Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 23:03

whiskas Obojí jmenované je ten samý obchod, jde to ze stejného skladu (plus ještě kosmetika-zdravi.cz, nejlepší cena bývá rozhozená různě). Akorát mi ta cena oproti Ingredients nebo Vavavoom o tolik lepší nepřipadá, aby mi to vyvážilo zrnko nejistoty, které v neautorizovaném obchodě vždycky je, hromádku vzorků k nákupu, dopravu zdarma a krásné balení a milé slovo navrch (pro zákaznický servis bych si osobně zvolila spíš ten Vavavoom, tam se opravdu s každou objednávkou a zákazníkem mazlí). Prostě kdybych chtěla něco takhle mimořádného, chtěla bych to s plnou parádou. 

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 00:47

Jitka77 No jo, teď na to koukám, že cenový rozdíl mezi jmenovanými e-shopy a např. Ingredients není tak markantní. A plus je, že do Ingredients si mohu i osobně dojít. 

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 02:26

whiskas I tak je před nákupem čas na trochu prózy: víš, jak je tvůj vzorek starý, z jakého je flakonu? U Malleho proběhla před pár lety (dvěma, třemi, někdo bude určitě vědět přesněji) reformulace toho typu, kdy parfém voní vlastně stejně, ale kdo poznal původní verzi, bude postrádat to "něco", co na vůni miloval... Radši ji v obchodě znovu zkus, tester už určitě budou mít se současnou podobou.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 12:37

Jitka77 Já ji zkoušela aktuálně naposledy (cca před týdnem) přímo v Ingredients. Tak to by měla být vůně autentická, ne?

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 15:38

whiskas To bude stejná vůně. Tak ať ti flakon dělá samou radost

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 17:28

Jitka77 děkuji.

No, musím si počkat, až se vrátím do Prahy. Doufám, že si to do té doby nerozmyslím .

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 18:46

whiskas Je to opravdu nádherná vůně a nemusíš ji nosit každý den, můžeš ji mít jako příležitostný šperk. 

Připojuji se rovněž k názoru, že lepší je pořídit si ji přímo u oficiálních prodejců v ČR, ať už osobně, nebo online - nákup ti přijde bezpečně a krásně zabalený, k tomu zajímavé vzorky...

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 19:09

Fleur

Souhlasím, děkuji.

A samozřejmě za to může Parfumanie . Bez P.bych nikdy tuto krásu neobjevila a nebyla bych v pokušení. Měla jsem doma odstřik a omlouvám se, už si nepamatuji, která dobrá duše mi jej poskytla. A následně, kdykoli jsem byla v Ingredients, tak jsem ji znovu a znovu zkoušela. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 04:04

whiskas 

...když takhle začíná vztah s vůní, jak to popisuješ, je to nejhezčí... Tak ať Ti dělá radost a je Ti v ní dobře

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 08:41
Reakce na jerry:

Černá kočka 

Potvrzuju Douglas Příkopy (v Palladiu je nemají).

​Za kolik tu, prosím, jsou ty exclusivky Chanel? 

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 09:58
Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 13:07

Miru Akorát, takto jsem se nadchla pro Hermes 24 Faubourg a vůbec ji nepoužívám, protože mě z ní začala bolet hlava :-(. Tak mi leží doma nevyužitá. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 16:12

whiskas 

...a co máš za koncentraci.? Ona EdP je poměrně "těžká" na nošení...

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 16:42

MiruEdT, moc se mi líbila a líbí stále, ale když ji mám na sobě, vždy mě začne bolet hlava. Nechápu.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 16:59
Reakce na whiskas:

MiruEdT, moc se mi líbila a líbí stále, ale když ji mám na sobě, vždy mě začne bolet hlava. Nechápu.

​Ja som ju mala tiež a vnímala som ju ako kvalitnú a krásnu vôňu, ale nejaký tón v nej mi hrozne vadil, musela som ju poslať preč.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 17:35

AlexQ 

Cenu bohužel nevím. Ale zkus tam zavolat nebo napsat https://www.douglas.cz/prodejny

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 18:03

jerry Děkuji, zkusím.

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 00:12
Reakce na Marbuša:

Ženy, poraďte prosím. Manželovi před lety voněl Safari od Ralph Lauren. Co by mu mohlo vonět z novinek?

​a musí to být něco jiného? Safari mají tady

Offline Marbuša
Avatar
929 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 08:15

RoSa Děkuji, měli ho na Notinu. Vtipné je, že muž si nepamatoval, že mu tenkrát voněl, že už ho vůbec někdy měl!

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 31. prosince 2021 14:38

Mám jeden hloupý parfémový dotaz pro silvestrovský den: Co myslíte, kolik vůní může člověk znát a milovat, co je v lidských možnostech? Přemýšlím o tom někdy, když čtu nářky, jak současné vůně za nic nestojí. Ano, dřív (v magických "zlatých časech", které obvykle spadají do mládí mluvčího, jak dovozuje Jiří Oulický v Saturninovi) bývaly parfémy lepší, kvalitnější - ale dáma měla obvykle jen jeden (pokud vůbec nějaký), často dlouhé roky, ne-li celý život stejný. A ta vůně se pojila s jejím životem a vzpomínkami, vztah k ní byl sycen zážitky, společně prožitým časem... Není trochu nefér čekat, že nás parfém osloví hned při zkoušení? Jsou vůně a vztah k nim spíš jako umělecká díla - desítky a stovky "těch pravých", pokaždé jiným způsobem -, nebo jako životní partneři - pár za život, a vlastně už jeden opravdový, hluboký vztah je víc, než poznají mnozí jiní?