Ukrajina

11. srpna 2014 19:56
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 06. prosince 2022 21:11

Luna super !!!

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 07. prosince 2022 21:16

Většině z vás zítra odesílám obrázky, mám vše zabalené, ořezané a nachystané. Moc moc děkuji a jen teda nechápu to, že ačkoli čtu všechny SZ, pořád se zobrazují jako nepřečtené.

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 08. prosince 2022 10:52

Luna prosim, ja jsem ti psala, mohla bys mi prosim poslat iban tvar uctu?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 10:42

Luna posílat budeš klasickou poštou?

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 10:47

a něco na potešení duše: včera se za mnou stavil Kolja, je to kluk z UA, ci nám pomáhla opravit dům. Přijel na jaře, v létě za ním přijela manželka s dětma. pomáhala jsem kluky dostat do školy a školky, teď hledám místo manželce.

no a on se včera stavil, že přijel Mikuláš z UA. už se takhle párkrát stavil, vždycky donese dětem ukrajinský bonbony, manželovi vodku a mně bonbonieru. Včera to donesl zase, ale byla tam i lahev vína. Vína z Krymu. 

Rozplakala jsem se (a teď bulím zase). Slovy nejde popsat, jak mě to dojalo.

A říkal mi, že0 konec války je blízko

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 11:16

martek01 to je milý a smutný.

Mě strašně dostalo tohle, hlavně ten Mariupol. Před rokem nádherné spokojené a klidné město, za rok trosky a zmar.

https://cnn.iprima.cz/misto-vanocni-atmosfery-zkaza-lide-ukazuji-jak-vypadala-ukrajinska-mesta-o-lonskych-svatcich-194647

Offline Pinot Noir
Avatar
24595 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 11:20

martek01 to je dojemné

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 11:42

martek01 Jo. Bydlim vedle posty, tak je to pro me nejjednodussi, mam tech obalek hrozne moc

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 11:58

Kokoska 

Já když to vidím Když si pomyslíš, jak těm lidem asi je... a když si vzpomenu na ty kluky venku, v zákopech, v lesích, v tomhle počasí, zima jak v morně... tak je mi do breku taky.

martek01

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 12:13

barbucha jednim slovem peklo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 12:24

Kokoska 

Další peklo jsou ty russácký lži.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/478398-opily-putin-blabolil-na-verejnosti-rekl-jak-bude-pokracovat-valka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Já se divim, že jakmile votevře tu hnusnou mužickou mordu, že ho ihned nesrazí k zemi blesk.

Kdože to páchá genocidu? TVL

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 12:37

Mně se začíná sypat Galina, ta "moje" ukrajinská babuška. Jsou tu už hrozně dlouho, konce nevidět. Vnuk a pravnoučata jsou v Dněpru, bojí se o ně. Ukazovala mi fotky, jak si doma topí grilem a svítí vánočními světýlky.
Ale našli si zas aspoň nějakou aktivitu - začali pomáhat své lektorce češtiny na nějakých kurzech.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 12:49

pro všechny to je už hrozně dlouhý a hlavně děti to blbě nesou, už chcou domů. ti naši tam jednou za čas na pár dnů jedou, zůstali tam pra-prarodiče. ale Kolja včera říkal, že hrozný, že elektřina jde fakt 3h denně a to je asbolutně neúnosné

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 14:55

Sweet Potatohlavně pred Vánocemi je to odloučení vždy mnohem horší, jak má člověk tendenci  se vracet ke kořenům. A to ani nemusí být válka.

Offline monis
Avatar
571 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 15:13

Kokoska to video z vánočního Mariupolu mě rozbrečelo. Takové krásné město a teď vypadá jak Varšava nebo Drážďany po druhé světové. O těch lidech radši ani nepíšu. Mimo jiné už asi nezapomenu na fotku matky, jak v těch ruinách ohřívá nad ohněm lahev s mlékem a mimino k kombinéze v druhé ruce. Zm*di ty Rusáci a není tomu konce.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 09. prosince 2022 18:31

monis ja si na to vzdycky vzpomenu, kdyz vidim tady u nas ta vanocni svetylka, porad mi to nejak lezi v hlave. Za to, co rusaci na Ukrajine provedli a provadeji, nebude zadny trest dostatecny.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 10. prosince 2022 12:35

Kokoska 

Vánoce vem čert. Hlavně to počasí... no kdo z nás by to vydržel?! a to většina máme, řekla bych, velmi slušný zimní oblečení (viď RoSa , s kabátem do mínus padesáti ).

To se prostě nedá russákům je jedno, kolik vojáků jim tam umrzne a škoda jich nebude, ale chudáci ti Ukrajinci.

Já už se pomalu nemůžu podívat z okna, fakt na ně musim pokaždý myslet a dělá se mi při tý představě úplně mdlo.

Offline Kokoska
Avatar
28398 příspěvků moje polička 10. prosince 2022 13:34

barbucha to mas jedno k druhymu, odlouceni, nejistota, co je s temi doma i na fronte, zima... a v tom svatecnim obdobi ( i kdyz Ukrajina jako pravoslavna ma ty hlavni svatky jinak) je to jeste tizivejsi. 

To je jasny, ze tam vojaci maji hrozny podminky, ale ono ve mestech, kde neni voda, elektrika, na vsich, kde cesta pro drivi muze byt taky posledni, kdyz je nekde schovana mina, taky to stoji za ... Jsou vsichni statecny, maji muj obdiv.

Offline Emi
Avatar
1041 příspěvků moje polička 10. prosince 2022 13:48

Sweet Potato Zrovna jsem na Tebe a na na ně myslela, jak to zvládáte a jestli něco nepotřebují. Jestli Tě něco napadá, napiš!

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 10. prosince 2022 13:55

Kokoska barbucha Tak já si nejcasteji řeknu, nebo co mě nejvíc žere.. Že ta situace je strašná a těžko zvratitelna, ale co hodně blbě nesu, jsou všichni ty český lidi, co to zpochybnujou. To mně pije strašně moc krev, protože to už je jakoby volitelný rozhodnutí. Nebo jak to napsat, že celý je to hrozný a někdo je ještě schopnej o tom pochybovat nebo nějak polemizovat.