Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:39

Miru

21 Costume National je „moje“ vůně, taková divotvorná, netypická – řekla bych, takže se mi líbí velice, taky v ní cítím Miyabi…

andry

S recenzí na Sweet Morphine souhlasím velice, s tou na Sexual Healing se musím nějak srovnat, protože ji vnímám diametrálně odlišně, ale při čtení jsem se fakt pobavila, díky...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:45

euridike 

...mně právě ta vůně přijde taková známá, nic objevného. Fakt jsem si ji představovala jinak...

Ted, skoro po hodině sedí na kůži strašně tišše, vymizelo to syté ovocno, utlumilo se to, ale furt je to zlaté, ne bílé...

(Ta vůně se drží hodně hodně u kůže, ale jakoby, ne že hoří, ale hoří/měkce horce sálá samotná kůže v místě, kde jsem natřela ze vzorku)

...což mě mrzí.

Edit:

...už asi vím, co. 21 Costume National mi evokuje styl vůně původní Venezia Laura Biagiotti

Já zas na první dobrou píšu popisy vůní z 99%

...a jinak - Tvé recenzi rozumím...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:47

euridike pokud ji vnimas odlisne, mas asi stesti a pan Buxton to michal pro tebe :)

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:54

Miru

No mně se právě líbí, že 21 je taková přilnutá k tělu, mám pocit, že to přesně tak má být, musí to tak být… Ale jestli Ti z ní mizí a rozpadají se ty základní aspekty vůně, tak to je škoda, to zamrzí/zklame...

andry A to je pravda, ono to fakt vypadá, že Buxton kouzlí pro lidi mého typu - ať už to znamená cokoliv; mně se od něho líbí prakticky všechno...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:56

andry Tvůj vzkaz Marku Buxtonovi mě pobavil, takhle se na ty parfémáře musí ! Zdá se, že u tebe by to nebylo ani na zápočet...

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:58

euridike 

...ta vůně je zvláštně krásná, to ji v žádném případě neupírám. Jen jsem si ji představovala dost jinak...

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:59

andry Kdybys mu zkusila napsat opravdu, zajímal by mě jeho postoj...

euridike Tvá recenze na  Sacred Memory se mě sakra dotkla Máme v nějakém koutečku mozku ty vzpomínky všichni...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 11:08

Fleur ale to mozna jo, jen by ji musel prejmenovat

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 11:09

Korsičanka ja uz se s nim nebavim, jeho pristup je uplne mimo

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 11:14

andry

Ja mám podobný "nijaký" pocit z viacerých jeho vôní, ani na ne nejako nepíšem dojmy, lebo keď ich skúsim v obchode, väčšinou si ani len nezapamätám, o čom to bolo...

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 11:16
Reakce na Korsičanka:

euridike 

 Tvá recenze na  Sacred Memory se mě sakra dotkla Máme v nějakém koutečku mozku ty vzpomínky všichni...

​no.... jo.

Takze slova mozna nemenit, jen to hezky hecuj.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 11:20

slniecko Přesně - zpočátku jakoby dobrý a pak se to nějak rozplizne

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 18:42

Lumière Noire pour Femme (Maison Francis Kurkdjian) - růže se žlutým narcisem si daly dostaveníčko v koupeli, do které si nasypaly něco málo koupelové soli. Po vyprchání lehce vzdušných tónů z koupelové soli šly relaxovat do lázně sladce nektarově balzámové. vybalily mentolovou žvýkačku a kolem rozházely pár čerstvě utržených svěže zelených sedmikráskových lístečků. Nádhera...

Essence N°10: Amande Tonka (Elie Saab) - mandle i se slupkou namočená do amaretta a obalená v silné vrstvě tonkového pudru. Amaretto rychle vyprchalo a po rozvonění vše zahalila černočerná sladká kouřově tonková tma.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 19:40

Tak som sa pustila do testovania vôní Gaudeas Perfumes a tu sú výsledky:

Blooming Night

...alebo vôňa, o ktorú som prišla:)

Na mne veľmi pekná kvetinová vôňa idúca jemne orientálnym štýlom s koreniami a drevami, cítim náznaky ruže. Príjemná, hebká, skôr teplejšia. Vydarená, ale nie niečo, čo by som už na sebe nemala.

