Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 05. března 2020 16:23
Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 05. března 2020 16:46

Renusatko To me fakt potesilo, diky...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2020 16:53

Renusatko Děkuji pěkně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2020 16:54

milacka Brzy se uzdrav, ale dej si čas na nabrání sil. A co hezkého máš na cestě?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 05. března 2020 17:44

Dalia Ďakujem moc, na ceste mám South Bay z Elnina.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. března 2020 19:04

milacka Příprava na jaro.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. března 2020 23:43

Anatole Lebreton: Perfumista

Úvodní tóny jsou přesně takové, jak je popisuje Fleur ve svojí recenzi - sklenka jiskřivého suchého prosecca, které chutná po sušených švestkách a malinách, servírovaná společně s ledově vychlazeným hruškovým ciderem. Hned vedle stojí váza s uvadajícími růžovými poupaty. Pokusíte se je uchránit a uložíte poupata do prádelníku z dřevotřísky k růžovému mýdlu, které jste si tam uložili, aby vám ho provonělo. Jenže několik oděvů v něm máte uložených v tužším igelitovém obalu a ten bohužel naškrobenému prádlu zkrátka nesvědčí, ani růži a ani tomu mýdlu.

Gallagher Fragrances: Rosé All Daé

A tady se zase můžu podepsat pod recenzi andry. Tohle je růže leda ve smyslu růžové marmelády, která posloužila jako doplňková surovina pro ozdobení jablečného štrůdlu s rozinkam a skořicí místo šlehačky. A pokud ani po této kalorické bombě stále nemáte dost sladkého, můžete si k němu přidat i teplá švestková povidla, vydatně oslazená medem a zkaramelizovaným hnědým cukrem tak, že se lepí mezi prsty.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 05:57
Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 05:58

Zkoušel jste někdo:

od značky Mizensir

Luxury

Elixir de Musc

Poudre d´Or

?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:07

Miru Poudre d'Or - zapsala jsem toto:" Sladce těžká bílokvětinovka." Ale ta značka podle mě nějak neodpovídá ceně:(

V drydownu nějak zevšední... Líbila se mi jen Alma de Rosario, jež zůstala na testovacím papírku pěkná i druhý/třetí  den 

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:26

Korsičanka 

...tak Tvoje poznámka by mě zrovna nalákala!.

Ale je pravda, že po vyzkoušení Musc Eternel jsem byla rozčarovaná, skoro zklamaná...

...jednak - muskovou vůni si představuji jinak. Ne jako květinovou gurmánku, ke všemu, podle mé chemie obšlehnutou/nainspirovanou jinde.

...a druhak - Alberto Morilas - jako parfuméra ho mám velmi ráda, plno vůní od něj, ale toto... Nic moc.

A ta cena, to s Tebou souhlasím...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:32

Miru Zkousela jsem Tres Chere a Poudre d´Or, urcite k nim mam nekde nejake poznamky, tak se po nich podivam & dam je sem...

wendulka Mne se Perfumista libi podobnym zpusobem + z obdobnych duvodu jako Shiro. Ta vune ma neco jako mimikry - na zacatku ukazuje to, co by asi od parfemu clovek ocekaval, ale pak se to zacina menit, je to cim dal podivnejsi, ale /pro me/ o to zajimavejsi. Ale je fakt, že ten synteticky skrobovity konec je takove male minus i pro me...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:41

euridike 

Tak jo, děkuju...

(ale stejně, to by muselo být, jooo, něco, jooo musk, ze kterýho bych si sedla na zadek, abych za to dala jejich cenu...)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:43

euridike Přesně. Perfumsita se mi líbí. Já bych ji brala dokonce i ten škrob na prádlo, ale ten igelitový isoamyl acetát, ééé, to by nešlo.

Miru Já zkoušela všechny. Nejvíc se mi líbila asi Poudre d´Or. Na koupi to ovšem u mě nestačilo ani omylem. To radši Fleur de Peau.

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 06. března 2020 09:47

Miru No jak píšou Wendulka a Korsičanka - já to sama u sebe mám tak, že když jsem na ně nenapsala žádnou recenzi, jen nějaké "pracovní" poznámky, abych nezapomněla, tak se mě prostě nijak zvlášť nedotkly /i když se mi tak nějak standardně líbily/.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 10:03

...mě jebne, teď jsem si smázla příspěvek!.

Tak ještě jednou, vrrr...

Zjistila jsem, že vůně Comme des Garcons se nemůžou zkoušet "jen" ovoněním kůže na ruce třeba. 

Musí se totiž s tou kterou vůní být, žít,

existovat alespoň kus dne...

...já před časem byla unešena z Concrete.

Jenže byla mezi x dalšími vůněmi z parfumerie a plno jiných pachových vzruchů..., byla jsem z ní vydřená, ale v tom množství jaksi zanikla.

Objednala jsem si teda vzorek a

téměř šok!.

Skoro se mi to nelíbilo!?!

Nesnáším totiž, když se parfuméři snaží ze santalu(rostlina) udělat jídlo/gurmánskou vůni, nótu(čokoláda třeba). Z toho mi regulérně navaluje.

A tady, v Concrete, santal v plnotučném a hojně nasládlém mléce, jakože nějaký dezert nebo co.?...

...no, děs. Jenže pořád mě to nutilo očichávat si kůži. Tak jsem šla s Concrete spát...

...a dnes jsem s ní šla ven,

a k tomu White CdG a k tomu jeden střik Jungle Elephant(k čertu s nikovkami, mainstream a převálcoval vše...).

A cítila jsem se

úžasně.

...klidně, luxusně, zajímavě, nedostupně a zase klidně...

Hm...

Omluva za OT, muselo to ven...

(a k těm vůním bych na sebe natáhla něco z kolekce Dolce Gabbana 2020)

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 10:06

wendulka euridike 

...no, na to, že Alberto Morillas, mě to zklamalo...

(Musc Eternel je ke všemu obšlehnutý jinde)

Jako muskovou vůni za nehorázný peníz si představuji jinak...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 06. března 2020 10:24

Miru Tak Morillas má na svědomí i 212 VIP Pills C. Herrera, ale jasně - u Mizensir /a při všech těch řečech o vzácných ingrediencích, luxusu, řemeslném umu, citu pro detail etc./ by člověk očekával víc...

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 06. března 2020 10:29

euridike 

...jo, jasný, já měla na mysli třeba Kenzo FLower a mraky jiných super vůní, ať už mainstream nebo niché.

Jo, má i nic moc vůně(pro mě), ale když už vlastní značka nebo jak, tak bych čekala víc asi...

Offline euridike blogger
Avatar
3491 příspěvků moje polička 06. března 2020 13:35

Miru

POUDRE D´OR - Mizensir
... jako bledě růžový pudr se zlatavými třpytkami - sladká, hutná, prašná vůně pro porcelánovou panenku v rokokových šatech...
/Tres Chere jeste najdu.../