Parfémy ve filmu, v literatuře...

18. ledna 2015 19:49
Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 06. října 2015 14:37
Reakce na luciole:

Tak jsem se trefila? Jak se stříkala Shalimarem, tak po pravé ruce měla ten (si myslím) Vol de Nuit. Včelka byla na druhé straně a pak se najednou objeví v jiném rohu (na tvé první fotce je to vidět)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 18. října 2015 19:06

Ve filmu Mr. Holmes je opakovaně zmínka o parfému Cameo Rose, ale dokonce ani v naší databázi takový parfém neni . A Sherlock Holmes má slušně vybavenou poličku .

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. října 2015 21:26
Reakce na cinkja:

budem pátrať, ale obávam sa, že to môže byť proste fiktívny parfém:)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. října 2015 21:33
Reakce na slniecko:

Děkuji, ale také si to myslím. Včera už jsem zkoušela pátrat, ale v této podobě nikde nic. Díky moc .

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 20. října 2015 12:49
Reakce na cinkja:

Cameo Rose určitě existuje, název se objevuje u značky Bourbon French Parfums (řada Lagniappe Oaks Perfumery)

http://store.neworleansperfume.com/cameo-rose/

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 20. října 2015 13:19
Reakce na Mitzi:

Tak přece, díky za snahu. Holmes bude mít zřejmě nějakou limitovanou exkluzivní edici .

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 20. října 2015 16:06
Reakce na cinkja:

Holmes má ve mně zdatného konkurenta (co se týče pátrání po parfémech na internetu).

A ohledně té edice je nasnadě, že u takových "prapodivných" značek se asi nelze po letech dočkat ani stejného flakónu ani obsahu... včera jsem mapovala jednu sedmdesát let starou značku, která stále vyrábí, flakóny zpočátku vypadaly reprezentativně a dnes jsou už lahvičky opatřeny plastovými uzávěry a rozprašovači, takže to vypadá jak nějaký repelent nebo psí odblešovač. Taková škoda! Vůně jsem testovala 4 a jsou moc pěkné, jenže obal je zcela degraduje.

Online barbucha blogger
Avatar
30408 příspěvků moje polička 20. října 2015 19:00

Chm, Sherlock... mě by zajímalo, jak přišli na Casbah (Nights) paní Hudsonový, když série je z roku 2010 a Casbah (od Pigueta) z roku 2012. Snad tím nechtěli naznačit, že paní Hudsonová používá Avon!  

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 20. října 2015 21:08
Reakce na barbucha:

Zatímco u nás je Avon všecko, jen ne "posh", v zahraničí ho tak nevnímají

Poslední roky samozřejmě šla kvalita hodně dolů (protože kvantita...), ale hodně staré sady se na eBay prodávají poměrně velmi draze.

Offline kiam
Avatar
19 příspěvků moje polička 21. prosince 2015 21:19

Citam teraz Policie od Jo Nesbø a hned po par stranach narazim na uvahu jednej z postav o parfeme Black Orchid. Totiz tento chlapik sa stretol so svojou milenkou a ta ma rovnaky parfem od toho Toma Forda ako jeho zena. On tu vonu ale kupuje svojej zene pri cestach do Pariza, lebo Black Orchid nie je mozne v Norsku kupit. Tak uvazuje, odkial ho jeho milenka ma....

Potom autor v knihe spomina aj Opium od Yvesa Saint Laurenta, dokonca dvakrat a samozrejme, pouzije aj cele meno znacky, nielen nazov vone. Vonu pouziva osudova zena hlavneho hrdinu Harryho Holea.

No ale som  len na 350. strane, mozno na nieco este narazim. Kniha ma 600 stran ;-)

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 22. prosince 2015 14:44

I když jsem film Jak dostat tatínka do polepšovny viděla nejmíň stokrát (s dětmi ho opravdu milujeme), tak až teď jsem si všimla, že hned na začátku, v 1.-2. minutě, kdy je Jana Preissová v koupelně, jí stojí na poličce krabička Chanelu no.5! 

Online barbucha blogger
Avatar
30408 příspěvků moje polička 10. února 2016 19:36

Holky, připomíná vám to nějakej skutečnej parfém, nebo je to jen rekvizitářova invence?

Online barbucha blogger
Avatar
30408 příspěvků moje polička 10. února 2016 21:50

Lepší pokus:

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 12. února 2016 17:04
Reakce na barbucha:

Bleu de France od Lalanda? Ale vrchnák vyzerá trochu masívnejšie. Aj keď, tam bolo x verzií.

Online barbucha blogger
Avatar
30408 příspěvků moje polička 12. února 2016 19:19
Reakce na slniecko:

Mně se ten "můj" flakon zdá spíš hranatej... 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. února 2016 13:22

Včera večer jsem šla náhodou kolem televize, kde mamka měla znovu puštěný seriál Námořní vyšetřovací služba, který Nova Cinema dává od začátku. Tohle byl asi osmý díl první série a zaregistrovala jsem někdy v 10. a pak v 23. minutě, že Abby měla u sebe v laboratoři vyskládanou docela slušnou sbírku. Moc jsem toho ale nerozeznala.

V té desáté jsem identifkovala akorát podle víčka Narcisse (Chloé), protože tu jsem měla a Lauren (Ralph Lauren).

A v té 23. minutě jsem postřehla Red Door (Elizabeth Arden)

a pak při celkovém pohledu uprostřed Chloé (Chloé) a směrem vpravo J´adore (Dior) a úplně vpravo to vypadá na Shalimar Eau de Cologne (Guerlain)

Poznáte někdo i ty další?

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. února 2016 13:35

prvá fotka napravo od Laurena Giorgio Beverly Hills, úplne napravo Elizabeth Taylor niečo zo série Diamonds, vzadua aj na druhej fotke v pozadí, červený vrchnák Elizabeth Arden Red Doors, pred Narcisse je asi Trésor, vedľa Diamonds sa mi zdá, že je to nejaký Revlon, idem kuknúť.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. února 2016 13:37

Na spodnej fotke tá tmavá fľaška s bielym trčiacim vrchnákom bude Passions od Taylor, vľavo od nej Giorgio a vpravo J´Adore

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. února 2016 13:49

Tak ten Revlon je asi nakoniec skôr asi Beverly Hills Red, to červené divných tvarov Ici od Coty a to na tej tretej fotke s bielym guličkovým uzáverom asi niektorá z verzií April Fields.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 19. února 2016 14:01

Veedľa Jadore je Ysatis