Potom išla okolo dcéra.

Zbadala nový parfém, páčilo sa jej balenie, názov jej pripomínal jednu z obľúbených pesničiek, tak si to na seba strekla.

No a potom to prišlo. Výbuch náherných žiarivých pestrofarebných kvetov, ako kaleidoskop farieb a vôní, žiarivá, čerstvá obrovská kytica kvetov.

Tak, ževraj si ju môžem občas požičať...

Ale aspoň som vyčendžovala, že na nej môžem otestovať aj ďalšie dve vzorky (ostatné sú bytové parfémy, tie budem neskôr testovať v priestore postupne po jednom), pretože tie vône sú jednoznačne šmrncnuté orientálkami a tie na jej pokožke zásadne vychádzajú lepšie ako na mojej:

Thaman

Výrazne pánska vôňa, ktorá mi svojím vyznením trochu pripomína Rausch od Schwarzlose, aj keď inej tónine. Táto je vážnejšia, na mne trochu olejovitá, s tmavými drevami, ktoré výdatne podporuje tón rímskej rasce. Miestami až živočíšna, smerom do pánskeho podpažia (myslím to v dobrom).
Na dcére krásne temné suché drevo, tiež výrazne pánske, ale omnoho kultivovanejšie. Tá by skrotila asi aj tyranosaura.

Velvet Musk

Príjemná nežná pižmová vôňa, na začiatku prebleskujú jemné vodné, vodno-ovocné a kvietkové tóny. Neskôr Pižmo pritvrdzuje, u mňa až do ľahko pracopráškového tónu.
Na dcére jemne prachová nesladká vanilka s pižmovým podkresom, trošku evokujúca Tendre od Lalique.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 20:33
Reakce na slniecko:

Tak, ževraj si ju môžem občas požičať...

​Tak tohle znám - naštěstí ne u vůné. ale u šperků.

Ale jinak má dcera "dobrou kůži" - všechny 3 na ní voní podle tvého popisu pěkně (a asi ideálně).

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 22:51

euridike

Poetické recenze moc nemusím, ale ta na Sacred Memory, tak ta se zaryla hluboko. Opravdu krása, a konec, nesmírně pravdivý

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 01. května 2020 13:18

jerry u nás ešte boty:)))

A s tou kožou hej, je to sranda. A ju strašne baví, keď nado mnou "vyhrá" , ešte aj čo sa vyznenia vône týka.

Takže to máme tak trochu vymenené, ak teda by človek bral do úvahy nejaké zaužívané delenie podľa veku, ona ide viac na "ťažšie" vône a ja viac na zelené a ľahšie kvetinovky.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 01. května 2020 20:27

L'Air de Rien (Miller Harris)

Toto je zvláštní. Na slunci přesušená stará kůže s patinou, která kdysi prošla špínou doslova všeho druhu. Zaprášená, od hlíny, potu, "stájového nepořádku", umaštěná, ochytaná, uválená, plná zbytků suché trávy, zmoklá a zase uschnutá... Dohromady to vůbec nevoní hezky, přesto je kolem hřejivá aura, nesladce ambrová, hladká, důvěrně známá, uklidňující.

Oud Satin Mood EDP (Maison Francis Kurkdjian)

Co nelze Francisovi upřít je fakt, že strukturu umí ztvárnit opravdu pěkně: vůně je hladká, hebká, s matným leskem a vyvolává minimalisticky luxusní dojem. Jako saténová večerní róba jednoduchého střihu šitá na míru. 

Leč.

Oud Satin Mood voní úplně přesně, jako kdybyste vzali Tauerovu Une Rose Vermeille a perlivost šampaňského nahradili uhlazeným evropským oudem. Růže s nádechem červených bobulí, sladké maliny v husté krémové vanilce - zabaione! - a trochu pudru s vůní líčidel. 

Na kráse jí to nijak neubírá. Pokud nechcete vybočovat z davu zbytečnou extravagancí, black tie dress code je tu beze zbytku dodržen a bude vám to moc slušet.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. května 2020 09:12

andry Ještě zkus popsat MFK extrait OSM, mám čerstvě, tvá recenze by mě zajímala

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 02. května 2020 09:21

Korsičanka extrait nemám, mám už jen Silk Mood, ale nejsem si teď jistá koncentrací.