Parfémy ve filmu, v literatuře...

18. ledna 2015 19:49
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 19. února 2016 14:02
Reakce na wendulka:

Hezká sbírka.

Tak například na první obrázku tu "tvou" Lauren obklopují zleva Eau de Fleurs (Nina Ricci) a zprava Giorgio (Giorgio Beverly Hills).

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. února 2016 15:15
Reakce na wendulka:

Poslední fotka třetí flakon zprava by mohla být Escada Magnetism.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 19. února 2016 15:23

A ještě poslední fotka, těsně pod jeho obličejem, nemohl by to být Poison od Diora? Je vidět jen víčko a prostředek flakonku

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. února 2016 19:03
Reakce na slniecko:

No jasně Tresor, já si furt říkala, že ten flakon odněkud znám.

Jj, J´adore jsem poznala a tu Red Doors taky z toho jiného úhlu.

Na tu Passion od Elizabeth Taylor jsem myslela, ale ten bílý vršek od flakonu v té laboratoři je zdobnější než ho má Passion - na té fotce to není tak vidět jako v detailu na televizi. Passion spíš bude ten flakon vpravo od Ysatisu, tam by sedělo i to víčko.

Nicméně jsi borec, ty ostatní by mě vůbec nenapadly.

domenica: Páni, tak tu Ninu Ricci bych vůbec nedala.

naja: Jj, Shalimar jsem zaregistrovala okamžitě. A uprostřed vzadu je Poison, koukala jsem na to teď odpoledne v detailnějším záběru. Na té poslední fotce třetí zprava je Ysatis, to se trefila slniecko správně, je žlutý.

Jinak ta druhá scéna u Abby v laboratoři s parfémy je doplněná ještě takovou vtipnou poznámkou, kdy doktor Mallard poznamená: "Nevidím Chanel No. 5."

A ona se ho zeptá: "Ten se ještě používá?"

Načež on jí řekne: "Moje matka ano."

Abby: "Opravdu?"

Dr. Mallard: "Od té doby, co Marylin Monroe přiznala, že se jím voní do postele."

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 21. února 2016 17:22
Reakce na wendulka:

Nevíš, prosím tě, jaký to byl díl? Až budu mít čas, že bych si to někde našla a pustila?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2016 18:03
Reakce na naja:

Byl to 8. díl hned v 1. sérii.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 22. února 2016 13:28
Reakce na wendulka:

Děkuji ti, dobrá vílo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. července 2016 18:49

No není to ani film, ani literatura, vlastně by to možná mohlo patřit i do vlákna "Jak voní VIP", ale ve videoklipu "Plán" od Kryštof jsem si všimla, že má Vlasta Chramostová (kolem 1. minuty a pak po druhé minutě), kde vystoupila společně se svým manželem Stanistavem Milotou (oni jsou úžasná dvojice) na toaletním stolku před sebou Eau de Soir of Sisley a Pure Poison od Diora. Má vkus baba.

https://www.youtube.com/watch?v=kQxxWhtSHqw

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. července 2016 21:02
Reakce na wendulka:

Úžasná dvojka a krásný klip, moje oblíbená kapela Kryštof a ty parfémy jsou třešnička na dortu.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. července 2016 21:33
Reakce na wendulka:

No jo, Vlasta Chamostová je Dáma a ty vůně se k ní skvěle hodí , Stanislav Milota taktéž výjimečná osobnost... mám je ráda  (kapelu Kryštof moc ne ).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. července 2016 23:12
Reakce na domenica:

No já můžu stejně jako blackviolet i tu hudbu, ale tuhle konkrétní dvojici mám pochopitelně mnohem radši, protože jako pár nemají na naší současné umělecké scéně konkurenci (např. dodnes nemůžu zapomenout, když se před devíti lety objevili v pořadu Jana Krause, no a legendární Spalovač mrtvol samozřejmě). Zejména pak paní Vlastu považuju za takovou energičtější českou Katharine Hepburnovou.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. července 2016 23:16
Reakce na wendulka:

Jj. Životy obou, to jsou moderní dějiny týhle země. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 12. července 2016 10:08
Reakce na wendulka:

Tos mě teda zaskočila s tou Hepburnovou  Mně připadá úplně jiná nejen vzhledem, ale i stylem (projevu). Chramostová se mi vždycky zdála "vhodnější" pro divadlo... myslím mimochodem, že si spousta jejích kolegyň oddychla, když ji odevšad vyrazili - neměly by proti ní šanci

