Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 25. června 2017 15:36
Reakce na domenica:

Oud Essentiel som zámerne preskočila, počkám si zo zvedavosti na nejakú vzorky, nemyslím, že by som to nenosila, zato na Lui som sakramentsky zvedavá.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 25. června 2017 15:50
Reakce na Korsičanka:

PARDON - omluva pro Korsičanka  - uklikla jsem se... 

Cervanek 

... velmi prijemne /a pro me i poucne/ cteni  - no a taky dalsi duvod, proc konecne zkusit Oud Essentiel... 

Micuska 

... krasna recenze... 

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 25. června 2017 15:54

DUNE ROAD /MiN NY/

William Faulkner ve svém románu Divoké palmy napsal: "Říká se, že láska mezi dvěma lidmi umírá. To není pravda. Neumírá. Jenom člověka opouští, odchází, když člověk není dost dobrý, dost si ji nezaslouží. Láska neumírá; to člověk umírá. Láska je jako oceán; když člověk není dobrý, když už začíná páchnout, moře ho zkrátka někam vyplivne, aby tam umřel."

Je taková láska? Může být...

Je takový oceán? Ano. A ještě jednou ano.

Jestli chcete poznat pravou podstatu oceánu, nejen to krásné prosluněné pozlátko, přivstaňte si. Hodně si přivstaňte. Protože to, co chcete vidět, je spící oceán. 

Oceán před úsvitem.

Tichý a chladný. 

Dřímající.

Jemně oddechující.

Potemnělý a nádherný.

Hluboký i v mělčinách. 

Jako spící divoké zvíře, které nesmíte pohladit.

V neklidném spánku se převaluje a vyplavuje slané kusy dřeva, mušle, oblázky, tlející řasy, mořské sklo, pomačkané plechovky od limonády, vybělené kosti ryb... 

Jeho dech je studený, slaný a zemitý, ale minutu po minutě, jak se blíží východ slunce, je smířlivější, něžnější, sladší, ale to mu neubírá na určité syrovosti.

Mám ráda tuhle nezkrotnost.

Nezkrotnost oceánu i nezkrotnost parfému Dune Road.

Je autentická, živelná a nesází na líbivost. 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:34
Reakce na euridike:

Přečteno jedním dechem, Euridike! Stejná dech beroucí krása jako moře poránu - je tvá recenze. Chtěla bych zvolat: "Piš dál! Napiš knihu! Chci ji číst!"

Ale tvé recenze mě nutí toužit po zkoušení nových a nových vůní. A to je smrtící, když jich mám tolik a krásných...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:37
Reakce na Korsičanka:

... moc dekuju ... a opravdu si Tvych slov vazim... 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:42
Reakce na Korsičanka:

999 Rose d'Arabie je přenádherná v zimě - teď v létě ji opravdu nepokouším! 

@Cervanek Sylvi, myslím že Oud Essential bych neměla minout - růže, šafrán .... - ach, och - díky za tip!

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:44
Reakce na euridike:

Krásná recenze! A koukla jsem na Tvoji dnešní vůni - jo jo, jak říkám, jsou vůně, kvůli kterým bych byla ochotá přepadat a loupit!

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 25. června 2017 17:45
Reakce na Hanka H:

Tak mi ji musíš, Žabko, v zimě přinést k ovonění; já myslela, že mě v létě zabije:) A zase je léto...

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 25. června 2017 18:24
Reakce na Hanka H:

... dekuju...  /no a Bandit se mi zamlouva vic, nez je zdravo - ale to se dalo cekat.../

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. června 2017 18:52
Reakce na Korsičanka:

MiJo, mám Růže z Arábie už jenom takový odstřik chcípáček, na zimu bych chtěla zásoby doplnit  - ale celý flakón v žádném případě - je to přeci jenom vůně, kterou nemůžu nosit jen tak kamkoliv.... BtW - Tys ji prodala, Ty nešťastnice jedna

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:08
Reakce na Hanka H:

To jsem byla ještě nos - začátečník:( Ale ani teď nevím...Stejně silný je pro mě Oud Satin Mood od MFK - taky můžu jen 1 stříknutí a nadlouho:(

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:19
Reakce na domenica:

Pokud jde o Lui... karafiátová, pryskyřičnatá a vanilková... směs Myrrhiade, Tobacco vanille, Vanille Tonka a Spiritueuse Double Vanille. 

Tak to mě zajímá mnohem víc. 

