Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 13. května 2020 16:41

slniecko 

No, víš co...

...většinou mají nádherný nástup - jasné ingredience, intenzita akorát. Prostě hlava vůně super. Pak ještě i to srdce, i když jasnost složek se mírně rozmlží a prolne.

Ale pak, dost často to skončí v takovém nejasném základu, shodném pro všechny.

Zatím za mě nejhezčí a nejlepší

Sacred Santal - taková jemná vláčně plyšová skořicovka zjemněná lehounkým pižmem. Přítulná. A to začala parádně zajímavě, intenzivně. No, zkrotla do příjemna.

Rose Royal - na kůži mám odér růžové vody, lehoulince do násládlého mydlova. Ale velmi příjemný

White Tea Jasmine - je skvostná, povedená, velmi slušná výdrž. Ale čajovky nenosím.

Honey Thyme - relaxace, jemná

Cherry in Love - drží přes noc. Jenže má krásný začátek, základ už je takový nijaký

(Koupila jsem mamince svíčku "Enigma" - ta voní hodně příjemně.)

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 13. května 2020 17:52

Miru Tie sviečky vyzerajú veľmi dobre! Niektorú asi skúsim, zatiaľ si neviem vybrať. Enigma je jedna z tých, ktoré sa mi podľa zloženia pozdávajú.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. května 2020 20:04

Miru jo a v dobrom ti tam závidím tú materinu dúšku...tú hľadám už roky v niečom...a nie, ani tu som ju nemala.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 14. května 2020 14:42

Krigler:  Good Fir 11

Opravdu jehličnatá vůně, ze začátku jako živý stromeček, jako čerstvé jehličí a světle zelené nové konečky větviček, postupně se pak vůně usazuje do tlumenějšího temnějšího "lesa" s pryskyřicí pokrytými starými pařezy. Po několika hodinách je vůně velmi suchá, až kouřově dřevitá (ten kouřový nádech je zřejmě kadidlo), tak nějak slaná a působí na mě dost pánsky. 

Vůně je hezká, ale pro mě spíše taková náladovka, ne na běžné nošení. Když jsem ji zkoušela v zimě (opatrné 2 střiky), líbila se mi, ale za nějaké dvě hodiny už jsem ji necítila. Dnes jsem na jehličí dostala chuť díky chladnému deštivému počasí, pro jistotu se opřela do rozprašovače (7 střiků) a to už je asi příliš... autentické jehličí a stromek se chvílemi rozvoněly až na hranici lesního osvěžovače (naštěstí hezkého gelového Briese a naštěstí hranici umělosti nepřekročily), ale v ranním autobuse jsem si připadala trochu nepatřičně. Uklidňovalo mě: 1) to, že mají všichni roušku, 2) nikoho by určitě nenapadlo, že je to můj parfém, to spíše řidič před jízdou rozvěsil po autobuse voňavé stromečky, 3) poslech písničky Ó Tannenbaum (která mi zní teď v uších celý den, jako slniecko :) ve sluchátkách, v krásném podání zpěvačky Tarjy - 

https://www.youtube.com/watch?v=vOlvo9x-w8k

https://thewallpaper.co/widescreen-forest-needleshd-wallpapers

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 14. května 2020 18:24

...s asi dvaceti dalšími střiky různých vůní na ruce jen tedy dojmově:

Rose Prick Tom Ford

je

kvalitní mainstream.

Prostě vůně na téma růže. Kvalitní. Ale originalita nula.

Kdybych měla možnost zkusit ji ze vzorku, jako samotnou a nechat ji na sobě pracovat, rozebrat ji, třeba bych změnila názor.

Ale takhle - nejspíš o nic nepřicházím.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. května 2020 19:33

Poème de Sagano (Ella K Parfums)

Šťavnaté nesladké citrusy, s ľahunkým nahorkastým začiatkom, ako pri otvorení kôry, grapefruit s yuzu, nádherná osviežujúca čerstvá letná limonáda bez cukru. Vkradnú sa tóny čerstvého bambusu a bylinkového čaju a vôňa tak trochu skrotne. Pôsobí pokojne, príjemne, nenásilne.

