Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 13:36

Fleur 

...no, vidíš, Tobě by se líbit mohla... Mně se také líbí. Ale pořizovala bych ji, až bych měla i jiné vůně, tak tuhle na určité nálady, nepořizovala bych ji mezi prvními.

(jsem to říkala, že ten Piotr má v sobě emoce, ty narve do flakonu a pak má dobré vůně)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 19:48

Fleur Rada, ale písanie mi niekedy nejde vôbec.  A niekedy zasa príde okamih, keď pero píše samé.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 19:49

Miru Ty si sa pekne rozbehla.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 19:54

milacka 

...no, a už zase stojím, konec

Mně jak přijdou vzorky, tak mi nejde postupně, musím všechno hned

(to normálně ani jíst nepotřebuju)

A musím říct, že oceňuji Tvoji recenzi/odvahu/, jak je - podle mě - intimní...

(je to, jako bych nahlas četla červenou knihovnu), to vůbec není jednoduché...

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 20:10

Miru Intímnych a nepublikovaných mám viac, ale tie sú naozaj príliš intímne, nemôžem ich dať von. Privé Jasmin Kusamono sa písal sám, 20 minút a hotovo. A vedľa mňa na gauči 4 ročný vnuk skúšal vzorky a vyrušoval ma v mojej tvorbe. Z toho chlapca vyrastie parfumaniak.

 Priznám sa, že ak nemám práve najšťastnejšie obdobie, píšem najviac. A rovnako ako Ty, nepotrebujem jesť. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 20:12

milacka 

.....

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 16:51

Profumum Roma Neroli

Objevila jsem vzorek přiložený v balíčku a hned si nadšeně navoněla zápěstí. No jo, zase hledám to své... ideální, delikátní, elegantní, vzdušné, bílé neroli.

Nebudu to natahovat. Tohle to není Je naopak hodně tmavé, olejovité, mazlavé, hořké, těžké. Balzamické, ano to je to slovo, co hledám. Začátek se mi líbil, ale rychle se vytrácí veškerá vzdušnost a něha a těžkne, až tak moc, že mi vadí. Ale že myrha? Možná někde v dáli. Ze složek bych rozpoznala spíš hořký pomeranč, který je tady až svíravý. Kdybych tuhle vůni nosila, tak na podzim. Ale není to to, co hledám.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 17:18

Freefall: Lost In Heaven (Francesca Bianchi) - famózní začátek mi na okamžik připomněl L´Heure Bleue č.p., ale pak nastoupil opulentní balzámově zakouřený (ale jo, ta trocha zatuchlinky tam je) pomerančový květ. Pár kapek sladkého nektaru, hodně dřeva macerovaného v kyselé pryskyřici a velká dávka kouřového živočišna. Je to poctivé, je to originální...leč pro mě přespříliš opulentní a živočišné. A ta L´Heure Bleue tam celou dobu krouží...

Saiph (Extrait de Parfum) (Tiziana Terenzi) - květinová směs plná sladkého nektaru, po rozvonění doplněná lehce kouřovou vanilkou se sladkokyselým tónem zralých citrusů. Vůně je to na první počich hustá a poctivá, i když tak trochu zaměnitelná.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 20:50

Sexual Healing (Mark Buxton)

Milý Marku Buxtone. Ježto jsou tvé vůně natolik exkluzivní, že od nich nemáš vzorky a mám si je jít vyzkoušet u autorizovaného prodejce, jak jsi mi kdysi napsal, čekala jsem teda něco. Třeba zázračné psychoterapeutické účinky vůně s odvážným názvem. Leč obsah je bohužel spíše slabší. Přesně jak napovídá složení, je to ovocná květinovka, spíš taková šťavnatá. Začátek je trochu neučesaný a rybíz v sirupovité davaně trochu nazelenale drhne. Časem se vůně uhladí do bezinek s meruňkovou vonokvětkou, co připomínají "domácí" limonádu s ledem a paraplíčkem. Občas na nás dýchne pižmový základ, a to pouze v podobě zahřáté kůže, žádné živočišno se nekoná. Milý Marku, toto není sexual healing pro dospělý ženský, ty potřebujou Francescu. Toto je neškodná líbivka obecná. Pouč se, dneska nedostatečně a nevím, zda tě vůbec pustím na opravný termín.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 21:20

andry a Andry na výbornou

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 22:01

andry 

I mistr Buxton se někdy utne.

Každopádně tvoje recenze je lepší než vůně samotná

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 23:20

Sweet Morphine (Ex Nihilo)

Otevřete okno do nového jarního dne a lehká vůně šeříku na opačném konci zahrady se dotkne vašich čichových receptorů.. Ve srovnání s En Passant je podstatně jemnější a spíš jako retušovaná fotka než vyloženě autentický. Doprovází jej jemný, sladce pudrový poprašek a několik poupat svěžích růží. Nikdy se však nepřehoupne do přílišné květinovosti nebo svěženkovosti, umně balancuje na tenounké hraně, čemuž mimo zjevně kvalitních surovin napomáhá i krásně zpracovaný zelenodřevitě drhnoucí vetiver. Nakonec se do té zahrady jdete projít, vůně květin vás obklopuje v hravých poryvech vánku, tráva je vlhká ranní rosou a vy si pár větviček šeříkového keře i s pár lístečky a květy uštípnete, odnesete domů do vázy a postavíte na parapet u otevřeného okna. Blik, třicet instagramových filtrů, oduševnělý komentář o probouzející se přírodě a zálibě v šeříku, sdílet a hotovo.

