Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:11

Renusatko Cože??? Asi se zbláznili, ne?I tak šlo o 50 ml a když to zdvojnásobíš, byla cena neuvěřitelná

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:14

Korsičanka Jako momentálně skoro 190 Kč za mililitr

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. května 2018 21:30

Renusatko Dělají vše proto, abychom na ně hodili/y bobek

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. května 2018 22:18
Reakce na Renusatko:

Korsičanka Potěšilo mě, že jsme si Fate extrait koupily před zdražením. Jako 9441 Kč bych teda nedala. Jako vážně zdražení o 3150, když odpočítám slevu. 

 ... zbláznili se?

Online Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 13. května 2018 08:32
Reakce na Korsičanka:

Renusatko Cože??? Asi se zbláznili, ne?I tak šlo o 50 ml a když to zdvojnásobíš, byla cena neuvěřitelná

​Nezbláznili se. Všude jnde stojí extraity Amouage zhruba tolik (na oficiálních stránkách Amouage = Fate extrait 415 EUR). Proč dosud mohli prodávat výrazně pod cenou, je otázka..

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 13. května 2018 09:49

Martula Ano, máš pravdu Ale pro normálně vydělávající lidi je nehorázná politika tohoto a dalších našich eshopů velkým lákadlem a...je to zkrátka boj mezi hamižností a morálkou

Online Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 13. května 2018 10:17
Reakce na Korsičanka:

Martula Ano, máš pravdu Ale pro normálně vydělávající lidi je nehorázná politika tohoto a dalších našich eshopů velkým lákadlem a...je to zkrátka boj mezi hamižností a morálkou

​No jo, zvykli jsme si, že Notino a Elnino prodávají některé niche značky výrazně pod cenou, což je pro koncového spotřebitele samozřejmě výhodné. Na druhou stranu pro takové prodejce jako např. Ingredients nebo Vavavoom je to likvidační. Osobně si v budoucnu raději dopřeji jednu niche vůní místo tří a oželím ceny z Notina, když budu vědět, že i v ČR se "uživí" prodejci niche vůní s kamennými parfumeriemi a na úrovni

(taky mám z Notina vůně za výhodnou cenu - Fate extrait, Oud Al Melka..tyto dvě bych jinak na poličce určitě neměla)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 13. května 2018 10:24
Cervanek
Avatar
13. května 2018 10:51
Reakce na Martula:

​No jo, zvykli jsme si, že Notino a Elnino prodávají některé niche značky výrazně pod cenou, což je pro koncového spotřebitele samozřejmě výhodné. Na druhou stranu pro takové prodejce jako např. Ingredients nebo Vavavoom je to likvidační. Osobně si v budoucnu raději dopřeji jednu niche vůní místo tří a oželím ceny z Notina, když budu vědět, že i v ČR se "uživí" prodejci niche vůní s kamennými parfumeriemi a na úrovni

(taky mám z Notina vůně za výhodnou cenu - Fate extrait, Oud Al Melka..tyto dvě bych jinak na poličce určitě neměla)

Marti, perfektně řečeno

Zde je hodně členek, které blahořečí parfumérkám a la Vava-Voom, Odér a jiným, kdy jejich majitelé aby ustáli konkurenční boj s velkými řetězci, se musí jo otáček a nabídnout něco navíc, třeba formou akcí s Nosy, do čehož musí investovat nemalé částky, aniž by předem věděli, zda se jim investice vrátí.

a s podivem  tytéž blahořečící členky se pak honí po ebayi, nebo dychtivě očekávají slevové kódy od velkých řetězců před expirací

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. května 2018 10:56

Martula Naprosto souhlasím.

Ony se ty podezřele nízké ceny u niche vůní v internetových obchodech nakonec stejně ve výsledku obrátí proti zákazníkům - vůně jsou na internetu dostupné jednorázově, nastavené ceny přivedou kamenné parfumerie k vyřazení značky z nabídky a potom už je pomalu není kde vyzkoušet a koupit.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. května 2018 10:58

Ako osobne proti outletom nič nemám, pokiaľ slúžia na dopredaj nadmerných zásob, končiacich línií, šarží pred koncom záruky atď., tak sú podľa mňa dobrou alternatívou pre obe strny - aj pre distribútora/klasický obchod aj pre koncového zákazníka.

Ale to, čo začína vyliezať na povrch - nie čisté jednanie pri obstarávaní - to sa mi nepáči a presne si myslím, že za takých okolností je lepšie zaplatiť tú vyššiu cenu a vedieť, že za tým žiadna nefér hra nebola.

Cervanek
Avatar
13. května 2018 11:07

Velký řetězec jde vždy na dumpingové ceny - může si je dovolit dlouhodobě, jen aby zákazníky získal.