Annicke 3 (Eight & Bob)

Otvorenie ovocné, mandarinka s červenými ríbezľami. No a hneď po odoznení úvodu prvá moja myšlieneka bola - aha La Vie est Belle bez pačuli.  No a potom sa s ňou dostanem do nejakej časovej sľučky, čo sa týka srdca a základu. Prejde do kašmeranu s gurmánskymi tónmi a trochou vanilky, tak trochu v dobovej línii sladkých vôní, ale je decentná a príjemná a predpokladám, že tak to už ostane, ale po čase sa vynoria veľmi decentné biele kvety, dokonca u mňa – aj keď s neuvedenou – ale príjemne žuvačkovou tuberózou a prejdú do akéhosi príjemného kvetinového poprašku s veľmi hebkým jemným pižmom. Takže z vône, ktorú som považovala za síce fajn, ale pomerne generickú a poplatnú móde sa napokon vykľulo niečo veľmi príjemné, nežné a nadčasové.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. května 2020 11:31

Voňavý ráj, nebe a andělské chóry

Paradiso (Pigmentarium), Stairway To Heaven (Jul et Mad), Chœur des Anges (Atelier des Ors)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/vonavy-raj-nebe-a-andelske-chory/

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 11:55

...barva vůně a víčka flakonu je

nádherná...

...dodnes miluji tyto odstíny aquamarínu, chalcedonu a opálu. Jako malá jsem si totiž u babičky, v okolí skláren, sbírala skleněné kamínky právě těchto barev a dívala jsem se skrz ně k obloze. Pozorovala jsem, jak se v prasklinách skla lomí slunce...

...takže:

Stairway to heaven Jul et Mad

...aldehydy s pomerančem.

Jiskří,

jak ledové zmrazky sněhu v ostrém poledním slunci...

(na mysli mi okamžitě vytanula vůně Metalique Tom Ford)

Šumí,

jak pomeračová tableta celaskonu právě vhozena do sklenice s vodou,

a i tak chutná,

ta vůně...

Pichlavě šimravé bublinky v nose měknou jen velmi pozvolna...

...Schody Do Nebe jsou intenzity velmi intimní, leč výdrže vytrvalé...

No, relativně docela zklamání...

...jak já si přála zažít smrt s udušením s pusou ucpanou náloží žloutkových věnečků z odpalovaného těsta, o nichž psala Fleur!.

Působí na mě tak trochu chemicky. Podstata vůně asijského typu - taková ta hlohová, podprahově až ostrá čistota.

Poslední řádek ingrediencí - no, nejvíce asi vnímám pouze technický, až chromově industriální ambroxan.

Za mě - palec dolů. Kovové, chladné, naispirované jinde.

Škoda.

Ale dobrá, zkusím být mírnější...

...odér chladného kamene horských štítů severní strany i se stříbřitými, skrovnými ostrůvky lišejníku, řídký vzduch, ledové kapky sjíždějící za límec na horké tělo, prach drolícíhé se štěrku pod těžkými pohorkami, cvakání cepínů a hůlek o přírodninu...

Ta vůně pálí, jako když šíleně zmrzlé ruce ponoříte do horké vody.

Sladkost? Nikoliv. Pouze podprahová. Přesně jak občas uniknuvší teplo zpod několika vrstev oděvu při ráznějším pohybu...

...prostě zkopírovaná Metallique. Éto vsjo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:06

Miru Metallique se mi strašně nelíbila, Stairway to Heaven - diplomaticky řečeno - rovněž nepatří k mým favoritům, v obou mě iritují ty plechově chladné začátky, které se zvrhnou v gurmánskou krémovost. V obou případech můj osobní vkus zcela válcuje snahu o objektivitu (a opravdu jsem si myslela, že novinka od Jul et Mad by tě mohla oslovit, pokud by souzněla s tvou pokožkou; škoda).

