Komplimenty

09. srpna 2014 04:19
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 27. srpna 2020 19:59

ad vůně versus intenzita

...myslím, že jako vše, je to individuální.

Někdo může být v červené rtěnce femme fatale nebo prostě "jen" elegantní nebo šik, a někdo v ní bude působit jako laciná, ehm, děva.

Někdo může v oděvu šedivých tónů působit jako mrtvola a někdo v tom naopak bude originální, přitažlivý a nenuceně elegantní.

Někdo bude s jedním střikem pro okolí nepříjemný a někdo bude se svými x zešplíchnutími se pro okolí v pohodě.

Dalia se ptala, tak jsem odpověděla.

Vaše reakce jsou Vaše názory, domněnky.

Osobně mě neznáte

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 08:36

Miru Teď neříkám, že to je tvůj případ, máš pravdu, nemůžeme vědět, ale...
problém může být v tom, že ty, pokud se voníš hodně a jsi na to zvyklá, tak už to nevnímáš a necítíš tolik, jako to cítí a vnímá okolí. Moje teta se takto hodně voní celý život (hodně = hodně střiků a neustálé přiživování) a vždycky si stěžovala, že to jejím kolegyním vadí, nechápala to. No a my jsme museli dávat kolegyním za pravdu, protože to bylo tak silné, až to bylo nepříjemné. Ona to prostě nevnímala, protože na to byla zvyklá. I u sebe to vím, že pokud třeba používám delší dobu stejnou vůni, tak ji vůbec necítím. Potom mám tendenci dávat čím dál víc střiků. Vím, že Ty vůně často střídáš, ale jako parfémový znalec to vnímání už máš určitě posunutější než lidi, kteří se ráno stříknou drogérkovkou a jdou.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 10:58
Reakce na Korsičanka:

slniecko Piš si do tlf

a stratím ešte aj telefón

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 11:39

řekla bych, že pokud se voním tak, že to pořád cítím v pohodě i já (a není to relativně nová vůně), tak je to prostě moc, a pak je v závěru jedno, jestli je to fáčko nebo byredo :-)   

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 13:57
Reakce na Miru:

ad vůně versus intenzita

...myslím, že jako vše, je to individuální.

Někdo může být v červené rtěnce femme fatale nebo prostě "jen" elegantní nebo šik, a někdo v ní bude působit jako laciná, ehm, děva.

Někdo může v oděvu šedivých tónů působit jako mrtvola a někdo v tom naopak bude originální, přitažlivý a nenuceně elegantní.

Někdo bude s jedním střikem pro okolí nepříjemný a někdo bude se svými x zešplíchnutími se pro okolí v pohodě.

​S tím naprosto souhlasím. Ve hře je totiž i to, jak vůně na nositelce funguje - a tady se už vůbec nedá zobecňovat, protože každý je "pohlcuje" i "vyzařuje" v jiném tempu a s jinou intenzitou.

Kdykoliv jsem s Miru byla, vždy kolem ní obláček vůně byl, ale tak nějak přirozeně, nedusivě.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 13:59

nolita Proč ovšem nosit vůni, když ji sama necítíš? Já se voním v prvé řadě kvůli sobě a těch prvních pár sekund po aplikaci by mi nestačilo.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:18
Reakce na Fleur:

​S tím naprosto souhlasím. Ve hře je totiž i to, jak vůně na nositelce funguje - a tady se už vůbec nedá zobecňovat, protože každý je "pohlcuje" i "vyzařuje" v jiném tempu a s jinou intenzitou.

Kdykoliv jsem s Miru byla, vždy kolem ní obláček vůně byl, ale tak nějak přirozeně, nedusivě.

​Já na základě příspěvků Miru žila dlouho v domnění, že za sebou vláčí monstrózní oblak vůně, který člověka musí porazit. Barbucha mi jej pak ale popsala stejně jako ty přírozeně a příjemně. Potom došlo i na moje osobní setkání s Miru, já celá napjatá a na vzdálenost jednoho metru u stolu jsem necítila vůbec, ale VŮBEC nic.

Oproti tomu mám teď třeba novou kolegyni, která v práci používá nějakou sladce pačuliovou drogérkovku od C-Thru nebo něco podobného. Střiků rozhodně méně než Miru a oblak kolem ní obrovský, který ale ona sama jako nikterak závratně intenzivní nevnímá.

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:19

Fleur protoze cich je velmi rychle adaptabilni, jsi-li vystavena trvale nejakemu pachu, prestavas ho vnimat.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:26

moora Tak já asi nemám takový čich. Kolikrát i jeden střik nevýrazné vůně, cítím až do večera. Ty význější si musím nanést opatrně tyčinkou. A komplimenty od pacientů dostávám, takže cítit je to i pro okolí. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:31

moora ja myslim ze se parfemove maniacky velmi svedomite staraji, aby se nam cich nestihnul adaptovat objevovanim stale novych a krasnejsich vuni

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:43

moora To samozřejmě vím, ačkoliv v případě pachu (nikoliv neutrálního čichového vjemu) u sebe adaptabilitu nepozoruji, spíše naopak.

