Parfémy ve filmu, v literatuře...

18. ledna 2015 19:49
Offline Henri
Avatar
136 příspěvků moje polička 03. února 2015 09:19
Reakce na dusty:

Sileny! Asi nejhorsi pribeh se Shalimarem, v kombinaci s dymajicimi kominy v koncentracich. Hruza.  

Jedna moje znama prezivsi KT pouzivala jeste asi v 90 letech Allure.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 03. února 2015 13:05

Ve filmu Grandhotel Budapest nezapomenutelný monsieur Gustave, slastně se postřikující L´Air de Panache.   Na objednávku tvůrců filmu tuto vůni vytvořil Mark Buxton v koncentraci EdC.

dusty
Avatar
03. února 2015 18:30

Ja by som s dovolením prispela do tohto vlákna do nevyznačenej oblasti  "Shalimar u veterinára".

Dnes mi máti volala do práce na pokraji hystérie, že okamžite domov, s Alanom je strašne zle. Predstavu, že nášho vlčiaka zrazilo auto, vystriedalo vysvetlenie, že je viditeľne nafúknutý a isto má bolesti, lebo ticho fiká. Aby ste boli v obraze, v posledných dňoch Alan s mamou a s babkou navštevuje všelijaké hromničné a fašiangové posedenia, kde sa nadžgáva medovníkmi, štrúdľami, ananásovými tortami a pudingami so šľahačkou. Od nedele sa nevyprázdnil, no skrátka jasný prípad zastaveného sr.nia. 

Vypýtala som sa z práce, naložila oboch do auta a ešte Alana dotlačila do ambulancie. Tam sme ho piati zdvihli na stôl, doktor ho prevalil na bok, prehmatal brucho, prevalil na chrbát, zdvihol jednou rukou obe zadné nohy do vzduchu a druhou zatlačil nad pipíkom. Oblak, ktorý sa z Alana nečakane vyvalil, sa dal krájať a ja som sa zapotácala, čo veterinár veselo okomentoval, že "nóooooo, šalimár to neni!". Tento olfaktorický zážitok sme museli absolvovať ešte dvakrát a môj citlivý nos zaznamenal pokaždé iné zloženie kompozície, holt sa na voňafkových weboch na mňa čosi nalepilo.

Potom dostal Alan injekciu a asi po desiatich minútach čakania /a vetrania/  začal robiť uf, uff, ufff - tak sa pýta von, keď to naňho príde. Pustili ho na dvorček, kde pri snehom zasypanej magnólii urobil kapitálnu kopu. Ako za troch psov. Aj pán doktor uznanlivo zahmkal a pohrabkal sa v kope drevenou špachtľou, aby mame oznámil, že to bola len jednorazová náhla príhoda, v črevách nie je prekážka, a že nariaďuje trojdňovú ryžovú diétu a ani deň hladovky by údajne nezaškodil.  /V dokumentácii potom zistil, že sme tam "s nepriechodnosťou traktu", ako sa učene vyjadril, neboli prvý raz a že psovi netreba povoľovať/.

Ponúkla som sa, že keď mi dajú nejaký sakel, tak to odpracem, ale pán doktor galantne odvetil, že čo by ste upratovali, to je v cene! Panečku, 61 eur.

Pri našej bráne som oboch vyložila a máti ma ešte poslala kúpiť dve kilá ryže, lebo si nebola istá, či jej máme doma dosť na zdarný priebeh psej diéty. Alan sa však len nachlemtal vody a zaľahol, očividne je mu dobre a chce si pospať. Z pracoviska mi prišli tri esemesky - dve boli plné účasti, ale tretia, od Ivana, znela: "Kedy je pohreb?"

Offline Henri
Avatar
136 příspěvků moje polička 03. února 2015 19:25
Reakce na dusty:

Bože, ty tomu Shalimaru chudáčkovi dáváš na frak. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 03. února 2015 21:46
Reakce na dusty:

Teď vím, jak je schizofrenikům - jedna moje část se třese vzteky, a druhá smíchy...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2015 17:59

Nedávno jsem přišla do obýváku, když se máma dívala na Báječný svět shopaholiků a asi u 1 hodiny 20 minut jsem si všimla scény, kdy se hlavní postava dívá na svůj stolek a docela úroda nikovek.

Ten tmavý flakon Creedu, jak jsou u něj ty bílé korále, by podle mě možná mohla být Bois de Santal. Interiérová vůně od Diptyque Figuier je jasná. Ale vůbec si nemůžu vzpomenout, co za značku jsou ty flakony s těmi zlatými víčky vepředu z té fotografie. Už jsem je určitě viděla. Vypadají trochu jako Strange Invisible Perfumes, ale tohle byla jiná značka. No nevzpomenu si.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 28. července 2015 14:49
Reakce na wendulka:

hned na začátku filmu je v obchoďáku v oddělení parfémů ;)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. července 2015 15:59
Reakce na andry:

Tu jsem nestihla. Jsem to celý neviděla. Tak jsem si to teď kvůli tomu stáhla a máš pravdu, to je slušná úroda. I když taky nejde přesně říct, které vůně to jsou konkrétně. Ale jako v jednom záběru L´Artisan, Juliette Has a Gun, Annick Goutal, Carthusia, Aftelier a já nevím co všechno, to je hodně dobrý. Akorát z těch Robert Piguet se dá najisto rozpoznat jen Baghari úplně vpravo. Ovšem víc by samozřejmě zajímalo, co bylo v té fontáně Caron.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 28. července 2015 16:43
Reakce na wendulka:

obarvená voda?

já si zas nevšimla té poličky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. července 2015 18:58
Reakce na andry:

Jasně, tahle možnost se vyloučit taky nedá, ale vzhledem k tomu množství flakonů by toho čaje museli uvařit kotel.

