Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 14. června 2017 12:16
Reakce na euridike:

Já ji nakonec používám večer po sprše, tam se mi hodí.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 12:53
Reakce na Luna:

Jako snažím se držet, co se týče flakonů. U vzorků se mi to nějak nedaří. Kdybych to dostala do stavu, že týdně očichám 2-3 vůně (jako pořádně prozkoumám), bude to značka ideál. Snad to časem povolí, teď mám prostě novou hračku.

Nevím, jestli to někde nefunguje, ale hrozně by se mi líbila nějaká "knihovna" parfémů. Místo, kde by byly všechny testry dostupné a za paušální poplatek by si je tam člověk mohl přijít kdykoliv očichat .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:01
Reakce na Krehutka:

"Knihovna" parfémů existuje už od roku 1990. Jmenuje se Osmothéque, ale sídlí bohužel jen v pařížském Versailles.

https://en.wikipedia.org/wiki/Osmoth%C3%A8que

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:06
Reakce na wendulka:

No a nechtělo by to něco podobného zřídit i v ČR?   Jako docela si to i umím představit...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:09
Reakce na Luna:

"určitý počet pokladů, které budou tvořit dokonalý harmonický celek"

to zni uzasne! nejen v pripade parfemu...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:11
Reakce na Krehutka:

To by určitě chtělo.

Jenže kdo z nás jim poskytne inventář?

Já ne, já jsem děsněj škrt.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:11
Reakce na Krehutka:

... a uz mas predstavu, s jakym vzorkem zacnes u ELdO? 

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:12
Reakce na wendulka:

když tě tak vidím, co bys mi prosím  doporučila zkusit ve vavavoom? Už týden studuju a jde mi z toho hlava kolem...Rozhodně chci zkusit Hippie Rose, pak nevím. Něco, kde není krev hlavně.  Nejraději nějakou kouřovou jasminovku nebo tabakovou  a orient s růží. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:20
Reakce na Luna:

Hm, kouřovou jasmínkovku u nich nějak nevidím. Tabákovou taky ne.

Od Heeley bohužel nemají ty čisté parfémy, které mi přijdou lepší.

No orientální růže by byla Nin Shar od Jul et Mad.

Ale na tvém místě bych zkusila toto (všechno vůně, které mají potenciál na tebe zapůsobit i emocionálně).

Aedes de Venustas - Iris Nazarena, Oeillet Bengal, Copal Azur, Cierge de Lune

Heeley - Cardinal

Jul et Mad - Fugit Amor

Une Nuit a Bali - Suma Oriental

EDIT: Vlastně kecám, že tabákovou nemají: Masque Milano - Montecristo je tabáková a povedená. Jen na tebe možná už bude působit pánsky.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:32
Reakce na wendulka:

 Děkuji moc, hned to jdu prozkoumat. Fugit Amor jsem měla poznamenanou taky, jsi fakt hvězda! 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:35
Reakce na euridike:

Tak to je ale velmi záludná otázka. Archivem, Cologne, Koncem světa, Faunem... chtěla bych zkusit You or someone like you, ale ta podle popisu není součástí, tak uvidím, jestli třeba náhodou neudělají chybu. Ale nejspíš to na sebe naplácám všechno, vytřídím ty, co mi nebudou sympatické už na první očuch a zbytek pak prozkoumám pečlivěji. Předloktí z jedné i druhé strany + hřbet ruky + zápěstí x 2 ruce, to je minimálně 8 vzorků. Taková vzorková bulimie .

Ale to teda jen za předpokladu, že mi něco pošlou, protože jsou trochu skoupí na slovo. V neděli mi potvrdili zaplacení a od té doby ticho po pěšině - stav objednávky processing...

Většinou mě eshopy spamují každou změnou stavu, tady z toho jsem trochu rozpačitá. Na druhou stranu je to teprve 3. pracovní den.

A jaký postup/pořadí doporučuješ ty?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:37
Reakce na wendulka:

Montecristo je ale fakt síla. Zkoušela jsem jenom z papírku, na vzorek jsem zatím neměla odvahu.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:55
Reakce na Fleur:

To máme stejné:) Ale soudě dle tvé poličky se taky někdy rozhodneš Vždy to dokážeš ratiem ukočírovat??

Offline Friga
Avatar
1558 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:22
Reakce na Krehutka:

Mne You or Someone Like You prisla. Tech vzorku dorazilo celkem 22, takze jich poslali o dva vic, nez bylo v popisu balicku uvedeno. Jen teda tahle konkretni vune na mne byla citit jako pot , tak snad se na vas rozvoni lepe.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:27
Reakce na Friga:

Tak to je pozitivní ( s těmi vzorky, ne že voněla jak pot). Můžu se zeptat, jaká byla komunikace s obchodem?

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:39

Děkuji.  Já si koupím parfém 1-2x za rok, což je pro mnohé zde zcela nemyslitelné. Ale jsou to vůně, který vím, že 

mě neomrzi. Stejně tak se snažím nakupovat i jiné věci, oblečení atd. Ale pořád se učím minimalizovat, je to celoživotní práce. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:46
Reakce na Krehutka:

... no bud na to muzes jit pomalu a zvolna, zacit necim mene narocnym a vcelku neskodnym - La Fin Du Monde, Archives 69, Divin Enfant, Don´t Get Me Wrong,  Rien... nebo proste zkus to, co Te laka nejvic, na co jsi nejvic zvedava... 

Offline Friga
Avatar
1558 příspěvků moje polička 14. června 2017 15:15
Reakce na Krehutka:

Po par dnech mi poslali mail, ze zasilka je odeslana (nebo si to myslim, bylo to francouzsky ) s odkazem na sledovani zasilky. Asi za tyden balicek dorazil.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. června 2017 15:19
Reakce na Friga:

Děkuji, pokusím se o trpělivost.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 14. června 2017 21:10
Reakce na Korsičanka:

To máme stejné:) Ale soudě dle tvé poličky se taky někdy rozhodneš Vždy to dokážeš ratiem ukočírovat??

Vždycky samozřejmě ne; existují i lásky na první přivonění, u nichž o stálosti vztahu není nejmenších pochyb (například Fugit Amor v poslední době).