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:07

Fleur 

...no, jsem otrávená

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:14

Miru Máš úplně pravdu - s 1. půlkou souhlasím. 

S Métallique mě ji nenapadlo vůbec srovnávat 

A taky jsem si schody do nebe takto nepředstavovala, zkrátka byla jsem rozpačitá...,proto se mi o ní ani nechtělo psát. A to vůně J+M můžu skoro všechny

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:19

Ambra Nobile Nobile 1942

...navoskovělá ambra, bergamot a neroli. Jo, cítím hned.

...slamněnka, labdanum, pačuli. Jo, to hned potom.

A je to měkké, příjemné, hřejivé a současně delikátně vláčně táhle pikantní.

...santal, tonka, vetiver - krotký a hodný, cedr - křehoučký, stydlivý, velmi slušně vychovaný.

Lehká průtahovost, jakoby snad malířské barvy.?.

Lehký vintage akcent.

Nejvíc cítím slamněnky, změklé v teplé pryskyřici a prach tančící nad dřevěnou podlahou...

Prostě

Itálie...

Příjemné. Nikoliv však převratné.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:19

Korsičanka 

ano, zklamání

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:49

Miru 

Chtěla jsem ji vyzkoušet - podle dosavadních recenzí jsem měla pocit, že by se mi mohla líbit (od Jul et Mad se mi líbílo zatím všechno, něco víc, něco míň), měla jsem pocit, že by se mohla typově podobat Stilletos on Lex (která se mi líbí úplně nejvíc...ostatně mám už druhý flakón).

Přirovnání k Metallique mě nepotěšilo - to je pro mě průměrný zapomenutelný mainstream. 

Sice s ohledem na parfémové sebevzdělání vyzkouším, ale budu připravena na možné (a pravděpodobné) zklamání (tvému nosu v rozpoznávání kvality dost věřím).  

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:57

jerry 

tak to by mě opravdu Tvůj názor hodně zajímal - jak cítíš vůni Ty.

Protože i já Tě pokaždé sleduji, když recenzuješ.

Holt už máme své stálé nosy, podle kterého vím, že když se jí třeba tohle líbí, tak mě nejspíš nebude a naopak...

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 15. května 2020 13:19

rychlovka:

Prive Jasmin Kusamono - květinky, jasmínek, konvalinky, lístečky. Takové nanicovaté. Nuda.

Prive Cuir Amethyste - už se mi nelíbí, tak jak dřív

Prive Bleu Lazuli - tahle jo ta by šla. Hooodně příjemné, zajímavé.

Pocitově něco jako Venom of Angel Piotr Czarnecki

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 15. května 2020 13:47

alibi hm, musím ísť starway to heaven vyskúšať bližšie, ja som ju len tak "cestou" pre niečo iné a ku gurmánskym tónom som sa vôbec nedostala. Tudíž by ma absolútne nenapadlo, že by mohla mať niečo spoločné s Metallique. Zaujímavé, musím to ísť otestovať.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. května 2020 14:07

slniecko já teď Métalliqe týden nosím, takže ji mám připomenutou dost. vzhledem k tomu, že se nám oběma Métalliqe líbí, myslím, že by se ti mohla pozdávat i Stairway To Heaven. ale zdá se mi míň zajímavá, protože je dle mě líbivější - otázka je, co na tobě provede kašmeran

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 15. května 2020 14:07
Reakce na alibi:

Voňavý ráj, nebe a andělské chóry

Paradiso (Pigmentarium), Stairway To Heaven (Jul et Mad), Chœur des Anges (Atelier des Ors)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/vonavy-raj-nebe-a-andelske-chory/

Pekné počteníčko! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. května 2020 15:27

Biely kvet děkuji