Zábavné parfémové příhody

15. srpna 2014 15:25
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 01. listopadu 2017 21:54
Reakce na barbucha:

Zkus ho nenápadně donutit, ať použije slovo Martini v jiném než 1. či ve 4. pádě. Volat na něj asi nebude

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 08:26

Celoročně používám Růžovou vodu od Purity Vision, tak jsem se rozhodla pořídit i Levandulovou vodu s úmyslem zchladit rozpálený obličej, až mě rozzuří nějaká pracovní absurdita, nebo provoněním polštáře a vlasů navodit klidný spánek, jak ostatně slibovali i na etiketě.

První aplikace nebyla šťastně načasována - vrátila jsem se z bujarého večírku a jako završení očistného rituálu a k uspíšení pokojného usnutí jsem poněkud nejistou rukou nastříkala Levandulovou vodu do vlasů. Mírně ovíněná jsem nedokázala reagovat tak rychle, jak by si tento úkon zasluhoval, takže strašlivý zápach, který se kolem rozlinul hned po prvním zmáčknutí rozprašovače, jsem zaregistrovala až s určitým zpožděním. Nezbylo nic jiného, než si okamžitě umýt hlavu, což vytoužený okamžik usnutí naopak značně odložilo.

Neměla jsem sílu ráno zopakovat zkoušku levandulového zázraku, takže jsem jen spoře přestříknutý papírový kapesníček dala otestovat dvěma kolegyním. Ustály to, ale projevům zhnusení se neubránily a navíc mi jedna z nich, která Levandulovou vodu používá, potvrdila, že ta moje je skutečně zkažená.

Posilněna nezávislými názory jsem se vypravila do drogerie, kde jsem flakón pořídila. Nešlo mi ani tak o téměř dvě stovky, ale spíš o princip - evidentně to bylo zkažené přímo od výrobce, nebo špatným skladováním. Tam nastalo obvyklé reklamační vykrucování. Pokladní přivolala další prodavačku, ta povolala jinou kolegyni, takže ve výsledku stály proti mně jako tři sudičky. Statečně jsem jim předhodila lahvičku a jejich argument, že obsah je v pořádku, neboť datum expirace je až v roce 2019, odrazila výzvou, ať tedy samy vyzkoušejí.

První z nich odšroubovala rozprašovač, přičichla a bez hnutí brvou pravila, že jí připadá v pořádku. Druhá to doplnila tím, že tento produkt nepoužívá, tudíž neví, jak má správně vonět. Třetí se jen posupně mračila. Opáčila jsem, že i kdyby nevěděla, jak má vonět, tak o zkaženosti není třeba pochybovat, neboť tohle prostě nevoní. Vzala tedy z regálu jinou, odšroubovala ji, vrazila mi ji pod nos, div se mi z toho zápachu nezvednul žaludek. Postupně k ní opatrně přičichly a dál svorně tvrdily, že je to v pořádku. Za mnou se už tvořila taková ta mručící fronta čekajících zákazníků.

To už mi docházely zbytky asertivity, takže jsem z posledních sil vydolovala líbezný úsměv a vyzvala je: "Na etiketě píší, že se dá přidávat do domácích limonád, používat jako podpora růstu vlasových kořínků či stříkat pro osvěžení na obličej. Vynecháme ty limonády, ale pokud si to některá z vás teď přede mnou stříkne do obličeje, tak odstupuji od reklamace a nechám vám to jako dárek."

Vyměnily si rychlé pohledy, pak ta třetí, co celou dobu mlčela, přistoupila ke kase, cosi tam vyťukala a vyskládala přede mne peníze. Šla jsem do jiného ochodu a tam zakoupila oblíbenou Růžovou vodu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 08:27

Omlouvám se, zase ta epická šíře, to je ta profesionální deformace .

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:13
Reakce na Fleur:

Děkuju za rozveselení pošmourného rána!

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:21
Reakce na Fleur:

Bez tej obšírnosti by to nebol taký čitateľský zážitok!!!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:23
Reakce na Fleur:

skvely

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 11:14
Reakce na Fleur:

 Výborné. Reklamace je většinou "opruz" a dost často se nikam nepohneš, takže jsi to vyřešila úplně perfektně. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30588 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 19:07
Reakce na Fleur:

Ty jsi lstivá jak Afghánec! 

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 19:41
Reakce na Fleur:

Skvělé čtení.!

Ty jsi reklamovala oprávněně, ale já

 se dvěmi kamaradkami jsme měly také zážitek

(snad nevadí, že bez vůně. Nebo vlastne jo, ušetřily jsme a ušetřené prachy jsme oak uvalily v parfumerii...)...

...kámošky si koupily každá po dvou košilkách s krajkou, ja pouze jednu.

Košilka á 349,- ká čé.

Čili se nam asi po hodine rozleželo v hlavinkách, že je to celkem dost a že zkusíme, jestli by nam to nevzali v obchodě zpět.

(ty prachy se dají investovat lépe...)

No, tak jsem to zkusila, po dobrem..., a s odpovidajicim vyrazem, ze jsme si spletly cenu, ze jsme se spatne divaly, že je to sice krasne, ale..., atp. ...

No, paní prodavacka nehnula brvou a vyhovela nám.

Ale kdyz vyplacela zoet posledni peniz, čili celkem vracela  pres sedmnactset, měla ve tvaři neco jineho než radost...

Oceňuji, že se nam to nesnažila jakkoliv znepřijemnit, naopak - nabizela výmenu zbozí, poukazku, jenže my chtěly a pitřebovaly ty prachy...

...na kosmetiku a vůně.

Tskže to byla vlastně dobrá zkušenost s personálem.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 20:24
Reakce na Fleur:

Prosím Tě, kde se u vás, nejlépe v centru, dá koupit Růžová voda od Purity Vision ?

(já ji musím kupovat na internetu) Děkuji

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 21:06
Reakce na černá káva:

Rossmann, Dm drogerie, mám pocit, že je vlastně téměř na každém kroku.

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 21:19
Reakce na Fleur:

To jsem mimoň, viď.

Online ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 21:31
Reakce na barbucha:

Moje milovaná hláška!

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 22:08
Reakce na Fleur:

Navrhuji, abys vydala tiskem svůj kompletní šuplík

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 06:50
Reakce na Fleur:

skvěle jsi to vyřešila. Já vždycky lituji, že tak pohotová nejsem.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 22:40
Reakce na Fleur:

No....dnes, DM Aupark Bratislava....tiež používam Purity Vision Ružovú vodu...lenže nemali...siahla som po levanduľovej, spomenula som si na Tvoj zážitok, otvorila (sorry, inak to nerobím a ak by bola ok, tak ju beriem) a smrad ako z chalanskej šatne. Neriešila som to tam, ponáhľala som tam, ale normálne rozmýšľam, že im napíšem.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 23:56
Reakce na Fleur:

To nemá chybu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 10:09
Reakce na slniecko:

Takže patrně špatná celá šarže... To už za mail stojí.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 10:27
Reakce na Fleur:

Napísala som im, tak som zvedavá, či budú nejako reagovať.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 14:34
Reakce na slniecko:

Takže štěstí, že už to tady proběhlo. Donést si domů takovou nádheru, to by bylo moc prima.