To je Sweet Morphine. Dokonalá instagramová fotka plná zářivých barev.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 23:21

alibi jerry děkuju

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 00:26

andry Sweet Morphine je ako píšeš, dokonalá instagramová fotka plná žiarivých farieb, ale touto ilúziou to našťastie nekonči.

Sweet Morphine aj reálne veľmi príjemne vonia. Kvalitne namiešaná delikatesa. Vystihla si ju dokonale. Jeden čas som sa jej nevedela nabažiť. Zanechala príjemné spomienky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 09:08

andry od jerry Každopádně tvoje recenze je lepší než vůně samotná

Dávám zapravdu Ovšem netvrdím, že názor vždy sdílím

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 09:09

milacka Taky váhám, zda vbrzku nezatoužím:)))

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 09:46

Korsičanka tak my mame zrovna celkem rozdilnej vkus, ale tak je to prece dobre, nemuzeme vonet vsichni stejne ;)

Edit: a ani nechceme vonět vsichni stejne

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 09:55

andry Souhlas.  Ne

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 09:59

21 Costume National

...slaďoučká hebka naalkohovělá pryskyřice, měkoučká, nenásilně ale celkem rychle přecházející do mléčna...

...v hustě éterické pastelově zlatavé pryskyřici se objevuje mléko s delikátní dřevitostí...

Tu vůni znám!, něco podobného jsem už někde cítila...

...naskakuje mi - ale není to úplně to, co chci -

Jungle Elephant Kenzo x Shalimar Guerlain x  Miyabi Annayake

konzistence vyšlehané mléčné pěny -

prostě zlatisté vanilkově orientální latté...

A někde z dálky se začíná přibližovat podprahová, velmi jemná příjemná živočišnost

(takové to kmínové pižmo - lehce hladce tupě pichlavé).

Měkkost, hebkost, slastnost.

Vůni jsem si dle flakonu, popisů a recenzí představovala v bíle šedavých tónech a spíše světlé intenzity.

A taky jsem si myslela, že mléko se dřevy bude hrát prim, že to bude plně mléčně dřevité, pižmové, s tenkou linkou tmavých pryskyřic...

...ale, i když je to krásná vůně, tak pro mě bohužel(tím, že jsem očekávala, chtěla něco jiného) je to vůně naovocnělá, jantarově zlatá, se stopami téměř nesladkého medu s vmíchaným lesním pylem...

21 Costume National není mléčně sivá, antracitová s topaz akcenty.

21 Costue National je odstínů pastelově zlatistých s hnědavými prvky z dřev ...

...ovšem k oblečení  v šedých barvách půjde dokonale

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 10:15

Tohle je taková osobní výzva - rozhodla jsem se napsat recenzi na první pokus, neměnit následně ani jedno jediné slovo - a to se v mém případě zdá téměř nemožné. Zkusit to ale musím...

SACRED MEMORY Kerosene

Některé vzpomínky časem zjemní, zhebknou, vyblednou.

Ty příjemné - i ty bolestné a bolestivé.

A pak jsou vzpomínky, které jsou po letech snad ještě trpčí, než byla vzpomínaná věc sama.

Co zapomenout, co si ponechat.

Někdy si nevybereš.

Některé vzpomínky si hýčkáš, i když víš, že jsou to vetřelci.

Miluješ je, světíš je, upínáš a obracíš se k nim, chováš je jako ostatky svatých v uzavřeném relikviáři.

Taky takové mám.

Jsou jednoznačně spojeny s vůní tabáku, hebkého doteku whiskey a tmavé ovocné šťávy, co stéká po prstech.

Nic víc.

Jen to a tisíc variací na stejné téma.

A tahle vůně... Co je v ní nového, co je v ní jinak? Nic... //A teď jsem bytostně chtěla napsat "nic, Jörgene, vůbec nic", ale nikdo by mi nerozuměl, nevadí...// Nic nového pod mosazným sluncem. Jen esence toho nejlepšího z toho tisíce variant na stejné téma, které jsem výše zmínila. Houpavě tekutý a černý absolut tabáku, který se v úžině soutoku stéká s whiskey, s tou černající po temně fialových kapkách ovocné šťávy, co stéká z bílých prstů, které se zastavily nad odloženou sklenkou whiskey. No schválně, co z toho bude... Nic a všechno. Chvíli budeme chytat v žitě a pak... Jeden zapomene, druhý si vzpomínky uschová jako ostatky svatých do uzavřeného relikviáře, vždyť víš...



SACRED MEMORY = tabák //sladký, intenzivní// + whiskey //jemná, snad stoletá// + hustá a sladká šťáva z divokých lesních bobulí, z ostružin, borůvek, brusinek, trnek

//Fotka k téhle vůni je v mé hlavě, jen v ní, tam zůstane, buďme za to všichni rádi...//