Nicméně výjimečně bych si tentokrát i troufala uvěřit, že zrovna tahle scéna mohla být natáčená v nějaké reálné parfumérii a tu fontánu tam přistrčili do záběru z jiné části, aby to vypadalo luxusněji.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 01. srpna 2015 10:21

já zahlédla na nějakém programu kus seriálu Návrat do ráje ( někdy z devadesátých nebo ještě starších let) a hlavní hrdinka měla na toaletce mezi množstvím skleniček a kelímků krabičku  Opia a pak ještě neco tmavěmodrého, myslela jsem, že je to nějaký Van Cleef, ale nenašla jsem co to je.

Rozhodně něco hodně elegantního vzhledem k hrdince.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. října 2015 20:27

Mamka nedávno koukala na Ženy z roku 2008 s Meg Ryanovou, což je mimochodem podle mě ve srovnání s původní komedií z roku 1939, kdo jste měl příležitost vidět, dost nepovedený remake. Tak jo, řeknu rovnou, blbina neskutečná. Ovšem zaujala mě tam pochopitelně hned úvodní scéna v obchodním domě Saks v New Yorku v přízemí s kosmetikou a vůněmi.

Sice jen samý mainstream, ale všimla jsem si třeba Narcisa Rodrigueze Musc for Her, Light Blue, Délices de Cartier, několika Lolit (nebylo poznat jestli to bylo L nebo už Fleur de Corail, která byla uvedena v témže roce jako film), původního Opia, J´adore, L´Eau d´Issey a nechyběl ani Chanel No. 5.

Pak se to asi po půl hodině a kousek vrací zpátky do Sakse a to se tam nově objevuje ještě původní Boucheron, Angel, Gucci Envy Me, původní červená Dolce & Gabbana a několik krabiček Armani Code. Tady jsem si všimla akorát jediné nikovky a to několika Bond No. 9.

A mezitím tam je ještě jedna scéna před tím s Annette Bening, kdy má u sebe na stole v kanceláři nějakou Aqua Allegorii, ale nejde poznat jakou přesně, protože vykukuje jen vršek flakonu.

Na jeden film docela slušná úroda vůní. Nutno ale říct, že to rozpoznávání vůní bylo skutečně to jediné, co mě na celém filmu zaujalo.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 04. října 2015 21:19
Reakce na wendulka:

Co je ta velká věc nalevo od fotky?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2015 10:52
Reakce na Ronna:

Všimla jsem si toho taky už ve filmu, ale bohužel sama netuším, co by to mohlo být.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 05. října 2015 14:42
Reakce na wendulka:

V těch Ženách přece hraje parfém celkem důležitou roli, ne?  Zrovna růžovej (?) Narciso, pokud si vzpomínám... doporučuje ho tam jako sexy vůni zrovna ta milenka , myslím.

Jinak je to fakt děs, já u toho zůstala kvůli Annette Bening, která tam má krásný kostýmy a styling - ale držela jsem se násilím, páč naopak na kačírka profesionální diblice Meg Ryan se nedá koukat.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2015 16:58
Reakce na barbucha:

Jo, to ano, hraje tam podstatnou roli. Ale jestli tam něco doporučovala jako sexy vůni, to mi úplně uniklo, ty dialogy se moc nedaly poslouchat(pamatuju si jen, že při rozhovoru s Evou Mendez zmiňuje, že používá Chanel No. 5, co by jí doporučila místo toho a mám pocit, že jí odpovídala jen v obecné rovině, ovšem poslouchala jsem to jen na půl ucha). Růžovej Narciso tam byl taky, to máš pravdu, ale Annette v té úvodní scéně zaměřila na pár vteřin pozornost na nějakého Cartiera. Vypadalo to na původní Panthère de Cartier.

A uznávám, že jedinej hezkej pohled byl na Annette Bening.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 05. října 2015 21:42

Dneska jsem zahlédla kousek filmu Pobuda a paní měla pořádně vybavenou koupelnu: velký včelkový flakon, 2 Shalimary (jedním se voněla) , na vaně 3 flakony, které by mohly být Diptyque a zdálo se mi, že jsem zahlédla velký Vol de Nuit.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 06. října 2015 00:54
Reakce na naja:

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 06. října 2015 07:02

Jo. A Diptyque to asi není, ale zdejší znalkyně to třeba poznají. On tam byl ještě jiný pohled, zezadu, kdy se voněla tím Shalimarem a tam byly parfémy vidět lépe. Měla na nožičce a pak tento

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 06. října 2015 13:52

Je to Diptyque - L'ombre dans l'eau. Taky tam zapalovali i svíčku od Diptyque. 

Shalimary jsem zahlédla, co bylo ve zlaté včelce jsem si nevšimla. (Vol de nuit jsem neviděla.)