A u oblíbených vůní, které nosím už i několik desítek let, pozoruji spíš posuny a prohlubování v jejich vnímání - i po letech v nich najednou dokážu rozeznat nějaký nový tón (a nesouvisí to jen s jejich různými šaržemi či reformulacemi).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:43
Reakce na Fleur:

nolita Proč ovšem nosit vůni, když ji sama necítíš? Já se voním v prvé řadě kvůli sobě a těch prvních pár sekund po aplikaci by mi nestačilo.

​No asi tak. 

Já jsem tedy před tím rokem a třičtvrtě s úpravou stravy a úbytkem tuku v těle začala řadu vůní vnímat intezivněji kromě částečné změny parfémového vkusu, což u mě vedlo ke snížení počtu střiků za den.

Přímo v práci jsem samozřejmě opatrnější, protože kromě kolegů jsem v kontaktu i s našimi klienty, nicméně když už kolem sebe necítím ani ten závan a vím, že mě vůně nebude momentálně nebude rozptylovat při práci, tak přiživím, protože jsem si ji přece koupila hlavně kvůli sobě. 

Na vonění se na doma mám vzorky, které zkouším.

Jako já samozřejmě chápu, že každý vnímá intenzitu vůně různě a každému se líbí něco jiného, někdo je nemá rád vůbec, proto vždy aplikuji nejen s ohledem na vlastní požitek, ale i na prostředí, v němž se s danou vůní nacházím. Ovšem pro mě zase třeba byla pekelná bývalá kolegyně, která vždy začala ostentativně větrat a lapat po dechu, když jsme se sešly v jedné místnosti, přitom byla kuřačka a denně jela několik hrnků kafe s logrem, takže její dech byl patřičně výživný i na metrovou vzdálenost.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:54

Fleur tak já ji samozřejmě taky cítím, ale prostě jen občas, v jemných závanech, z oblečení, když si prohrábnu vlasy, atd... současně ostatní, kteří na to nemají zvyklý nos, to cítí silněji a pořád... takže pokud ji pořád cítím i já, je jasné, že pro ostatní to musí být darda (v uzavřeném prostoru 8 hodin je to samozjřejmě něco jiného než venku atd... ) takže tím se řídím a mí kolegové naštěstí taky :-) navíc musím vzít v potaz, že vůně, kterou já považuju za krásnou, se nemusí líbít ostatním ... zase v celý den v kanclu je něco jiného, než když s někým takovým jedu dvě zastávky tramvají... 

prostě za mě, jako u všeho, méně je více.... u vůní obzvlášť - tomu člověk neuteče :-)

Offline moora
Avatar
7542 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 14:56
Reakce na Fleur:

A u oblíbených vůní, které nosím už i několik desítek let, pozoruji spíš posuny a prohlubování v jejich vnímání - i po letech v nich najednou dokážu rozeznat nějaký nový tón (a nesouvisí to jen s jejich různými šaržemi či reformulacemi).

to je ale neco jineho. ​rec byla o adaptaci cichu na vuni/zapach PO DOBU toho pusobeni.

Offline Fleur blogger
Avatar
6089 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:09
Reakce na nolita:

Fleur tak já ji samozřejmě taky cítím, ale prostě jen občas, v jemných závanech, z oblečení, když si prohrábnu vlasy, atd...

​Tak to potom ano; teď už bychom jen mohly debatovat o těch "jemných závanech", protože i tady bude mít každá z nás hranici někde jinde .

Naopak jsem se setkala s lidmi, kteří používali kvalitní (a drahé) vůně, ovšem v tak malém množství, že to bylo, jako kdyby neměli vůbec nic.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:18

Fleur wendulka 

...děkuji...

A ostatní dámy

- já se neptala na názor na mé ne/vonění se,

odpovídala jsem na konkrétní dotaz.

Vy jste měly potřebu reagovat a vlastně jste si vytvořily téma diskuse. Ta už jde ale mimo mě

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:28

Ja mam nekdy pocit, ze to prehnane voneni se je u nekterych uzivatelek tak trochu projev attentionwhorismu. Trochu mi to pripomina mladeznicke pousteni hudby z mobilu nahlas. Taky to vsechny okolo akorat obtezuje...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:29

razorblade me by tedy zajimalo, kolik takovych zdejsich uzivatelek znas, co obtezuji?

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:33

viktorka_od splavu Kazdou chvili v mhd potkam osobu zlitou vonavkou tak, ze je to k pobliti. Jestli chodi sem, nevim. Zrovna nedavno jsem si v buse musela presednout kvuli vuni typu baccarat rouge (mozna primo ona to byla), kterou se uzivatelka osprchovala tak dukladne, ze i presto, ze je to jedna z mejch top vuni, musela jsem pryc z jejiho intenzivniho dosahu.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. srpna 2020 15:49
Reakce na Miru:

Fleur wendulka 

...děkuji...

A ostatní dámy

- já se neptala na názor na mé ne/vonění se,

odpovídala jsem na konkrétní dotaz.

Vy jste měly potřebu reagovat a vlastně jste si vytvořily téma diskuse. Ta už jde ale mimo mě

​a ostatní se k tomu vyjádřily, ať už k tomu, cos psala ty nebo obecně, že ses neptala, je přece jedno, dokonce si myslím, že to není potřeba říkat, protože to víme :)