L´Artisan Parfumeur

20. srpna 2014 16:31
Cervanek
Avatar
20. října 2014 16:04
Reakce na MirkaU:

Tak na Tea for Two se také těším, byla to jedna z nejlepších vůní l´Artisana a i na edt měla velmi slušnou výdrž.

Doufám, že bude minimálně tak dobrá, jako byla její původní verze, a že reedice ji neochudí.

Ĺ´Eau du Caporal neznám, ale ráda poznám třeba.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 23:24

La Chasse aux Papillons

Vyloženě lehká jako motýlci sice tahle vůně není, rozhodně je to ale jedna z nejčistších bílokvětinovek, jaké jsem zatím poznala. Těch prvních několik vteřin s natrpkle svěžím bergamotem skoro ani nestojí za zmínku, jelikož se prolíná s hořkostí neroli, hřejivostí tuberózy, nazelenalým jasmínem a medově nasládlým lipovým květem.

Až dávka čerstvého pylu (jemné pižmo) po pořádném rozvonění vůni nadnese. Každopádně ani v této fázi bych ji s létem nespojovala, dojmově z ní mám spíš pocit jarního dne na louce, kdy začalo svítit slunce jen krátce po té, co se zvedla mlha. Nebylo by to špatné, bohužel se na mně jako většina původních l´artisanovských vůní do hodiny rozpadne.

Cervanek
Avatar
06. prosince 2014 12:57

Nezkoušel náhodou někdo z Vás opět navrátivší se Tea for Two? http://www.artisanparfumeur.fr/shop/nos-parfums/tea-for-two-eau-de-toilette-1026568.html

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 29. ledna 2015 15:53

Ha, vypadá to, že u L´Artisan jdou letos do sebe a konečně si vzpomněli vytvořit i něco pro mě. V dubnu se chystají uvést na trh Rose Privée.

Kromě pro značku asi už neopomenutelného Bertranda Duchaufoura na ní tentokrát pracovala i úplně nová tvář L´Artisanu Stephanie Bakkouche, od níž můžete znát Invasion Barbare (Parfums MDCI), kdo jste zkoušel, takže předpokládám, že Betrand neměl tentokrát tolik prostoru pro svoje obvyklé řádění, protože složení vypadá tentokrát skvostně: bazalka, šeřík, karafiát, seno, magnólie, májová růže, pačuli, list fialky, ambra.

http://www.parfumanie.cz/database/detail/51568?edit=1&_fid=1s0k

dusty
Avatar
29. ledna 2015 18:21
Reakce na wendulka:

Ruža a karafiát! Keď som si to všetko aj s ostatnými zložkami predstavila, mám pocit, že tam bude čosi vionellovské - /obrázok je v kolekcii až dolu/, a po tom márne pátram na všetkých frontoch. Normálne vidím tú elegantnú ružovú v kombinácii s fialovou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. ledna 2015 23:01

Já tu karafiátovou růži mám v Oeillet Benghale od Aedes de Venustas. Kdyby nebyla tak nehorázně drahá, tak už nic jiného nehledám. Předpokládám, že počin od L´Artisan bude levnější a dostupnější, ovšem laťka je nastavena vysoko...

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 30. ledna 2015 09:31

Rose Privée vypadá velmi slibně! Vůně od L'Artisan jsou mými stálicemi, každá je opravdu jedinečným parfemářským výtvorem...

Už mi dochází Drole de Rose, Rose Privée se tedy začíná jevit jako velmi slibný adept na její náhradu.  

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 13:54
Reakce na Fleur:

No já ji bohužel v Oeillet Benghale nenašla, jen spoustu koření (hlavně hřebíčku), kandované jahody a pryskyřice, takže proto upínám naděje nyní právě k Rose Privée.

Na základě složek tipuju, že asi malinko půjde i směrem k moderní chypre, ale především mě moc zajímá, co tam kromě té růže a karafiátu provede to seno.

Offline Tana1112
Avatar
241 příspěvků moje polička 27. února 2015 21:20

Nemáte, prosím, někdo zkušenost s objednáváním přímo z webovek Artisan Parfumeur?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. února 2015 21:25
Reakce na wendulka:

...ta růže vypadá moc dobře. Ale málokde se mi líbí onen senový tón...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. února 2015 23:30

Ani já nemusím seno. Vlastnila jsem od L'Artisana L'Été en Douce, taky se senovým tónem, a nešlo to.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. února 2015 08:20

...líbí se mi ty flakony - jaké jsou.?

