Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 17:53

Lenka7717 Začínám chtít Tauerovy vůně poznat.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 31. července 2018 18:37

Dalia Ja som tiež na ne zvedavá....dúfam, že nebudú pre mňa!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 18:39

Biely kvet  ... taky se nebudu zlobit, jestli nebude pro mě. 

Offline Lenka7717
Avatar
89 příspěvků moje polička 31. července 2018 18:52

Biely kvet Dalia Já jsem si také myslela, že Tauer nebude nic pro mě, ale Incense Rosé byla láska na první přičichnutí. Také Orange Star se mi hodně líbí. Do Vavavoom chodím při každé návštěvě Brna (zdravotní důvody) a je to pokaždé takové pohlazení po duši.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. července 2018 18:57

Palais Nizam (WienerBlut)

Jak jsem psala již dříve v článku, značka parfémů Wiener Blut se nechává inspirovat historickým Rakousko-Uherskem. Ne jinak je tomu u vůně Palais Nizam.

https://alibi-notes.webnode.cz/l/palais-nizam-wienerblut/

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 18:59

Lenka7717 Do Brna také jezdím pravidelně na biologickou léčbu, takže příště se možná ve Vava zastavím.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 31. července 2018 19:12

Dalia  Tam sa určite zastav! Je to malé, milé a je tam veľmi milá predavačka. Aspoň pred rokom bola. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 19:27

Biely kvet Znám to tam.  Kupovala jsem si tam dvě vůně a třetí už jsem si potom nechala poslat. Ale už je to přes rok, co jsem tam byla naposledy.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 20:19

Miriam (Tableau de Parfums)

Chvíli být vílou a chvíli priceznou

dětských her v srdci ozvěna

ač tichá

tak stále zní

a vzpomínku probouzí líbeznou

Pod bosými chodily cítím vlhký chlad mechového koberce. Měkoučká zeleň uklidňuje a hladí a místy se rozzáří zlatými prasátky, které se neposedně zachvějí vždy, když jemný vánek rozhoupe větve stromů a všechno listí na nich. Sluneční prsty jsou však hbité a dlouhé a vždy si najdou nějakou skulinku, aby mohly mechové polštářky pošimrat.

A šimrají i mě. Všude, kde se mě nedotýkají plátěné letní šaty nebo tenoučký vílí závoj. Ano, jsem víla. Jsem víla, protože mám závoj. Pravda, je maličko potrhaný a možná i lehce ušmudlaný, když ležel tak dlouho ve starém kufru na staré půdě u babičky. Ale to přece vůbec nevadí. Má hezkou barvu, zelenkavě fialkovou. A jak krásně voní! Cítím mýdlo a květiny a snad i trochu pudru. Takového, který tak ráda očichávám u maminky na toaletním stolku. Můj závoj voní tajemstvím, které znají jenom víly a les …

Starosvětská, půvabná, měkce mechová … vůně přesahující čas.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 31. července 2018 20:23

Dalia 

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 31. července 2018 20:37

Dalia 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. července 2018 20:38

Dalia krásné 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. července 2018 21:24

viktorka_od splavu Biely kvet alibi  ... děkuji ... 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 09:06

Dalia krásná recenze i obrázek.  Lenka7717 do Vava se budu muset asi taky stavit a vyzkoušet.  Původně jsem si myslela, že Tauer nebude taky nic pro mě. Nakonec to asi nebude jen jedna.  alibi Všechny články na blogu máš moc zajímavé. Neměla jsem teď moc času, tak jsem si dnes pročítala u snídaně. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 09:29

Renusatko děkuji 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. srpna 2018 10:15

Renusatko Děkuji 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 03. srpna 2018 18:09

Serge Lutens

Douce Amère

Vanilka s pro mne indolickými tóny jasmínu a skořice. Zprvu se mi nelíbila vůbec, ale později se přeci jen uhladila k „hutné“ vanilce a bylo to lepší.

Louve

Nádherné mandle i marcipán a pižmo čisté průzračné. Velká lahoda a krása. Asi ji budu potřebovat.

Fille en Aiguilles

Kadidlovka s jehličím a nasládlým sirupem z malin a ostružin. To teplo dnes ji výborně svědčilo a šla krásně do prostoru.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. srpna 2018 18:48

alibi Douce Amére má atmosféru. Kdysi před lety jsem ji chtěla. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 03. srpna 2018 20:01

Tom Ford:

London -  Wow. Wow, wow, wow.
Úvod úderne korenistý, s podtónom mierne zaparenej káva, zrejme pelargónia a jazmín dodávajú zeleno-dužinatý tón, do toho dym a živice.
Tmavozelené Marteny, tmavá noc, nejaké nejasné miesto v mestskej "medzizóne", na jednej strane cesta, na druhej ušmudlaný lesík so zaviatymi odpadkami, uprostred toho osvetlená benzínka. Káva v kelímku, benzínové výpary, nočný vzduch.
Neviem, kam sa táto vôňa dá nosiť. Ale zdá sa mi, že by som ju potrebovala, už len pre prípad, že na to prídem:).

Eau de Soleil Blanc - Soleil Blanc sa mi bohužiaľ nepodarilo vyskúšať, takže som vlastne začala "flankerom". Úvod je typická fordovská kolínska, bergamot a citrusové silice, veľmi príjemné a osviežujúce, jednoznačne unisexové. Neskôr sa preklopí na dámsku stranu veľmi jemným až priezračným nástupom bielych kvetov, na mne teda prevažoval veľmi-veľmi jemný ylang-ylang. Smerom k drydownu sa vôňa ľahko zohrieva a jemnulinko zosladí.

José Eisenberg:

Rituel D'Orient Secret IV - Áaaa, no. Keď sa v katalógu nejakej bežnej značky vyskytne slovo "orientálka", tak si človek predstaví zhruba niečo ako toto. Je to proste klasická neškodná teplá "orientálna" vôňa európskeho strihu, ničím neprekvapivá ale ani ničím nerušiaca. Zhruba by tak zodpovedala farbe tekutiny vo fľaštičke. Je rozhodne príjemná (ten oud im veľmi neverím), pôsobí kvalitne. Tí, čo plačú za Oriensom, by mali vyskúšať, aj keď táto je bez ovocia, zato pôsobí menej umelo.

Rituel D'Orient Secret IV Homme - Veľmi krotká, typovo európsko-orientálna jemná všehochuť. Skôr unisex. Zdá sa mi, že voči dámskej verzii je viac položená smerom k drevám, ale ruku do ohňa za to nedám.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. srpna 2018 20:08

slniecko 

Tom Ford: London -  Wow. Wow, wow, wow.

(...) Neviem, kam sa táto vôňa dá nosiť. Ale zdá sa mi, že by som ju potrebovala, už len pre prípad, že na to prídem:).

Měla jsem ji třeba v práci... 

V pravý, nefalšovaný, sychravý podzim.

Nikdo na tu vůni nezemřel. Naopak, jeden muž byl nadšen.