Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 13:46

FATE Amouage

Fate...
Fate will find a way...
//Se říká - kdoví jestli...//

Byly doby, kdy jsem se poměrně často poflakovala kolem ledu. Toho na stadionech //malé přiznání - tenhle led mně vždycky trochu voní jako Fridex//. Protože hokej a Kometa a Slavie a láska a novinářská akreditace k tomu //"Ježiš, mám jít dělat rozhovor s Růžičkou, já nechci, fakt nechci, asi mám žlučníkovej záchvat... Hele, Babou, nechceš jít ty?! Minule jste se tam na sebe tak culili, jen běž, to pude, hlavně že nemusím já, díky bohu..."// No a protože všichni víme, že žena, která nepoužívá parfém, nemá budoucnost, bylo naprosto nutné si najít něco vhodného i pro tuto příležitost. Něco hřejivého, sladkého, velkého - ale hebkého zároveň. No a já měla Fate. A s Fate jsem na sobě klidně mohla mít spacákovou bundu, milovanou peruánskou čepici, klidně i na nohou hokejové brusle //fakt politováníhodné, když se najde hokejista, jehož brusle vám padnou...// - a furt jsem byla dost feminine pro jakýkoliv feminine crime v mezích zákona, samozřejmě... To vše v té zlatavé záři, v té auře téměř celestiální, co hřeje, sálá, ale nespaluje, snad jen když projdeš kolem ledové plochy, začne led trochu tát, to je problém, ale ne tvůj, tvůj ne... Neseš si vůni, ona si nese tebe, je jako zlatá skořápka plná medově doutnavého koření, nepodbízivá, plná, zůstane za tebou jako stopa, kdo chce, ten si všimne, kdo chce, ten si zapamatuje, někdy si zapamatuje ten, kdo chceš, aby si zapamatoval, někdy si všimne ten, od koho to ani nečekáš, nechceš... A někdo si prostě po pár měsících nevzpomene ani na tvoji tvář, ani na vůni... A ten, který měl přijít, nepřišel, chtělo by se napsat, to se neomrzí...

Může fakt někdo napsat na Fate recenzi takhle?!

Ano.

Bohužel...

I takoví jsou mezi námi...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 14:31

Miru 

Pro mě je Christian Bale jako ledovec - vidíš jen něco málo nad hladinou, to zásadní je skryté, neskutečně působivý herec, já nejsem na hollywoodské trháky, ale film The Prestige /Dokonalý trik/ kvůli němu miluju... Taky jen on je pro mě "opravdový" Batman...

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 14:35

euridike 

...jo a ještě s ním miluju Le Mans 66

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 15:48

Strangers Parfumerie: Scotch Peat

Než Guy Ritchie před 12 lety natočil svého Sherlocka Holmese, k němuž se o pak o rok později přidala BBC se svým seriálem, byl legendární Pes baskervillský vlastně mým jediným oblíbeným příběhem o něm, jinak mi přišel jako celkem nudný patron. Nyní mu Prin Lomros dal i vůni. Scotch Peat totiž zhmotňuje blata a vřesoviště Dartmooru s vysokými jehličnany, rašelinou a mechem, přikrytá temným kouřovým oparem březového dehtu a labdana. A přináší i vůni pravé skotské whisky, dvakrát destilované z ječmenného sladu, sušeného kouřem z této rašeliny, v níž se pozvolna rozpouští kostička bílé čokolády. Sherlocka oblékl do tvídového saka, do jehož kapsy mu zasunul snítku sušené kafrové levandule s tóny sena. Obul mu vysoké kožené holínky a do ruky vtiskl dýmku s lékořicovým tabákem.

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 16:06

wendulka 

...hustý...

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 16:16

Miru

Jo, mně se už tou levandulí kloní do pánska, ale hustotou a hloubkou by podle mě prošla i u tebe stejně jako Dark Lord.

Mně osobně baví dokonce víc jak tento Kilian. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 16:34

wendulka Ha, že by levandulovka pro mě?

Edit: tak prý mi má stačit Eiderantler:)))

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:11

Korsičanka 

Těžko říct, zlato. Ona to totiž není primárně levandulovka jako spíš kožená vůně s chlastem, lékořicí a levandulí na chypre základu, čili něco, co by si kromě Miru a andry měla k vyzkoušení poznačit hlavně blackviolet .

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:20

wendulka 

...prostě jsi to hustě popsala a vystihla i náladu vůně.!

A ano, věřím, že je lepší než Kilian.

On taky ten Dark Lord je u něj skoro zjevení, vyjímečný počin skoro.

Jinak - i když má dost vůní velmi povedených, nemají hloubku, nemají něco "dirty" nebo prostě to "něco", resp. ty vůně jsou takové bezpečné

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:11

teena-s 

...tak Tonka Franck Boclet je vůně přesně pro mě(a o mně...)

Krása!.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:18

wendulka 

Ty Tvoje recenze mě poslední dobou dostávají do kolen, super...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:22

Miru Grand Soir

teena-s Tonka

//Vy dvě kdybyste neexistovaly, tak bych si vás musela vymyslet... //

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:24

euridike teena-s

...nápodobně...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:55
@euridike @Miru ;)
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 20:41

wendulka Kožená? Píšu si. Pokud nepůjde moc do pánska a nebude tam moc levandule ... Ale za vyzkoušení stojí, zní to moc zajímavě.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 20:42

euridike

Tak s dobrým materiálem, když člověk rozšíří záběr, to jde snadno.

Offline jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 21:45
Reakce na euridike:

Mně se od Bocleta líbilo snad všechno, co jsem zkusila,

​Mně taky. O to víc mě mrzí, že je jen ve 100 ml flakónech.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 22:57

ArteOlfatto: Oud Khasian 

Svěže zelené a kardamomově nasládlé květiny okořeněné pikantním pepřem. Zatím nic nepřipomíná oudovku. I s pačuli a labdanem zůstává vůně vzdušná a transparentní, jemně krémová a pak i dřevitě vetiverová.  Spíš než oudová je to pro mě uhlazená pánská vůně.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 09:24

jerry 

A teda ne že by člověk tu stovku neužil - Cocaine, Vinyl, Angie /ta mě tedy doslova sebrala dech, divnokrásná záležitost/ - ale to aby jedna hledala pomalu sponzora /nebo se naučila ty metody, co tady popisovala Miru /...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 10:11

METALLIQUE Tom Ford

Nikdy na ten večer nezapomněla.

Na tu jeho poslední větu.

"This is not Hollywood, honey..."

Tím jeho ležérním tónem.

Pobavilo ji to - s ohledem na to, že se přes jeho rameno celou dobu dívala na zatmívající se nebe nad Hollywood Hills.

Jemu ta ironie zjevně nedošla...

What a surprise...

A zůstalo v té vzpomínce cosi sivě chladného a neosobního, po tom všem.

Vždyť ještě to odpoledne stáli ruku v ruce spolu, ne jen vedle sebe, on v bílé košili s nezapnutými knoflíčky u krku, v černé kravatě s povoleným uzlem, ona stříbrošedé liquid dress, vlasy do bardotkovského drdolu, černé oční linky, kvůli němu...

A po večeru zbyla z té glamour podívané jen perleťová šeď...

//Odcházela středem a s hlavou vztyčenou, v ní Lana a You could be a bad motherfucker - but that don't make you a man...//