Ale s tou Eau de Soir to je pravda, už dlouho je to její signature, a hodí se k ní perfektně, jako by ji vytvořili jen pro ni

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. července 2016 11:12
Reakce na barbucha:

Ne, to jsem nemyslela, jestli je jedna vhodnější pro divadlo nebo pro filmové plátno, ale nekonvenčností a svérazným smyslem pro humor a nemyslela jsem ani tak zamlada, jako až po revoluci, kdy se mohla vrátit k řemeslu.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 18. července 2016 20:30

http://www.csfd.cz/film/407687-nez-jsem-te-poznala/videa/

Film Než jsem tě poznala, hlavní hrdinka Louise, obchod L´Artisan Parfumeur v Paříži a vůně La Chasse Aux Papillons Extrême. Ještě v původním balení 

 

Trochu nostalgie - vzpomínka na toto balení . Vůně mi nesedí (tuberóza), ale na to nadšení kolem ní vzpomínám moc ráda. Odhaduji, že díky filmu se zase trochu zvýší poptávka.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. října 2016 20:13

Sáhla jsem po holmesovském pastiši Sherlock Holmes a Ohnivý démon

Holmes chytá velkého zlouna (jak jinak) a dochází k názoru, že ten ke svým záměrům patrně zneužívá nějakou ženu, když ji donutil napsat několik ošklivých výhrůžných dopisů. Že jde o ženské písmo, poznal nejen z jeho tvaru, ale i podle vůně dopisu – byl použit parfémovaný papír. Holmes se chytá čehokoliv, co by mu pomohlo onu dámu identifikovat, a tak v místním velkém obchodním domě (v americkém „velkoměstě“) zkoumá zdejší parfémovou nabídku a jako záminku použije historku, že chce dárkem překvapit svoji ženu, ale nepamatuje si, jak se její oblíbený parfém jmenuje (což je docela věrohodná smyšlenka, že?).

„… si troufám téměř s určitostí tvrdit, že je to francouzský parfém a voní tak trochu po levanduli.“

„Snad ho najdu.“ (…) obrátila se, aby prozkoumala obsah svých voňavých lahviček. Jednu po druhé vybírala z polic, až konečně vybrala šest parfémů, mezi nimiž byly výrobky proslavených francouzských firem jako Houbigant, Mollinard a Guerlain.

Postavila lahvičky na pult a řekla Holmesovi: „Každá z nich by mohla být tím parfémem, který hledáte, pane.“

(…) Poté, co všechny lahvičky pečlivě odšrouboval a přičichl k jejich obsahu, zklamaně zavrtěl hlavou.

(…) „Je mi to velmi líto, pane. Možná že je to nějaký vzácný parfém, který nemáme.“

Holmes se na chvíli zamyslel. (…) „Stane se někdy, že pro své zákazníky parfém objednáte? Myslím takový, který jinak nevedete?“

„Samozřejmě. Máme mnoho zákazníků, kteří parfém objednávají. Většinou jsou to velmi drahé parfémy, jak jistě chápete, pane.“

„Jistě. Tak mě napadlo – je možné, že by jeden z těch výjimečných parfémů mohl být ten, který hledám?“

(…) „Jeden takový opravdu mám, pane. Je to … … … . Shodou okolností jsme zrovna dnes dostali z Paříže zásilku.“

A co myslíte? Byl to on! Zkusíte si tipnout? ;-) 

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 03. října 2016 21:03
Reakce na Ellen:

Jicky?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. října 2016 21:14
Reakce na RoSa:

Tak to bylo rychlé... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 05. října 2016 12:05
Reakce na Ellen:

Dobrá historka.

Ale 19. století plus levandule zas tolik možností neskýtá  Zvláštní, že Doyle vybral zrovna Jicky jako typicky ženskou...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 05. října 2016 16:04
Reakce na barbucha:

Vysvětlení je velice prosté, milý Watsone... 

On to totiž není Doyle, ale nějaký jeho následovník... prostě jde o pastiš.

http://www.databazeknih.cz/knihy/pribehy-sherlocka-holmese-sherlock-holmes-a-ohnivy-demon-33916

V poslední době mě tyhle věci baví číst, to jsou kolikrát takové kuriozitky.  

A ta dáma, která tu Jicky v tom příběhu nosila, se ukázala být movitou, půvabnou bordelmamá.