Maison Francis Kurkdjian Paris

14. zaří 2014 17:41
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:19
@Miru výborně,na něco takového mám po tom očistném citrusu chuť,jdu hledat GS :*
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:21
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:25

teena-s To bohužel nevím Ale tvoje recenze bych na stránkách eshopů četla ráda. A možná bych si kvůli nim i objednala módní časopis

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:26
Reakce na Korsičanka:

...Ale tvoje recenze bych na stránkách eshopů četla ráda. A možná bych si kvůli nim i objednala módní časopis

​jo

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 17:29
@Korsičanka @Miru dámy děkuji za nalití dávky sebevědomí :* jste miláčci
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 18:59
Grand Soir Medievální fakule (ne,žádná sprosťárna),středověká krčma,osvětlená pochodněmi,otevřené ohniště a v něm už jej řeřavé uhlíky,na masivních dubových stoliskách(prostě obří stoly),cínové lžíce,dvouhroté vidlice,dřevěné mísy,poháry s těžkým myrhovým vínem co tiší bolest a dává zapomenout,bolestná vůně,vypaluje rány,prach bitev,pachuť slz bezmoci,sladká chuť chystané pomsty (nakyslé dřevo,komůrky červotoče,sud ve kterém snad někdy zrál nějaký truňk už je ale prázdý a je cítit tmelící smůlou,zapravený obručemi,zapálené jehličí,pryskyřičný spíš než sladký dým,pach textilní náplasti,pro mě odlehčená variace na oblíbené Laudano Nero) (btw s Tonkou od Bocleta na druhé ruce se báječně doplnila) A k tomu foto(kterékoliv) postavy bojovníka ze Hry o trůny(@Miru nechť se vyřádí :D :D ) ;)
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 19:37
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 19:45

...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 19:48
@Miru díky kočko,ještě ty šrámy tam schází a bude to dokonalé :*
Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 19:55

teena-s 

...se šrámem Tom Hardy

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 20:19
@Miru tak a máme komplítek ,děkuji rukytřas ;)
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 20:39

Oud Silk Mood(extrait) : Kaple San Severo vůně chladná jak mramor ,pod nímž je ale cítit dech a tep v žilkách Modročerný závoj kryjící nehybné tělo oplakávané,zatracované jakoby se dalo polibkem na ta nehybná ústa vzkřísit uctívané tělo pomazané vzácným růžovým olejem,rány po hřebech omyté heřmánkem posvátným prostorem dýmí vonný bakchůr,trnová koruna (pro některé "úchyly"z nás jistě fascinující avšak poměrně hrozivá skulptura,chtěla bych se jí dotknout jestli opravdu nemá ještě alespoň 20*C) "Zahalený Kristus" Inkoustově tmavá,olejově růžová,oudově nakyslá,s medicinálností na které Francis ujíždí,skoro se jí bojím,pro mě na hranici nositelnosti,měla jsem i mini edp a "šla" ,přes odlišnosti ve složení jsem ji vnímala stejně-růže+oud=kyselý olej ale krásné jsou obě

https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g187785-d195631-Reviews-Museo_Cappella_Sansevero-Naples_Province_of_Naples_Campania.html#photos;aggregationId=101&albumid=101&filter=7&ff=185233426

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 03:05

teena-s 

...a edp znáš, můžeš porovnat s extraitem, rozdíly.?.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 22. ledna 2021 08:31
@Miru už to bude nějaký rok co jsem edp měla a jak se vůní nezbavuju tak tuhle jsem buď prodala nebo vyměnila, už nevím ale důvod byl ten,že kombinací růže a oudu je moc(i na mé polici)a tato nebyla ničím zvláštní spíš mi v ní něco vadilo,přišla mi ještě kyselejší(mazlavá bulharská růže v surové kůži),nelibost mohl vyvolat i přídavek bergamotu s hedionem a nechtělo se mi tak vonět,byla cítit moc lineárně a intenzivně(ale otravně),jako poznámku u ní mám ,že vyzněla jako Promise(F.Malle)
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. února 2021 15:54
Oud (edp) : Jen si mě provokuj,požďuchuj a popichuj,stejně vím,že jednou budeš můj,propadneš mi a pak Tě budu ovládat,hrát si s Tebou a tahat za strunky,drnkat jek se mi zrovna zlíbí na vysoké C,dur i moll,celou osnovu s Tebou vymetu a ty noty si nestihneš ani zapsat.Jsi tak sladký ve své nevědomosti,tak osvěžující se svou naivitou,tak vzrušující svou živočišností,dovolím Ti chtít mě bezpodmínečně,beznaděně a vytrvale.Plápolej si za mnou a hoř,rozplývej se a lichoť mi,víš jak to mám ráda... (obvyklá kvalita,sladce pikantní naalkoholovatělý přitažlivě nakyslý velepříjemný pryskyřičnatý oud,medová pikantnost by klidně mohla patřit macerátu rudé růže/karafiátu kdyby tam byly,místy problikává až žvýkačková svěžest,smolná hustota,kořeněná štipkavost,osobně bych uvítala větší grády postřikem ale je diabolická ze své podstaty,"Čaký" jako miminko...)
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 08. února 2021 16:38

teena-s úplně vidím, jak za tebou jde jak ohař :)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. února 2021 19:01
@alibi :D
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. února 2021 14:32
Reakce na Miru:

Biely kvet 

Grand Soir.?.

Řekla bych, že nádherná a ne pro každého.

 Momentálně(mám znovu vzorek)

je na mně zpočátku živočišná tak, jako by někdo dýkou míchal pravou ambrou...

...vanilkou sladký koňak vmíchavaný do pryskyřic udržovaných na teplotu těla... 

Ale tentokrát je tam relativně strašně živočišna,

takového pichlavě chlípného,

osciluje to na hraně oudu a živé ambry.

V jedné vteřině si uvědomuji, jak mě to irituje a současně ale přitahuje..!,

prostě pod tím tmavo zlatým, zlatě čokoládově opalizujícím, nadýchaně lávovým povrchem ztěžka dýchá smyslnost a tíha a člověk ztěžka polyká...

...kouř cigár i polibky...

Ta vůně je opojně malátná,

nebezpečná...

...krásná

​To jsi vystihla naprosto přesně, jak tam to labdanum pracuje

Právě z tohoto důvodu jsem ji nakonec musela poslat dál, že mě to začalo zlobit.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. února 2021 10:41

Gentle Fluidity Gold

Variace na text k dětské hře: cukr, cukr, limonáda, cukr, bum! Do spousty zprvu zkaramelizovaného a posléze moučkového cukru se mi vplétá nějaká červená limonáda, v níž to občas slibně zaperlí bobulemi rybízu a jalovce, ale v tom okamžiku se jako na povel opět spustí cukrové zasněžování a výsměšně mi zalepí všechny čichové buňky.
A mně zbývá jen pečlivě se oprášit a příště obejít hodně velikým obloukem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. února 2021 11:21

Fleur  Už jsem tě chtěla opravit, že káva a rum chybějí, ale pak mi docvaklo Taky jsem ji vzdala.