Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. května 2018 13:09

Cervanek áno, s tým úplne súhlasím. Len píšem, že je aj na tom malom obchodíku, či zvolí taktiku vlastného výpredaja, alebo to predá outletu, ktorý to spraví zaňho a v tom prípade je to úplne čistá možnosť, ako sa k vôni dostať za lepšiu cenu. Len to býva rádovo v kusoch.

Ak je toho veľa a pravidelne, tak vzniká podozrenie, že outletový obchod to niekde získal pochybným spôsobom a to už v poriadku nie je.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2018 17:03
Reakce na Cervanek:

Marti, perfektně řečeno

Zde je hodně členek, které blahořečí parfumérkám a la Vava-Voom, Odér a jiným, kdy jejich majitelé aby ustáli konkurenční boj s velkými řetězci, se musí jo otáček a nabídnout něco navíc, třeba formou akcí s Nosy, do čehož musí investovat nemalé částky, aniž by předem věděli, zda se jim investice vrátí.

a s podivem  tytéž blahořečící členky se pak honí po ebayi, nebo dychtivě očekávají slevové kódy od velkých řetězců před expirací

No jestli je řeč o mě, tak ano, já jsem tuhle svou zásadu porušila jednou Lilac Love na notinu místo v Ingredients. Pravdou ale je, že když ten rozdíl dělá tolik, že už by se za ní dalo pořídit novou vůni, tak tomu se dost těžko odolává a za oficiální cenu bych si ji zkrátka nepořídila.

A u ostatních zdejších členek jsem si též nevšimla, že by sortiment, který nabízí Vavavoom, Odér, Ingredients či 1907 systematicky nakupovaly na notinu na elninu.

Nakupování na aukčním portálu ebay bych do tématiky cenové politiky notina a elnina už vůbec nemotala.

Některé obchodní praktiky notina a elnina mi přijdou trochu podivné. To jsem tady zmiňovala už několikrát. Třeba u vůní Frederic Malle, k nimž se prostě nemohli dostat oficiální cestou, byť tvrdí něco jiného a z toho důvodu mi "moje uvažování" brání tam tu vůni koupit a raději na ni našetřit za oficiální cenu.

Ale že je u někoho ta touha v kombinaci s pragrmatismem a netrpělivostí na pořízení silnější, tak pořídí? Proč bych se nad tím měla podivovat nebo si nedejbože myslet, že je na morálně nižší úrovni než já?

Navíc budeme-li se bavit konkrétně o Amouage, kvůli níž celé tohle povídání vzniklo. No to je za ta léta tak profláklá, jde přes tolik distributorů a objevuje se na elninu a notinu dávno před tím, než ji do Ingredients vůbec vzali, že tady fakt nemám strach, že by to pro Ingredients bylo nějakým existenciálním ohrožením. Oni tam Amouage vzali především kvůli turistům, to mi říkal Jakub, když jsem se ho tenkrát ptala, proč ji tam bere, a ti nemají o existenci notina a elnina ani ponětí. Navíc čisté parfémy Amouage Ingredients ani nevede, tak asi tak, no.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:34

Já spíš koukám, že jsem teda asi jediná, kdo na Notinu nebo Elninu nakupuje, ale prostě se v klidu přiznám, že jinak bych si ty parfémy opravdu dovolit nemohla, což asi vypovídá o platech zdravotních sester .  A možná jsem teda i jediná, kdo se dívá, kde tu vůni koupím nejlevněji. A tady jsem napsala, že jsem ráda, že jsem ji koupila před zdražením o 3150 Kč, protože to už bych si ji nekoupila. 

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:38

Renusatko

nic si z toho nedělej, taky koukám, kde koupit co nejvýhodějc - však nekupuju kradený auto, ne?!

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 13. května 2018 21:56

Renusatko Nejsi jediná, vždyť jsem o tom psala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2018 22:12

Renusatko Však jo. To vůbec neřeš. Tohle má každý nastavené jinak. Já osobně bych si třeba nepořídila nějakýho toho F. Malleho, když vím, že se k nim nedostali oficiální cestou, ale jestli si ho tam koupí někdo jinej, je mi úplně šumák a vůbec se nad tím nepodivuju, že si zároveň objednáváš vzorečky z Ingredients nebo já nevím odkud.

To je prostě jen můj osobní blok v hlavě nechtít tohle podporovat (nehledě na úroveň mých finačních příjmů) vzhledem k existenci Ingredients a Vavavoom, kde chci nějakým způsobem přispět k tomu, aby fungovaly dál.

Ale úplně klidně se přiznám, že jsem si na notinu pořídila i Rose Extreme, protože plnou cenu, bych za ni prostě nedala, flakon Ibitiry taky, protože stovkovej flakon šel blbě sehnat a novou padesátku Plum Japonais mám z elnina.

Prostě někdo řeší z finančních důvodů nejvýhodnější cenu pokaždé, někdo to řeší jen v určitých případech a někdo zase dovede být zásadový pokaždé a to i přesto, že jeho finanční situace není příznivá, no a pak je malá skupinka těch, co finance nemusí řešit vůbec. Každý, nechť si nakládá se svými financemi, jak uzná za vhodné.