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:22
Reakce na euridike:

Ach, to je zase krásné. Emoce. Nostalgie.

Už ten Faulkner mě měl varovat . " Given the choice between the experience of pain and nothing, I would choose pain." (W.F.)

Nosit bych to asi nemohla.

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:35
Reakce na euridike:

DUNE ROAD /MiN NY/

William Faulkner ve svém románu Divoké palmy napsal: "Říká se, že láska mezi dvěma lidmi umírá. To není pravda. Neumírá. Jenom člověka opouští, odchází, když člověk není dost dobrý, dost si ji nezaslouží. Láska neumírá; to člověk umírá. Láska je jako oceán; když člověk není dobrý, když už začíná páchnout, moře ho zkrátka někam vyplivne, aby tam umřel."

Je taková láska? Může být...

Je takový oceán? Ano. A ještě jednou ano.

Jestli chcete poznat pravou podstatu oceánu, nejen to krásné prosluněné pozlátko, přivstaňte si. Hodně si přivstaňte. Protože to, co chcete vidět, je spící oceán. 

Oceán před úsvitem.

Tichý a chladný. 

Dřímající.

Jemně oddechující.

Potemnělý a nádherný.

Hluboký i v mělčinách. 

Jako spící divoké zvíře, které nesmíte pohladit.

V neklidném spánku se převaluje a vyplavuje slané kusy dřeva, mušle, oblázky, tlející řasy, mořské sklo, pomačkané plechovky od limonády, vybělené kosti ryb... 

Jeho dech je studený, slaný a zemitý, ale minutu po minutě, jak se blíží východ slunce, je smířlivější, něžnější, sladší, ale to mu neubírá na určité syrovosti.

Mám ráda tuhle nezkrotnost.

Nezkrotnost oceánu i nezkrotnost parfému Dune Road.

Je autentická, živelná a nesází na líbivost. 

To je TAK krásné čtení, obrázek souznějící, takovou vůni bych chtěla zkusit. Chtěla bych tam být. Ne v létě, s ticíci turisty, ale sama, třeba o vánocích a procházet se a poslouchat a cítit a dívat se na to slané vlnobití.

Mluvíš mi z duše. Děkuju.

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:56
Reakce na černá káva:

... moc dekuju za mila slova... 

blackviolet 

... dekuju... 

... a ten Faulkneruv citat, ktery jsi zminila, je jeden z mych nejoblibenejsich vubec... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 25. června 2017 19:59

Oud Essentiel: zatím se nechávám unášet prvními vjemy, na jejich utřídění je ještě čas. Ale už teď vím, že ve vůni je něco živočišného, co se mnou příliš neladí (to neznamená, že se mi to nelíbí, ale prostě to neodpovídá mému naturelu). A zaujalo mě, že oud je zde v poněkud hořké společnosti - na rozdíl od většiny orientálních vůní. Dokonale to zapadá do celkového konceptu (zelený flakón). Oceňuji suchost, až svíravou prašnost vůně; většinou mi u spojení růže s oudem vadí přílišná sladost. Odstřik mi asi bude stačit, i když ten flakón je skvostný!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. června 2017 20:48
Reakce na euridike:

Nádherný text a nádherné foto! Píšeš úžasně!

Cervanek
Avatar
25. června 2017 21:08
Reakce na euridike:

@Hanka H děvčata zkuste, za to nic nedáte a uděláte si vlastní názor.

Není oudovka jako oudovka, já jen říkám, že je velmi povedená. a díky za pochvalu euridike  - není zde červenající smailík

Cervanek
Avatar
25. června 2017 21:18
Reakce na euridike:

zdravím do Bandit klubu, také miluji Bandit a opět jeho doba je teď v létě! Je to celkem atyp, ale já to tak mám celkem často, že mě přitahují vůně tak trochu jiné. 

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 25. června 2017 21:40

Diptyque - Olene: Výrazná, medová vôňa narcisov a wistérie by bola takmer neznesiteľná, keby ju nekrotili zelenšie tóny, predovšetkým jasavý jazmín. Veľká záhrada kvetov, stolček s omamnou kyticou vo váze a tichý, teplý letný západ slnka.

Isabey - Fleur Nocturne: Kráľovná Gardénia. Tentokrát podfarbená šťavnatou sladkou bielou broskyňou. Vôňa ako teplá letná noc, hladká, hebká ako tmavomodrý zamat.