Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. března 2018 09:26
Reakce na Cervanek:
nevim proc se zrovna tento Medved vzdy dlouho plni.

Pritom je tak francouzska)

​Huby.

Nie každý má to šťastie, že na ňom nevylezú.

Inak je fakt nádherná, ale to štádium, keď vylezú a kým zas zalezú nie je to pravé orechové. Ale vravím, to záleží od pokožky a to je už osud gardéniových vôní.

Cervanek
Avatar
24. března 2018 09:29

slniecko to je pravda s tema hribkama. Ty v gardenii byvaji.

Ja je v CG nemam a vuni citim kvetinove s lehoulinkou spetkou vanilky

Cervanek
Avatar
24. března 2018 09:36

Miru pisu SZ 

Cervanek
Avatar
24. března 2018 09:37

slniecko P.S. Odkud mas ten klincek z Alpy ? 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 24. března 2018 09:42
Reakce na Cervanek:

nevim proc se zrovna tento Medved vzdy dlouho plni.

Pritom je tak francouzska)

​Já si myslím, že hlavní důvod je ten, že ji zná velmi málo lidí (na rozdíl od Cuir Belugy, Angélique Noire, Tonky Impériale...). Když se lidi se seznamovali s vůněmi této řady, gardénie tak netáhla... a už to tak zůsalo, že je v ústraní. Přitom kdo ji pozná, bývá často okouzlen. Ano, je velmi francouzká... vím o několika francouzkách z pařížských butiků Guerlainu, pro které je jedničkou v celé exkluzivní řadě.

Cervanek
Avatar
24. března 2018 10:34

domenica i pro me je JEDNIČKOU z exkluzivek a chytla mě na první přicihnutí kdysi dávno.

Asi proto, že není tak lineární oproti jiným gardeniovým a je prošpikovaná luxusem a je v ní ta gardénie tedy nejen v názvu. musele jsem se jít hned šplíchnout  

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 24. března 2018 10:50
Reakce na slniecko:

​Huby.

Nie každý má to šťastie, že na ňom nevylezú.

Inak je fakt nádherná, ale to štádium, keď vylezú a kým zas zalezú nie je to pravé orechové. Ale vravím, to záleží od pokožky a to je už osud gardéniových vôní.

​Do puntíku souhlasím. Nebýt houbové fáze, která se mi bohužel opakuje vždy, tak je nádherná.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 24. března 2018 11:24
Reakce na Cervanek:

slniecko P.S. Odkud mas ten klincek z Alpy ? 

DM .

Cervanek
Avatar
24. března 2018 11:28

slniecko  diky za tip, hned v pondeli tam nakracim 

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 24. března 2018 12:50

Korsičanka Francesca je dobrá, vlastně bych od ní brala všechno. 

More than Words je taky pěkná. Tobě fakt připadá podobná The Dark Side?

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 24. března 2018 13:24

blackviolet No, jen typově mi v paměti odpovídají - už nemám žádný vzorek FB, jen Xerjoffa a Kalemat Wood, a s těmi mi tvoříla jednu rodinu. A z těch dvou - FB a X - si fakt nemohu vybrat. Ve zbývajících od FB mi vadil kokos a v Angel`s Dust mi něco hýbalo žaludkem. Ale kdo ví, jak bych je cítila po ročním posunu

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. března 2018 14:30

Miru  Krásně napsané. Až bude možnost, tak ji musím ještě vyzkoušet. V těch začátcích jsem ji zkoušela, ale vůbec jsem ji necítila. Mám u ní poznámku, že vůbec nic. Potom už jsem se k ní nevracela. 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 24. března 2018 15:58

MOLéCULE No. 8 Wooden Chips (Zarkoperfume) - jemné nasládlé dřevo s okvětními plátky z rudé růže, štipec suché hlíny a pár kapek oslazené mandarinkové šťávy. Spolu s PINK MOLéCULE 090.09 nejpovedenější.

Oat & Cornflower (Jo Malone) - lehká ovesná kaše s velmi lehoučkým skořicovým popraškem, po rozvonění jemně kouřový oříškový vetiver s náznaky sladkého kadidla.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. března 2018 16:11

jerry Tu Oat & Cornflower jsem zkoušela teď ve středu. Jo, ta se vážně povedla.

Offline blackviolet
Avatar
3328 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:43

wendulka jerry  Ta se mi taky líbila nejvíc. Ale v této kolekci není žádná, kterou bych musela mít.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. března 2018 18:54

blackviolet Ještě mi voněla ta Honey & Crocus jako mandlová nebo spíš oříšková Nutella.

Ale jinak asi tak no.

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 24. března 2018 21:21

wendulka 

Tak tu Crocus akorát zkouším - a moje první poznámka zní "krémová oříškovo nugátová náplň do pralinek". Myslím, že dalším zkoušením se to příliš nezmění.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. března 2018 23:23

jerry To říkám, Nutella.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 25. března 2018 03:55

ad Cruel Gardenia x houby

...vyždímala jsem poslední kapku vzorečku z vialky a zkoumala ty houbičky, hříbky...

I před lety jsem ve vůni onu houbičkovitost vnímala. Dříve tedy relativně intenzivněji.

Resp. dnes, když se snažím ty "houby" rozpitvat v nose - je to vlastně santalovoylangová delikátně mastná vyšlehaná hodně hustá pěna velejemně nasládlá tonkovou vanilkou.

Tím, že jsem si jistou houbičkovistost rozklíčovala, nevadí mi ten tón. Naopak.

Je to takové dráždidlo, jakési nepřímé živočišno,

které ale nikoho nepohoršuje, ale spíše přitahuje...

Když tak nad Cruel Gardenií přemýšlím, představuji si jakoukoliv nositelku, jež ji má na sobě,

ta vůně je 

čistá...

...čistá celou svojí duší

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 25. března 2018 20:43