Malá parfumérka evtl. značka, která si sama vládne ještě (je jich dnes moc málo),  si může outlet dovolit jen krátkodobě a než by o zboží komplet přišla, tak jde s cenou raději dolů. Ta se musí držet Baťova přísloví "Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše"

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:36

Cervanek Outlet by mal naopak fungovať systémom, že keď obchod vyhodnotí, že niečo už nie je schopný predať a zľavu/akciu/čokoľvek vyhodnotí ako nevhodnú, tak to majú kam poslať a znížia si stratu. Prípadne tovar z obchodu, ktorý končí.

Ale takto fungujúci outlet tým pádom nedokáže fungovať "popozeráme sa, či nezoženieme" .

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:45

slniecko Jak to píšu - souboj mez hamižností a morálkou. Jen některá povolání nejsou ohodnocena patřičně a tudíž si toužící nakupující - nemá-li dostatečně pevnou vůli a trpělivost k našetření - vybere spíš hamižnost než morálku Je otázka, jak se s tím popere jeho duše.

A ostatní s vyšším příjmem se nemusí zabývat ani cenami ani duší netrpělivce bez vůle

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 13. května 2018 11:58

Korsičanka chcela som tým napísať, že nie vždy je tá nižšia cena nemorálna, len...no treba vždy pouvažovať.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:01

Myslím, že zrovna Amouage není značka, kterou nejvíc ze všeho ohrožuje malá loajalita koncových spotřebitelů

A niche parfumerie si můžou podřezávat větev i samy přístupem k lidem, které pohledem zhodnotí jako neperspektivní... morálka holt vždycky neřve svým outfitem do světa "já na to mám"...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:10

Jitka77 My se nebavíme o loajalitě malých koncových spotřebitelů ve vztahu ke značce. Problém je v tom, že jednorázově nefér nízké ceny na e-shopech tu značku znehodnotí a znemožní prodávat slušným menším butikům, které ji vedou za normální ceny. Druhou část příspěvku jsem, přiznávám se, moc nepochopila. Tedy alespoň ne v kontextu těch dvou parfumerií, které byly naposledy zmiňovány.

Korsičanka Tohle má každý nastavené jinak a řekla bych, že s příjmy to nesouvisí.

Cervanek
Avatar
13. května 2018 12:19

slniecko ano, je to jedno, jak se to nazve zda outlet, kdy něco už vybíhá, nebo sale/sold/Ausverkauf, tedy výprodej, kdy něco z nejrůznějších důvodů končí, nebo je k tomu též jiný důvod.

Ten malý zlevní vštšinou, protože mu už nic jiného nezbyde. A tak se spokojí s tím "vrabcem"

co seženu/ neseženu to je už trochu jiné

Zůstanu-li u Fate Extrait, kdy se dnes někteří díví, proč najednou stojí přes 9 tisíc, když celé dva roky předtím stála jen 6 - tomu říkám dumping nebo-li nekalá cenová konkurence.

(Amouage má také stanovenou cenu, jak psala Marta a zahraniční e-shopy a la ALZD, Premiere Avenue, aj. respektují cenu z Amouage)

Ale to bychom se mohly na toto téma bavit dlouho, každý má na věc svůj úhel pohledu. A každý má i svou pravdu.

A otázka, co si mohu dovolit nebo nemohu podle příjmu, je spíš o tom, čemu dám přednost a jak se na situaci dívám.

Raději také podpořím drobného podnikatele, než velký řetězec, který kromě parfémů nabízí i jiné zboží, často se zabývá i jinými činnostmi a prodejem parfémů si své aktivity "vypere", tudíž tam flákne často jakoukoliv cenu, třeba o 3 tisíce nižší.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:35

Fleur Vycházím prostě jen z toho, že kdyby lidi parfém značky AB v eshopu XY nekoupili, pak by ho eshop neprodal.

Jinak tu volbu, jestli zůstat u výlučnosti, nebo jít masovější cestou, dělají i značky samy. Mohou velmi autonomně pracovat přinejmenším s množstvím, které pustí do světa. Pokud je nějaká vůně opravdu exkluzivní, nemůže tak snadno dojít k tomu, že ji má v nabídce kdekterý eshop. Určitě nevidím do všech souvislostí, ale Amouage opravdu nepovažuju za typickou oběť nekalých praktik trhu.

K tomu druhému - osobní zkušenost. Ne z Brna

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 13. května 2018 12:55

Jitka77 Ano, s tím souhlasím.

Samotnou značku za "oběť nekalých praktik trhu" také nepovažuji, tou obětí jsou v první řadě prodejci, kteří se drží stanovených cen, a v poslední řadě pak samotní zákazníci.