Amour Nocturne

Deliria

Skin on skin

Mechant Loup.?

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 28. února 2015 12:19
Reakce na Miru:

Mechant Loup je drzá. Teda, ak ju nosí žena. Je naozaj na hrane unisexu, aj keď je uvedená, ako pánska vôňa. Zlý vlk je v podstate huňatým baránkom! Aspoň, zo začiatku...

Sladké drevo, mliečne hladká lékořice...mleté oriešky zaliate medom- ale nepresladené, nelepivé, len tak akurát. Baránok je ale naozaj zlým vlkom, lebo tá vôňa spôsobuje, že som ju chcela "zjesť"...presnejšie: zožrať! 

Výdrž a silage, na L'Artisany: nadpriemerná!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. února 2015 13:05
Reakce na opoponax:

...úžasný popis!

Líbí se mi

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. února 2015 14:07
Reakce na Miru:

Kopíruji ze svých starších poznámek:

Skin on Skin

Bertrand Duchaufour zase jednou povolal kočičku a pejska, aby pro něj něco uvařili. V úvodu máme nějaké ty aldehydy, bonbónový kosatec a rostlinnou zeleň. Toto rozhodně exploze je. Dál se na nás valí pěkně rozjetý a veselý šafrán – evidentně pod vlivem whiskey. A na něj najednou padne semišový koberec, vonící novotou. Celé se to rychle pacifikuje a zmírňuje. Zvážňuje a usazuje. Ale emoce? Pokud ano, tak nijak hluboké, spíš takové divadýlko – takhle to vypadá po pár panácích whiskey, kdy máte najednou každého rádi a přicházejí silná slova, za které se ráno budete stydět. No a pak už je to docela nuda, synteticky navoněný semiš a spíš než whiskey je tu uměle aromatizovaná medvídková vodka chemicky zlaté barvy. Do toho pocit, že má někdo na patě přilepené pedro. Stejná kořeněná podivnost, jakou má i Bertrandova Vaara – nevím, co pořád s vyvádí s tím šafránem. Přirovnala bych k rozjásané Magnifique EDT. …slibný začátek a nevalné pokračování – kdo neumí chlastat, ať to nedělá :-D

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. února 2015 15:03
Reakce na Evanilla:

...hm, tak asi celkem propadák.

Je fakt, že Artisani obecně mi stejně moc nejdou, nějak se s nimi - až na vyjímky - nekamarádím...

Offline jerry
Avatar
8998 příspěvků moje polička 28. února 2015 16:56
Reakce na Miru:

Žádnou z nich rozhodně naslepo nedoporučuju - Amour Nocturne, Deliria i Skin on Skin jsou pro mě natolik novátorské, že jsem je nepochopila.

Na mé kůži vytvořily neskutečné:

Skin on Skin - už od začátku divnovůně - iontový nápoj se syntetickou sladce citrusovou příchutí říznutý vodkou a ozdobený zelenými listy kdovíčeho. A do toho jemné kožené závany. Zní to dost divoce, voní to taky tak a celkově mi připomíná novou koženou rukavičku politou Jelzin Power Gold.

Déliria - sladký kompot ve starém ešusu, zalitý Alpou. Parfémový děs a noční můra v jednom....

Amour Nocturne - do počátečního nasládlého svěžího dřeva (kombinace santalu a cedru) se začal prolínat prapodivný kouřový tón, který jako by pocházel ze vzdálené hořící skládky. A do toho gurmánské tóny čokoládového pudinku, ozdobeného šlehačkou a přelitého karamelem. V tomto mišmaši chybí snad už jen kokos, liči, kopr a nějaká ta kytka na ozdobu.....a mohl by se s úspěchem vydávat za kulinářské "veledílo" pejska a kočičky.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. února 2015 17:03
Reakce na jerry:

...díky.!

No, naslepo bych neriskovala ani jednu - na to mají složení příliš nebwzpečné,

resp. zajímavé, ale protože právě máloco se mi od nich líbí, tak jsem byla zvědavá, jestli to aspoň stojí za zkoušku..?.

Nestojí...

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 01. března 2015 01:29
Reakce na Tana1112:

Nemáte, prosím, někdo zkušenost s objednáváním přímo z webovek Artisan Parfumeur?

Nevím jak teď, ale když jsem se kdysi snažila, neposílali k nám.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 01. března 2015 01:30
Reakce na wendulka:

Složení Rose Privée vypadá skvěle