Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 20:48
Reakce na Korsičanka:

a na druhé ruce mám tonku imperiale a ta je proti beluze až vulgární

edit: čímž teda neříkám že není krásná:-) ale pro mě je to třešňová pálenka a surový tabák, vůně pro gentlemana a ne pro lady:D

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 20:53

Já totiž Cuir Belugu necítím vůbec  - je to delfíní kůže, tak jsem asi delfín A Tonka je pěkná, jedeš!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 20:56
Reakce na Korsičanka:

delfín

je pěkná, to jo, mně by se ale vážně líbila na muži. a to vnímám jako pánské většinou jen ty s výraznou vůní ala "pitralon", tohle je úplně něco jiného, ale asi kvůli tomu tabáku (který mi voní hrozně moc, jako bývalému silnému kuřákovi:P

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 21:05

Chválím, že bývalému 

Já Tonku taky nemusím, ale uznávám:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 21:11
Reakce na Korsičanka:

ony ty drogové závislosti jsou na celý život, takže bych spíš měla napsat "abstinujícímu kuřákovi", ale doufám že už mi to vydr:-)

teď tu právě přemýšlím jestli znám nějakou vůni guerlain která se mi nelíbí.. občas mi nějaká složka "vyleze" blbě, jako gumový jasmín ve shalimaru souflé, ale jinak.. asi ne:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 21:38

Nemůžu říci -nelíbí, ale spíš -nemusím. Takových Guerlainovek pár je. Ale jinak je škoda, že ty exkluzivní řady nejsou k mání na prodejnách, určitě by se pozvedla voňavá úroveň lidu, kdyby byla kvalita běžně k dostání, i když za větší peníz ...A nemusely/i bychom v prostředcích hromadné dopravy zasunovat nosy do šál a šátků 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 21:41
Reakce na Korsičanka:

tak pokud někdo voní (čímkoliv) přežiju to, smraďoši jsou horší:-) s těma parfumerkama to vážně nechápu. je spousta vůní ne tak drahých a nemají je, je to snad proto že ty "smrádky" už by pak nikdo nekupoval?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 22:00

Bingo! A co by si ty mamutí podniky na výrobu alias vůní počaly, kdyby nepočaly?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 22:05

Tonku nosím jen ve velkém mrazu..teda teploty opravdu pod O. Ale zvláštní je, že ji vnímám jako vánoce, sladkosti cukroví, nic extra drsného nebo pánského. Spíš přeslazeného. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 22:07
Reakce na Renusatko:

tak přeslazenou ji nemám vůbec. jen nějaký moc dobrý ovocný alkohol s tlustým kvalitním nezapáleným doutníkem:D jako jo, i k vánocům by to šlo:D

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 22:08
Reakce na Korsičanka:

mohly by začít vyrábět něco normálního, skutečného:D

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 23:43

a na druhé ruce mám tonku imperiale a ta je proti beluze až vulgární

edit: čímž teda neříkám že není krásná:-) ale pro mě je to třešňová pálenka a surový tabák, vůně pro gentlemana a ne pro lady:D

Pro zajímavost, zrovna tyhle dvě vůně patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější guerlainovské exkluzivky v Paříži a nakonec i v Praze (v rámci porcovaních akcí na A.). Naprostá shoda.

Já osobně miluju obě. Tonku Impériale nosím na podzim a v zimě. Voní mi jako husté amaretto a speciálně Italky a Italové jsou z ní hotoví.  Je sladká, zahřívací, zajímavá. Zároveň dokonale rozumím tvému popisu. Taková je taky. Vyznívá mi - na mě - výsostně žensky a kdyby se s ní navoněl můj muž, protestovala bych (protože bych ji tím pádem nechtěla nosit, nemám ráda model jedna vůně pro ni i pro něj), vím ale o ní, že se  mnoha mužům líbí  a kupují si ji. 

Cuir Belugu volím celoročně. Teplo, zima, kdykoli, a je jako druhá kůže, láká k přiblížení se. Vanilka, která je v koncovce dominantní, je kouzelná.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 08:59
Reakce na domenica:

to je hezke, dekuju

btw Korsičanka ja urcite delfin nejsem, na mne vonela porad i po sprse

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 11:59

Kromě toho, že jsem dostala dokonalý balíček s bonusy od Makiiii, tak mi ze Slovenska přišlo toto

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 13:26
Reakce na alibi:

Gratuluju.

(Zaujal mě ten hnědý lak na nehty. Krásný je)

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 15:36
Reakce na alibi:

Gratulujem, nosila som ho cca pred dvadsiatimi rokmi, ešte mám ten list s flakónikom odložený  občas k nemu z nostalgie privoniam..

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 15:53
Reakce na černá káva:

děkuju Alenko. lak mám od dcerky, v práci mě stresujou, tak se odreagovávám :)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 15:55
Reakce na Ayuri:

nejsem si jistá, jestli se mi vůně líbí, ale ikonka cinkji mě nadchla a flakonek jsem prostě toužila mít :)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 16:23
Reakce na alibi:

Kenzo - Parfum d´Ete . Mám ho v ikonce z nostalgie - moje první "drahá" vůně, dárek od muže a navíc z naší první návštěvy Paříže . Bylo to v roce 2002 a flakón byl tehdy v limitovaném balení. Mám ho stále schovaný.

Gratuluji .

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 21. listopadu 2017 17:05
Reakce na alibi:

Ja by som ho už dnes tiež nenosila, ale vtedy som bola z neho úplne unesená  a bol to teda zaručený zberač komplimentov.