Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 16:48

Jitka77 Notino má pěknej vyhledávač vůní ... docela se u mě strefili

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 23. listopadu 2021 17:44

RoSa Jo, ty kategorie mají i na webu popsané vcelku přesně.

Tohle mi našlo spoustu vůní, o kterých jsem si svého času taky myslela, že by se mi mohly líbit ale v reálu to trefa z různých důvodů nebyla.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:46

Mám takový blbý dotaz, jestli po brexitu někdo nabízí možnost dopravy parfému z Velké Británie do Česka prostřednictvím virtuální adresy. Dřív jsem využila nakupyvanglii, ale ti nějak zmizeli (a stejně to s nynější nutností celní deklarace už nenabízeli).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:16

Darya Teď zkouší prďola svoji virtuální adresu v UK, tak až vůně dorazí, dá ti určo vědět.Před brexitem nám to šlo přes Francii za cca 15Euro a ty virtuálky jsme měli v několika zemích Evropy.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:48

Korsičanka Děkuju :) Já mám něco vyhlídnuto na ebay, tak se ptám na poslední chvíli (než aukce skončí)Ale budu moc ráda, pokud se vám podaří najít způsob. Mám pocit, že nikdo s nabídkou virtuální adresy nechce přepravovat parfémy snad ani v EU (dotazovala jem se nedávno u ColisExpat na přepravu parfému z Francie do ČR a odmítli to).

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:40

Darya Hmm, tak to byli oni, já si nemohla vzpomenout na název:( A proč by to nepřevezli z Francie??? Z UK by to měl být spíš problém, ne?

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:48

Korsičanka Asi protože je to hořlavina. Možná to platí jen pro leteckou přepravu. Ptala jsem se jen formou zprávy na facebooku a dostalo se mi lakonického "No, I'm sorry". Tak už jsem to dál nezkoumala, možná by někdo povolanejší v zákaznickém centru nabídl řešení.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 13:52

Darya To snad ne, ColisExpat využívám v rámci EU zcela běžně. V rámci převozu UK - FR převáží ve vlastní režii, tak nečekám žádný velký problém

A i kdyby problém měl nastat, tak se do UK parfémy určitě dají poslat, jen licenci k jejich dovozu do EU má jen jedna kurýrní společnost.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 14:01

prďola Dívala jsem se i na web La Poste a parfémy mají vyloučeny z letecké přepravy. Ptala jsem se tehdy na tom facebooku ColisExpat a i na přepravu parfémů UK-ČR a řekli, že ne. 

Ty tedy Colis používáš a uvedeš, že jde o parfém a je to bez problémů? Možná jsem se neměla ptát a prostě to risknout :)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 14:22

Darya No, já se jich neptala, tak uvidím Samozřejmě mám v záloze plán B

edit: Ale je nesmysl, že se z UK do EU nesmí posílat parfémy - Bloom Perfume posílá přímo do CZ přes DHL za 23GBP, Roullier White taky posílá. Jen to asi vyjde dráž.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 14:35

prďola Jo, některé obchody to mají zařízeno, ono to jde, ale znamená to pro prodejce nějaký vopruz navíc. Moje situace je taková, že bych chtěla parfém z ebay a prodejce píše "UK bidders only". To znamená, že nechce mít práci navíc s odesíláním. Virtuální adresa v UK + přeposlání by to řešilo, ale nenašla jsem společnost, která by to nabízel (v případě parfémů, jež jsou považovány za nebezpečné zboží). 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 20:00

Darya To byl přesně i můj nedávný nákup - jako jednu z adres mám na ebay uvedenou tu virtuální UK. Balíček bych tam v pondělí měla mít, pak předpokládám, že pro ColisExpat vyplním vyclívací deklaraci.

Dám vědět, jak to dopadlo.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 20:40

prďola To budeš moc hodná, když dáš vědět. Držím palce, aby to šlo bez problémů.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 19:53

Máš už poznatky oledně dopravy parféu z UK? Promiň, jem zvědavá :)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:36

Darya Zatím jsem vyplnila celní deklaraci a balíček je na cestě. Tak se uvidí, co bude dál

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:38

prďola A uvedlas přímo "parfém"? :) přeju, ať v pořádku a rychle dorazí.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 22:52

Darya Nee Napsala jsem "Cosmetics (personal care)".

Všimla jsem si už dřív, že tuto klasifikaci tam vyplňují i ostatní prodejci. Průšvih by mohl být, když i v rámci UK zásilek dá odesílatel parfém do balíku se speciální nálepkou-výstrahou (často to dělají eshopy). Ale i to by se mělo dát ošetřit, jen to stojí víc peněz. Dá se požádat o zabalení zásilky do nového obalu.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 23:00

prďola To je dobrý nápad :) Předpokládám, že sis to nenechala rozbalit a zkontrolovat :) Každopádně díky moc za sdílení zkušeností, takřka v přímém přenosu

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 01. prosince 2021 23:30

Darya nz

Rozbalit a zkontrolovat jsem si to opravdu nenechala. Jednak měl ten prodejce na ebay 100% hodnocení při velkém množství prodejů, a pak je vždy možnost reklamovat dodatečně, až zásilka dorazí ke mě. Nechtěla jsem riskovat, že to odmítnou přeposlat.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 13. prosince 2021 11:29

Darya Tak aktuální informace k balíčku s parfémem z UK: po vyplnění celní deklarace byl balíček zařazený do přepravy, přes týden trvalo než se v rámci trasování ukázala nějaká změna a to bylo rovnou "přijetí zásilky vyměňovací poštou".

V neděli večer jsem vyplnila celní údaje ve formuláři ČP - nechala jsem deklarovanou kosmetiku pro osobní péči (i když teď by to už mělo být jedno), doložila cenu printscreenem platby z PP. Vtipná v tom formuláři byla kolonka "Materiál", protože co jako napsat k tomuto typu zboží...?! Tak jsem napsala sklo, ať se s tím chytráci nějak popasují

Dnes je zásilka označená jako "doručovaná" ...