Parfémy ve filmu, v literatuře...

18. ledna 2015 19:49
Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 05. října 2016 17:52
Reakce na Ellen:

Jo ták... to jsem přehlídla.  Ale je to jedno, pro mě prostě levandule typicky ženská není. Ale dobově ji vybral správně 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 28. října 2016 20:17

V jednom z dílů Grantchesteru znepokojuje zloduch svou oběť  rozprašováním oblíbeného parfému zemřelé manželky: Joy.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 28. října 2016 20:48

Ve filmu Alibi na vodě daruje herec Otomar Krejča své milence v hausbótu na Orlíku nádherný flakon Chant d' Aromes od Guerlaina.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 29. října 2016 01:13
Reakce na vanilka:

Tuhle scénu miluju a vždycky když ji vidím, drásá mě, jak hlavní představitelka nad tak vzácným dárkem celkem zívá.

Kdysi jsme záběr z filmu dala na Instagram, obrázku se chytla autorka blogu o parfémech a kosmetice ve filmech BORN UNICORN a napsala o téhle scéně článek.

https://borntobeunicorn.wordpress.com/2015/05/20/alibi-na-vode-1965/

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 29. října 2016 09:22
Reakce na domenica:

Líbí se mi, že tam i zazní jméno toho parfému a on ji opraví ve výslovnosti a řekne jeho význam/překlad . V českém filmu zřejmě unikát.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 18:48

Objevila jsem nový seriál Chance. Hraje tam Hugh Laurie a miluje parfémy

Jeden z nich byl popsán jako poušť po dešti.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 18:48

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 07. listopadu 2016 19:51
Reakce na coralline:

To je po všech stránkách dobrej objev 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 00:00

Parfémová polička jedné z hrdinek seriálu "Sedmilhářky". Docela slušná, ne? 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 08. srpna 2017 14:53
Reakce na cinkja:

tyvoe...

ako to s ňou dopadlo? či by sa opaltilo meniť?

Offline Sweet Potato
Avatar
34789 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 09:17

Nedávno jsem se tu někde ptala na indolický jasmín.

V tomto pastišovém Chemickém příběhu Sherloka Holmese pomůže jeho znalost detektivovi vyřešit případ. 

http://www.rozhlas.cz/dvojka/stream/_zprava/waclaw-golembowicz-az-do-uplneho-konce--1748288

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 30. srpna 2017 10:58

Citace (včetně poznámek) z knihy Nefalšovaná kočka od Terryho Pratchetta (kap. Úloha kočky v dějinách): 

Zdá se, že heslem prvních koček bylo „Čím dále od cibetek, tím lépe“. Cibetky byly totiž velmi neurotické od okamžiku, kdy zjistily, že se z nich může – ehm – získávat cibet[1], z něhož se pak dělají voňavky. Jak se to přesně dělá, nevím a nechci vědět. Zřejmě to bude nějaká příšerná procedura… no tak dobrá, zkusím se podívat.

Je.[2]

Takže, abychom nezabíhali, velká rodina koček se vyvíjela, jak nejrychleji mohla…

––––––––––––––––––

[1] Podle mého slovníku jde o sedmnáctičlenný keton, na rozdíl od pouze patnáctičlenného muskonu, který se získává z kabara pižmového také za účelem voňavek. Myslíte, že znalost tohoto faktu cibetku potěší? Podle mne nijak zvlášť.

[2] A vůbec, kdo vlastně všechny ty voňavky vymýšlí? Už vidím, jak jde chlapík po pláži a vidí, no ne, tady se pozvracela velryba, z toho by se dal udělat parádní parfém. Připadá vám to pravděpodobné?

Offline Jitka77
Avatar
1129 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 11:04

Vůně jako rekvizita (a atribut životního stylu zhýralé vévodkyně) v opeře Powder Her Face - v brněnském nastudování použili flakon Bvlgari Jasmin Noir, největší balení. V závěru jím pěvkyně mrskla na zem a on se odrazil a padl někam mezi hudebníky...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 13:25
Reakce na Jitka77:

Snad nikoho netrefil, je to docela masivní kus skla.

Žasnu, že si nedali větší práci s výběrem rekvizity - třeba nějaký flakón dnes už nevyráběné vůně...

Offline Jitka77
Avatar
1129 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 13:43
Reakce na Fleur:

Neozvalo se naštěstí ani tříštění skla, ani pád těla na podlahu   taky by mi tam spíš seděla nějaká klasičtější vůně (i když přinejmenším hudebně jde o naprostý opak "klasiky"), resp. flakon - ale asi chtěli něco cenově dostupného a navíc bytelného, právě kvůli tomu házení na zem.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 16:34
Reakce na ModestMourek:

Jééj, to je jedna z mála Pratchettoviek, ktorú nemám...idem prechádzať antikvariáty...

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:12
Reakce na Jitka77:

Třeba to byla jen umělohmotná rekvizita  Kdyby měli mrskat o zem pravým flakonem v každým představení, přišli by brzo na buben 

Offline Jitka77
Avatar
1129 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:32
Reakce na barbucha:

To si nemyslím - viděla jsem to z první řady (v komorním prostoru Mozartova sálu Reduty), herečka sundávala víčko, mačkala rozprašovač. "Podlaha" na pódiu byla lehce polstrovaná, proto se flakon odrazil. Kdyby naznačila švih dolů a flakon potom v nejnižším bodě už s klidnou rukou upustila, asi by přistál docela měkce.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 05. února 2018 12:23

Včera v Poirotovi... slečna Lemonová: "Nikdy nenosím parfém do práce. To by bylo naprosto nevhodné!"

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 09:57

Náhodou jsem si všimla, že Reese Whiterspoon ai v úvodní scéně filmu Pravá blondýnka na ruku stříkne Clinique Happy.