(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 22:25

RoSa 

Na ten jsem narazila, ale taky se tam psalo, že se s ním musí opatrně, aby se nedostal do očí.

A žádný s kartáčkem jsem nenašla - maximálně tak s kapátkem.

A šudlat si něco prstama do očí se mi moc nechce

Online RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 22:51

jerry nakapej do prázdný řasenky, neasi

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 23:14

RoSa 

Já se toho ricinového oleje bojím (už takhle blbě vidím) - radši bych něco "bezpečnějšího".

Offline prďola
Avatar
3736 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 23:26

jerry

Pokud si budeš vybírat nějaký přípravek na řasy, tak se  podívej do složení. Mělo by obsahovat jeden z následujících peptidů nebo jejich kombinaci: Myristoyl hexapeptide-16, Myristoyl Pentapeptide-17, Biotinoyl Tripeptide-1.

Ty dva první jsou účinější než ten poslední

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 09:12

prďola

Co říkáš na tohle složení séra na růst řas, prosím?

AQUA; GLYCERIN; PANTHENOL; SODIUM HYALURONATE; HYDROXYETHYLCELLULOSE; POLYSORBATE 20; PROPYLENE GLYCOL;TRIETHANOLAMINE; PANAX GINSENG EXTRACT; PHENOXYETHANOL; CITRIC ACID; O-CYMEN-5-OL; SODIUM PCA;GLUCONOLACTONE; HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE; HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS; SODIUM BENZOATE;ARCTOSTAPHYLOS UVA URSI EXTRACT; LACTIC ACID; SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE; CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT;TOCOPHERYL ACETATE; VITIS VINIFERA LEAF EXTRACT; FAEX EXTRACT; ETHYLHEXYLGLYCERIN; LEUCINE; PISUM SATIVUMSPROUT EXTRACT; MYRISTOYL PENTAPEPTIDE-17.

 

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 12:03

prďola 

Děkuju.

Offline prďola
Avatar
3736 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 12:05

jerry nz

Fleur večer napíšu

Offline Lu
Avatar
161 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 09:56

RoSa jerry Také s ním mám nejlepší zkušenost. Já mám z DM od Purity Vision.

Offline prďola
Avatar
3736 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 10:41

Fleur To sérum na řasy obsahuje poměrně dost aktivních složek (aminokyseliny, hydratační, rozjasňující a uklidňující), které slouží i k péči pokožky, nejen pro podporu růstu řas. Říkám si, že kdyby aspoň takto komplexně vypadala i běžná pleťová séra, že by to bylo fajn

Hlavní aktivní složkou z pohledu péče o řasy je Myristoyl Pentapeptide-17, což je skvělá ingredience. Lepší by byla v synergickém působení s Myristoyl Hexapeptide-16, ale stačí i takto.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 10:44

prďola Děkuji za tvůj čas a energii , to jsem ráda, že u tebe prošlo!

Offline prďola
Avatar
3736 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 10:54

Fleur nz

Napsala bych už večer, ale nejdřív mě zaskočilo, že Myristoyl Pentapeptide-17 je až na posledním místě seznamu, když doporučené použití je 10% a potřebovala jsem si to ujasnit. Na to jsem potřebovala odpočatou hlavu takže hlásím, že je to ok.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 11:09

Panenka 

Nevím, jestli už jsi některou z masek Balea zkoušela, já měla na jednu z těch textilních fakt děsivou alergickou reakci, tak doporučuji opatrný a obezřetný přístup...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 11:14

prďola 

Prosím Tě, měla bych dotaz ohledeně Squalane Onest, resp. tohoto oleje obecně - používám ho často pod sérum na vlhkou pleť - má to nějaký význam v rámci prevence, nebo má smysl ho používat spíš v případě nějakých konkrétních problémů - suchá, podrážděná pleť apod.?

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 11:28

euridike Já tu Baleu kupuju celkem pravidelně, jednou to nebylo ono, ale jinak za mě dobrý. Je teda fakt, že si vybírám (snažím se pečlivě vstřebávat moudra od prďola a taky se tu radím). Oni to dost obměňují, tak mám pak vždycky dotazy no.Zatím jsem ty nově koupené neprubla, ještě mi tam zbyla jedna starší maska, tak nejdřív spotřebuju tu.

Offline prďola
Avatar
3736 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 11:37

euridike Squalan je obecně pro pleť velmi přínosný a můžeš ho používat i v rámci prevence. Navíc, pokud ho používáš pod sérum (což by v případě jiného oleje nebylo úplně ok), tak se squalan skvěle postará o lepší vstřebávání aktivních lipofilních složek do pleti.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 12:27

Fleur 

Prosím, co je to za sérum?

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 12:30
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 14:11

Fleur 

Děkuju.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 17:02

prďola 

Moc děkuji za info.

Panenka 

Tak to je bezva, že s těmi maskami žádný problém nemáš, já na ně právě slyšela samou chválu, tak jsem chtěla zkusit, ale bohužel...

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 22:26

prďolatoto nie je priamo otázka na ingrediencie...ale aký je tvoj názor na čistiace strojčeky ako napríklad Foreo?

Ja viem, že mi to niekto kedysi veľmi dôrazne NEodporúčal (dôvod si už samozrejme nepamätám), tak som to pustila z hlavy....ale teraz má môj puberťák dosť nečistú pleť, a každodenné čistenie pleti je tak trochu kameňom úrazu...

A keď si spomeniem, ako sme u neho elektrickou kefkou rozchodili poriadne čistenie zubov......tak nad tým dosť špekulujem. Asi by som vzala čo najmenší model samozrejme, ale tak (malý) chlap + elektronická hračka...