Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 19:44

prďola Verím, že budem.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 18:34

prďola Divala jsi se nekdy na Pyratine krem? Ma to celkem bombasticka tvrzeni v reklame, ale v tom slozeni svym laickym okem nic nevidim:

Aqua (Water), Glyceryl Stearate & Laureth-23, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Stearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Furfuryl Tetrahydropyranyladenine, Dimethicone, Imidazolidinyl Urea, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Triethanolamine, Methylparaben, Soluble Collagen, Carbomer, Propylparaben, Panthanol, Sodium Hydroxide, Ascorbic Acid, Hydrolyzed Elastin.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:55

baltik Pyratine krém neznám, ale velmi rychle od oka bych do toho nešla ani náhodou laureth-23, silikon, propylparaben - nic toho bych v krému mít nechtěla i kdyby měl superbombastické reklamy. Aktivní složky nejsou nijak výjimečné - panthenol, močovina, aleo vera, kolagen, elastin (oboje poslední složky se do pokožky nijak nedostanou, normálně se smývají). Takže vidíš správně 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:09

prďola tak ta zazracna slozka je ten furfuryl uprostred. Nasla jsem vyborny clanek, kde se snazi reagovat na to, ze nekdo ukazuje, jake blbe slozky tam krome te zazracne jsou, to jsou argumenty jak maleho ditete, to se dava do opalovacich kremu, tak to nemuze byt nebezpecne apod. :) jako vzdy diky za usetreni penez

Blog

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:06

baltik Moc díky za odkaz! Ten článek je opravdu skvělý

Já osobně jsem s obecným hodnocením parabenů docela opatrná, byť je sama používat nechci. Ale  zrovna propylparaben je všeobecně uznávané toxické svinstvo, takže stějně jako autorka toho článku - nechápu, proč něco údajně tak skvělého jako je ten krém je zabito těmi nežádoucími složkami.

Na rozdíl od autorky bych se použití propylen glykolu nevyhýbala (on se opravdu účině postará o lepší průnik aktivních látek do hlubších vrstev pokožky), ale za předpokladu, že produkt neobsahuje žádné nežádoucí složky, protože ty se svezou společně s těmi aktivními

Furfuryl posoudit neumím, nikde jsem o této složce nenašla žádné podrobnosti - což je asi pochopitelné, pokud se na ni vztahuje nějaký patent.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:59
Reakce na 711990:

Pouzivam ho uz nekolik let, mam totiz takovou uchylku nebo jak to nazvat, ze kdyz mam suchy ruce, spatne se mi dejchatakze si je mazu i uprostred noci. 

​to by mě nikdy nenapadlo, že to má i někdo jinej.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:07

O svátcích jsem procházela nějaké svoje pracovní poznámky a narazila jsem na obrázek, který by mohl poměrně dobře vysvětlovat, jaký je rozdíl mezi normální a suchou pokožkou a proč je vlastně hrozně důležité obnovit ochrannou lipidovou vrstvu (tzn. ve složení produktů by měly být ceramidy + cholesterol). A taky proč suchá pokožka je většinou i dehydrovaná, i když obráceně to platit nemusí.

Omlouvám se za menší edukativní okénko

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:09

prďola 

...takže je dobré dívat se po krémech s ceramidy..?.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:15

prďola Prosím tě a co bys doporučila jako tělové mléko/krém/péči pro suchou pokožku teda? Díky..

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:16

Miru JJ, pokud máš hodně suchou pokožku, tak rozhodně! Vím, že E. Arden měla nějakou produktovou řadu s ceramidy, ale taky se silikonem, takže to by nebylo to ideální řešení

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:28

prďola dr. Jart ma radu ceramidine, ale delka slozeni je az desiva 

https://m.sephora.cz/index.html#!catalog/product/view/P3492008

A pak znacka cerave, ale tam taky myslim jsou nezadouci slozky

https://www.cerave.cz/nase-pripravky/hydratacni-pripravky/hydratacni-krem

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:29
Reakce na Ounz:

prďola Prosím tě a co bys doporučila jako tělové mléko/krém/péči pro suchou pokožku teda? Díky..

​...to by mě taky zajímalo. Ale aby to nevonělo nějak lékarénsky nebo bylinně, ale hezky, no

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:30

Ounz No, těžko se mi radí ohledně konkrétního produktu... Ohledně tělových mlík mám velmi dobrou zkušenost s produkty s ureou.

Na velmi suchou pokožku tváře nebo rukou to většinou nestačí - hlavně z důvodu většího vlivu vnějšího prostředí, zvlášť po zimě to bývá znát. A tam to kombinace ceramidy + cholesterol zachraňuje velmi efektivně. Stačí používat cca 2-3 týdny a pokožka se zase dostane do normálu.

Tak si říkám, že pro tu normalizaci by možná stálo za to na krátkou dobu kašlat na silikony (pokud na ně člověk nemá vyloženě není alergii), protože důležitější jsou právě ty složky obnovující lipidovou vrstvu

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:33

prďola No, já spíš nemám vůbec ánung, které mlíko je s ceramidy..kouknu teda. Jinak s ureou mám teď krém na ruce a na nohy z dm, balea, docela uvažuju i o tom mlíku, protože ty krémy jsou fakt fajn..

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:35

prďola Jinak ohledně těch silikonů..ony se dost hejtujou, ale já jsem zjistila, že ten dimethicone je obsažený i v reha special 2derm barierovém krému, s pomocí kterého jsem si spoluvyléčila periorální dermatitidu vzniklou po kortikoidech. Nedám na něj dopustit, na ten krém..

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:39

Ounz hu, ty jsi si necim vylecila perioralni dermatitidu? Vsude ctu jen o nulove terapii, ale uz od prosince se toho nemuzu zbavit a to dodrzuju omyvani jarischem a mazani zinkem.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:40

baltik Podívám na to, moc díky!

Ounz Jo, urea je účinná a levná ingredience. Vím, že se prodávají i krémy na tvář, jen s nižším procentem než mívají krémy na ruce/nohy.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:44

baltik Hele já si nakonec ze zoufalství napsala i atb (k vyloučení superinfekce) ale dost mi pomoh ten barierovej krém tenhle


seženeš v lékárně.

Ta nulová terapie je podle mě nějakej strašnej nesmys, nevydržím se nemýt týdny a když se myju, tak se musím i máznou, jinak by mi ta kůže fakt slezla. Asi jde o to, nematlat to vodičkama a makeupama atd leda.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:45

prďola Obličej mám právě úplně v pohodě, jsem spokojená s tím co mám, ale to tělo, to je teď slabý..díky za odpovědi :)

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 13. dubna 2020 19:47

Ounz Jenomže léčiva a pěstící krémy jsou přece jen dvě rozdílné věci. Silikony v léčivech bývají hlavně z toho důvodu, že snižují náklady/cenu. A současně platí, že pro krátkodobé použití, kdy hlavními složkami jsou nějaké jiné léčivé složky - čert ber silikony, hlavně je nutné odstranit problém.

baltik A nevadí ti, že jak jarish, tak zinek dost vysušují? Ptám se ze zvědavosti