Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 11:38

prďola kolik se platí český poště za tu legraci? a dobírkou při převzetí nebo převodem předem?

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 11:40

prďola Děkuju za zprávu! Já jsem, povzbuzená Tvými zkušenostmi, taky použila přeposlání přes ColisExpat. Taky jsem uvedla Cosmetics (personal care), ve čtvrtek balíček přišel do jejich skladu v UK a v pátek ho předali dopravci (nevybrala jsem DHL, protože výslovně uvedli, že nepřepravují parfémy) - EMS zajišťovaný belgickou poštou. Takže se tedy obrním, že nejdřív to do ČR dorazí začátkem příštího týdne (uvádějí 4-8 pracovních dnů). 

Díky moc za sdílení zkušností a přeju, aby Ti parfém v pořádku dnes doručili :)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 11:54

RoSa Běžně jsem za asistenci vyclívky platila ČP 200 Kč, což je nejnižší částka (alespoň co vím), protože DHL nebo UPS si za to samé nestydí účtovat 400/500 Kč.

V případě této zásilky jsem na to sama zvědavá, protože mám dojem, že to nemohlo projít normálním doměřováním cla, resp. nebylo kdy - celní údaje jsem doplňovala v noci těsně před půlnocí a v 23:30 byla zásilka přijata na doručovací depo.

Buď se na to clo prostě vykašlali, protože toho mají před svátky plné kecky, nebo ho mohou doměřit dodatečně. Uvidím...

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 11:54

Darya Díky! I já držím palce

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 15:28

Môže vôňa vyrobená v roku 2016 konkrétne Estee Lauder Modern Muse Nuit stratiť na intenzite a voňať tak nejak inak, ako si ju pamätám?

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 22:19

milacka Kupuju tuhle vůni opakovaně, první flakon jsem měla hned, když se objevila, a myslím, že ji stihli trochu naředit

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 12:11

Jitka77 údajne je výroba ukončená. A zdá sa aj mne nariedená. Objednala som si ju po troch rokoch, čo som ju mala naposledy a teda to bola " pani Vôňa", teraz som sklamaná.

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 14. prosince 2021 12:40

milacka No právě, vyráběla se všehovšudy pár let a téhle potupě se nevyhnula.

Offline Černá kočka
Avatar
1315 příspěvků moje polička 17. prosince 2021 04:20

Dají se koupit exclusivky Chanel někde v ČR, kamenný obchod nebo eshop?  Případně i zahraniční eshop.

Původní plán byl buď podzimní Budapešť nebo vánoční Vídeň a nevyšlo ani jedno.

Kdysi jsem viděla něco na Notinu, ale tam to teď už nevidím.  Potom si matně vzpomínám, že tady někdo psal asi o Douglasu (Příkopy? Palladium?), ale vyhledavač na stránkách Chanelu mi neukázal žádnou prodejnu v Praze kde mají jejich exclusivky, přitom v Budapešti mi to ukázalo hned několik poboček Douglas a Marionnaud. A z evropských stránek Chanelu se dá objednat?  Mně to házelo jenom odkaz na vyhledání prodejny.

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 17. prosince 2021 07:50

Černá kočka kamarádka teď kupovala Édimbourg v Douglasu na Chodově, za docela slušnou cenu... já bych šla do Douglasu na Příkopy... jakej Chanel konkrétně máš v plánu?

Offline Černá kočka
Avatar
1315 příspěvků moje polička 17. prosince 2021 08:17

RoSa dekuju, chtela jsem si koupit 1957.  Neni to vanocni darek, tak to nastesti chvilku pocka az se dostanu do Prahy.

Offline jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 18. prosince 2021 19:16

Černá kočka 

Potvrzuju Douglas Příkopy (v Palladiu je nemají).

Offline qanik
Avatar
76 příspěvků moje polička 18. prosince 2021 20:23

Máte niekto skúsenosť s nákupom na rojadovehauteparfumerie.com teraz po brexite? Viete mi prosím povedať ako dlho trvá doručenie a ako je to s platením cla? Ešte nikdy som neobjednávala z UK a neviem čo čakať.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 20:32

Ráda bych si vybrala dárek (děkuji ti Ježíšku :-)) a nevím, jestli je moudré si Portrait of a Lady nakoupit na e-shopu Europarfemy , případně na Elnino ?

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 20:46

whiskas Podľa mňa sú v pohode oba eshopy, išla by som len po lepšej cene. A gratulujem ku krásnej vôni, dobrý výber

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 20:51

whiskas Výběr perfektní, taky mi letos rozšířila poličku. Nebála bych se taky ani jednoho z obchodů. 

Offline jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 21:19

whiskas 

Bez obav v kterémkoliv z nich.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 22:24

Daridari Renusatko jerry Děkuji :-).

Ježíšek není žádný "nos", takže výběr nechal na mně. Ale pravda je, že když jsem špitla název a cenu, tak se na mě upřel poněkud nevěřící výraz (pravděpodobně vzhledem k porovnání s něčím užitečným - outdoorové vybavení atp.). Přiznám se, že k této vůni se rozhoupávám minimálně dva roky a vždy jsem si řekla "zešílela jsi, stojí to za to?". No a letos jsem ji na sobe opět vyzkoušela v Ingredients a papírek s ní mi provoněl celý obývák a voněla a voněla ... Asi ji opravdu chci :-).

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 22:27

whiskas Já jsem to s ní měla podobně. Voněla mi na papírku, při zkoušení, ale pořád jsem se nerozhodla. Potom, na kongresu, ji měla paní doktorka. Celé dny jsem nábožně chodila za ní a po návratu jsem ji pořídila v inzerci. Před Vánoci jsem pořídila i nový flakon.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 22:33

Renusatko je nádherná a její intenzita je neuvěřitelná. Na první přivonění mi přišla tak nějak "dotěrná", příliš silná, honosná (k nošení jen na určitou příležitost), ale po pár minutách a hodinách zůstal jen obdiv.

Sice mám stále v hlavě, je "normální" dát za voňavý flakon takový obnos? Ale jo, stojí za to ... nádherná. A proto padl dotaz na ty konkrétní e-shopy, aby nenastalo zklamání, že produkt nebude shodný s tím, co očekávám.