Jaro a vůně

28. května 2017 19:49
Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. června 2017 08:49
Reakce na Dalia:

Terrasse à Saint-Germain pořád zkouším, ale ne a ne ji přijít na chuť...tak nevím jestli to nemám už vzdát

Vjolu a Venus už jsem si odložila odkaz na vzorky, ráda bych je vyzkoušela obě.

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 04. června 2017 08:53

Mně na totopozdní, hodně teplé jaro dobře sedí  Promenade des Anglais (Guerlain), pořídila jsem si loni větší odstřik a jsem u dna.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 08:54
Reakce na Poéma:

Tak ji odlož na nějaký čas a zkus později. Třeba ji budeš jinak vnímat příští jaro.

Já mám zase trochu problém s Fugit Amor, který je hodně opěvován. Ne, že by mi nevoněl, ale zatím jsem pro sebe jeho kouzlo neobjevila. Takže si s jeho dalším zkoušením dám pauzu a vrátím se k němu až po čase.

Na Tvé dojmy z Vjoly a Venuše jsem moc zvědavá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. června 2017 08:56
Reakce na černá káva:

Ali, u Promenade jsem nakonec zrušila svůj podíl. Zkoušela jsem opakovaně, ale nesedneme si. Na Tobě si ji však umím dobře představit, musí Ti slušet!

Offline černá káva
Avatar
1908 příspěvků moje polička 04. června 2017 09:02
Reakce na Dalia:

A  opravdu mi evokuje letní pobřeží jižní Anglie (kde jsem tedy nebyla, ale s tou vůní jsem TAM.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:05
Reakce na Poéma:

Mám to rovnako ako ty, Terrasse skúšam zo vzorky a neviem sa rozhodnúť....Vôňa sa mi páči, nemôžem napísať, že nie, ale zdá sa mi na môj vkus veľmi jemná. 

A tie ďalšie dve chcem aj ja vyskúšať.

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 06. června 2017 08:12
Reakce na milacka:

Darinko, asi ji zatím odložím a vrátím se k ní později.

Mám tady uchystaných minimálně 10 vzorků dalších parfémů, které chci otestovat. Za chvíli odjíždím a beru si je s sebou, abych je při podvečerní skleničce mohla v klidu vychutnat.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:10
Reakce na černá káva:

Promenade tady mám a pořád přemýšlím, do kterého počasí jí vytáhnu. Tak vyzkouším teď a uvidím. 

Já momentálně už třetí den nosím Lilac Love ze vzorku. Už si v duchu šetřím na flakon. Připadá mi přesně na jaro. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. června 2017 09:53
Reakce na milacka:

Dari, když jsem Terrasse zkoušela ze vzorečku, přišla mi také hodně jemná, málo intenzivní. Ale po nástřiku z flakonu, kdy aplikuji vůni i do vlasů, ji bez problémů vnímám celý den.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 06. června 2017 10:56
Reakce na Dalia:

Tak já jsem včera později odpoledne použila 3-4 x střiky Terrasse, že budu na návštěvě na zahradě u známých vonět krásně do večera. No...po 2 hodinách byla fuč :-(. Mně teda naštvala... jen doufám, že to bylo tím vedrem a bude držet lépe při nižších stupních C. Protože na extrait mi to přijde fakt málo...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. června 2017 10:59
Reakce na Tana1112:

Možná horko skutečně sehrálo svou roli.

Mě tedy, musím přiznat, včera překvapila Vjola. Všude se píše, jaký je to silák, ale já na sobě měla asi čtyři střiky (z toho jeden ve vlasech) a vůni jsem po několika hodinách necítila. Je ovšem možné, že jsem ji prostě přestala vnímat.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. června 2017 14:29
Reakce na Dalia:

Dali, intenzita parfumov je skutočne individuálna, ako na kom, záleží však aj od počasia, v horúcom dni aj Iziu registrujem len krátko a po návrate domov,  mi naopak izba po Izii stále príjemne vonia. Podobne to mám aj s Coromandlom, v zime je to neskutočný držák a v lete ho sotva cítim. 

Sme vo vlákne jar a vôňa, ale počasie máme už s letnými teplotami, môže byť, že v jarnom počasí aj Terrasse zavonia intenzívnejšie.

Cervanek
Avatar
06. června 2017 22:41
Reakce na milacka:

A já to mám s Coromandlem právě opačně. V zimě nedrží (ale to byla edt)

a v létě - právě mám vzorek edp od soboty - vnímám ho velmi silně, jde hezky do prostoru a drží aspoň 10 hodin.

A je mnohem hezčí než EDT (zde bych si v budoucnu pořídila velký flakón)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. června 2017 22:54
Reakce na Cervanek:

Tak to je pre mňa príjemná správa. Vlastním flakón edt a už som panikárila, že sa nevyrába. Ak je edp skutočne krajšia ako edt, tak to som úprimne rada. Sústredím môj záujem na kúpu odstreku a porovnám. Coromandel na mojej poličke nesmie chýbať. Vďaka za reakciu, potešila si ma. 

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 07. června 2017 09:14

Jako taková pozdně jarní vůně, když se ochladilo počasí, tak se mi osvědčila La Petite Robe Noire EdT. Líbí se mi, že je ovocná, ale ne moc sladká a ulepená. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. června 2017 09:30
Reakce na Cervanek:

Coromandel mě teď na jaře ani nenapadl, asi ho taky vyzkouším. Jen u nás se teda moc neochladilo, je tady zase vedro. 

Cervanek
Avatar
07. června 2017 09:44
Reakce na Renusatko:

v  EDP  jaro/teplo vůni svědčí - u nás se teploty také nehnuly, i když večer lilo jako z konve (možná i v chladnu, to jsem nezkoušela, dostala jsem se k vzorku teprve v sobotu)

(ta EDT je na mě moc truhlovitá a dlouho jí trvá, než se rozvine)

škoda, přeškoda, že zrovna tyto vůně jsou tak daleko ke koupi, nebo že se nedají posílat z e-shopu či butiku.

(i když možná dobře, protože nejsem v debetu)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. června 2017 10:22
Reakce na Cervanek:

EDP nemám a ani neznám, tak bohužel nemám možnost porovnat :-(. Třeba časem, ale jak říkáš...možná dobře, že se nedají lehce zkusit a koupit .

Cervanek
Avatar
07. června 2017 10:30
Reakce na Renusatko:

Vzorek Ti mohu poslat, jak dostanu teď podíl, co vypsala Monika. (ještě ho nemám)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. června 2017 10:40
Reakce na Cervanek:

Tomu jsem moc ráda, neb čekám medvídě od Moniky:) Díky za zprávu, Sylvi