L´Artisan Parfumeur

20. srpna 2014 16:31
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 14:53

Evanilla 

Jj, bohužel skončila.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 13:33
Reakce na blackviolet:

Couleur Vanille 

Vanilka na dovolenou u moře. S mořským vzduchem s kapkami bergamotové šťávy, se suchou slaměnkou a třpytící se vodní hladinou. Se stolem na pláži, z jehož dřeva vyprýštila pryskyřice a její kapky měknou na slunci, a na kterém zůstal poprašek sladkého vanilkového pudru s křupavými plátky mořské soli.

Vanilka, která je sice sladká, ale ne přeslazená, s docela dlouhou výdrží.

​Souhlasím. Mám ráda madagaskarskou vanilku pro její smetanově hladkou vůni a tady je moc hezky zpracovaná naslano. Akorát já tam mám kombinací se svěží frézií a bergamotovou šťávou spíš dojem lázně s mořskou pěnou. Rozumně nadávkovaný kašmeran s pižmem zase přináší typické slunečné a písečné tóny, zatímco slaměnka evokuje plážové stolky, slunečníky a slaměné plážové chatrče.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 14:56

wendulka Ale jsme obě na pláži .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2020 15:17

blackviolet 

To rozhodně.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 15. prosince 2020 19:03

Dochazi mi Dzongkha. Coz se rovna katastrofe, mam ji moc rada za kazdeho pocasi, nikdy se neomrzela, proste stalice. Neporadite prosim, kde sehnat? Vyrabi se?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 09:37

mirajo Na parfumo.de se občas objeví k prodeji.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 09:48

Korsičanka Díky, podívám se. Ty časy, kdy byl tester kolem 1000,-, už jsou pryč. To mám z toho, že nedělám zásoby

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 17. prosince 2020 10:19

mirajo Je tolik novinek, že to člověka chvíli mrzí, ale pak si vybere něco jiného - aspoň v tom je trocha útěchy

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 29. října 2022 15:07

Mémoire de Roses 

Pro všechny, kdo mají rádi jednoduché růže. Pastelově růžová růže s citrusy a zelenými lístky, které posléze vymění za pudrový polštářek.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 11. června 2023 20:01

Soleil de Provence 

Nekomplikovaná vůně s jasnou linkou od svěžích citronů a neroli přes sladce pudrovou mimózu ke krémově balzamickému základu. Jarní slunce v Provence.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 12. června 2023 17:44

À Fleur de Pêche 

Sladká šťavnatá broskev a s ní i květy broskvoně a bílé krémové květiny s lehounkým jasmínem. Pačuli se snaží vzbudit dojem, že se jedná o moderní chypre. Moderní ano, ale ve smyslu spíš syntetická, k chypre má daleko. Přesto se jí nedá upřít určité kouzlo. A navíc drží opravdu dlouho, sladký ovocně květinový krém.

Online blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. zaří 2023 21:28

Cuir Grenat 

Populární téma kůže a malina. Malina není šťavnatá, je usušená a rozemletá na jemný pudr, ale kůže jednoznačně dominuje. Pak ještě nějaké dřevitě pryskyřičné syntetické tóny, které naštěstí nepůsobí jako z chemické laboratoře.