyn. Nechci si ani představovat, co by z něj zase padalo za perly...

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 12. února 2023 22:07

https://plus.rozhlas.cz/alexandr-mitrofanov-zivot-v-rusku-stoji-za-starou-belu-proto-nema-cenu-8928507

Svatá pravda, a mocně přiživovaná russáckým vedením.

Mimochodem ty zmíněný kožichy dopadly tak, že báby s nima nafotili, a poté jim kožichy (zjevně putovní) opět odebrali Třešničkou na dortu je pak skutečnost, že ty kožichy byly ukradeny v  chersonským (t.j. ukrajinským) obchodě. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 18. února 2023 19:42

russáci si lidského života odjakživa cení.

Toto je rodina z Tuvy, padl jim na Ukrajině syn. Dostali za něj celý pytlík pelmeňů, a tak není divu, že se tak spokojeně usmívají.

https://twitter.com/Qope87/status/1626540413183049728/photo/2

Offline continuity
Avatar
33826 příspěvků moje polička 19. února 2023 00:47

barbucha no to nejsou enticti rusové, spíš Tuvinci. Ty etnika to v Rusku docela odnášejí. Není teda bez zajímavosti, že z tohto etnika pochazinSojgu ( proto je pro Putina bezpečný, jako příslušník etika se v nacionalistickém Rusku nikdy nemůže dostat až nejvýš). 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 19. února 2023 09:02

continuity 

Já vim... myslela jsem russáky jako jejich vedení/vládu (těch etnik). Jak se o ty svoje duše starají Fakt nejlepší národ a nejlepší země, kde by chtěl žít každej

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 24. února 2023 09:15

Jeden rok. 365 dní. Desítky tisíc lidských životů.

https://twitter.com/gibisvb/status/1628871882584862721?s=46&t=zZpNnA97Q2IJE7Nswu4tsg
V.Gibiš před rokem.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 24. února 2023 09:33

Adrej Poleščuk a jeho rok války. https://www.pickey.cz/p/2d4ff60e865af7010b1639903cafc847

Momentálně je opět na Ukrajině.

Píše skvěle, na teitteru https://twitter.com/andrewofpolesia/status/1629030328550424576?s=46&t=zZpNnA97Q2IJE7Nswu4tsg

i jinde.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:18

Hlasitý smích při projevu Lavrova, když ten kokot pohovořil o tom, kterak se russáci snažej ukončit válku, již proti nim rozpoutala Ukrajina.

https://www.theguardian.com/world/2023/mar/04/russia-sergei-lavrov-ukraine-war-india-conference

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 05. března 2023 12:21

No a méně legrační obrázek... ilustrující russácké veskrze humánní provedení speciální vojenské operace. Svině mužický.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 06. března 2023 12:15

Roztomilý bábušky laskavě hovoří o svých sousedech. Prostě tak jak je tamní lid zvyklý - se srdcem na dlani.

https://twitter.com/sumlenny/status/1631759115037843457

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 07. března 2023 05:03

barbucha To je TAK strašný. Já vidím už několikátý podobný video a stejně to můj mozek odmítá přijmout. Strašný.