Však já se k tobě můžu přidat, že mě též těší, že mi Ježíšek stihnul extrait Fate pořídit rovněž z notina. Za oficiální cenu by mi ji býval taky nepořídil, už takhle ho dost vomejvalo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 14. května 2018 22:18
Reakce na Fleur:

Samotnou značku za "oběť nekalých praktik trhu" také nepovažuji, tou obětí jsou v první řadě prodejci, kteří se drží stanovených cen, a v poslední řadě pak samotní zákazníci.

​Tomu moc nerozumím. Každý prodejce prodává zboží, na kterém hodlá vydělat. Pokud ty "oběti" dodržují nějaké stanovené? ceny, ačkoliv na nich prošustrují kalhoty, tak se naskýtá otázka a) stran jejich obchodní strategie a také b) jejich schopností jakožto obchodníka.

A proč by měl být obětí dokonce zákazník - který si může vybrat, kde nakonec nakoupí?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 15. května 2018 16:40

barbucha V obecné rovině máš samozřejmě pravdu.

Šlo mi o konkrétní příklad, kdy butik respektující ceny nastavené samotnou značkou (a v těchto intencích od značky nakupující) zjistí, že značce to "uniklo" do internetových obchodů, kde se vůně jednorázově prodávají za poloviční cenu, než za jakou to sám od značky nakoupil. Vede to pak k vyřazení této značky z portfolia butiku a tady to vnímám tak, že ve výsledku na to doplatí zákazník, protože internetový obchod obvykle podobnou akci nezopakuje.

Oblíbila jsem si jednu italskou značku mýdel a přesně tohle se jí v ČR stalo; do Itálie si pro mýdlo fakt jezdit nebudu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:41

Fleur 

To je ale - pardon my french - pěkná kravina. Pokud se to na internetu prodává pod cenou jednorázově, tak po vyprodání nezbyde zákazníkům než se s brekem vrátit (jak sama píšeš, akce se zpravidla nezopakuje) do oné kamenné prodejny. A ta tudíž nemusí portfolio měnit, však stačí počkat až na internetu nebude nic - a i nadále vesele prodávat za svoje ceny!

Pokud ovšem majitel/vedení takové prodejny nesází pouze na rychlý, okamžitý zisk, oblíbenou to zásadu našich "podnikatelů" 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:46

barbucha Jsem napnutá, co z vašeho dialogu vzejde. On ale majitel/vedení neví, kdy dojdou internetovému shopu zásoby Co pak? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:48

Korsičanka 

No snad se nepoperem 

A nevím jak ve všech e-shopech, ale v některých je vždycky u toho kterého konkrétního parfému napsáno, kolik mají ještě flakonů k dispozici. A když to vidím já... může to jistě vidět i majitel kamenného obchodu  Případně poznámku "vyprodáno" 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:50

barbucha Ty bys jim mohla dělat manažera prodeje, a to beze srandy

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:50

Korsičanka 

Jo a vůbec - co pak tomu milému majiteli brání, těch pár podceněných flakonů vykoupit, a opět je s pěkným ziskem prodat ve svém obchodě? Zajistí si tak monopol a ještě vydělá! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:51
Reakce na Korsičanka:

barbucha Ty bys jim mohla dělat manažera prodeje, a to beze srandy

​Aneb jak zkrachovat snadno a rychle? 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:53

barbucha  No, neříkám já to? 

(trochu problém by mohl být s kvalitou/stářím flakonů, ale ty určitě něco vymyslíš)

Edit: ti smajlíci nejsou reakce na zkrachování!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:53
Reakce na barbucha:

Korsičanka 

Jo a vůbec - co pak tomu milému majiteli brání, těch pár podceněných flakonů vykoupit, a opět je s pěkným ziskem prodat ve svém obchodě? Zajistí si tak monopol a ještě vydělá! 

​no, spíš jak se stát kšeftařem s buhvijakým zbožím snadno a rychle

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:58

viktorka_od splavu Netvrdím to o solidních prodejcích drahých značek parfémů, ale každý obchodník by měl být kšeftař, ne?:) Proto pracuji v jiném oboru

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 17:59

Korsičanka 

No dobře, tak na ty z e-shopu by mohl dát třeba 10% slevu (ze svý ceny samozřejmě ). Jako to dělá elnino - poškozená krabička, šup s cenou dolů! Že by si to nikdo nekoupil?

viktorka_od splavu 

Já neradím, aby to začal dělat pravidelně a udělal si z toho program. Ale pokud by byl tak zoufalej, jak zde naznačováno... tak třeba jednorázově... pro záchranu rodinného zlata člověk obětuje leccos 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. května 2018 18:02

barbucha  Koupil. A možná by se pak prodávalo i rychleji...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 15. května 2018 18:16

Korsičanka 

No jo no, co my víme... já o obchodu nic nevím (a jako ty - vědět nechci ) a tohle je jen takový uvažování tety od plotny, kuchyňská logika