Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. června 2018 21:23

Darya Když jsem si ho dnes po sprše stříkla na krk, myslela jsem, že vyletím z kůže. 

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 18. června 2018 21:54

Dalia Jojo, na krk si ho dávat nemůžu, ani do loketních jamek. Stříkám ho na ramena, tam nepálí. 

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 18. června 2018 21:59

Dalia tiež si myslím, že to bude bergamot. Páli ma v laketných jamkách a niekedy aj na krku tesne po sprche. Mimo sprchy nie. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. června 2018 22:04

Darya Piňata Silného pálení jsem si všimla právě po sprše. Nemůže to být třeba tím, že se teplem rozšíří póry?  Schválně jsem si teď lehce stříkla na krk znovu a už to neštípe.

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 18. června 2018 22:11

Dalia môže byť. Ja si myslím, že je to aj tým, že sa zmyje ochranná vrstva pokožky. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. června 2018 07:37

Piňata I to je možné.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. června 2018 08:44

Piňata Teď jsem otevřela a zrak mi padl na toto: 

...."sa zmyje ochranná ...."

a říkám si:" To jsem netušila, že Slováci píší zmije s -y"  

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 19. června 2018 09:57
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. června 2018 18:09

Tak právě zkouším prvně Shalimar Souffle Lumiere a jsem příjemně překvapená. Musím potvrdit slova domenica. Jednoznačně nejlepší verze Souffle . Ten svěží citrusový úvod má ještě hezčí než Shalimar Cologne . Pak se tedy sice projeví klasika v podání allurovskeho gumoveho jasmínu  ale jak je zachumlany v bílém pižmu, tak se zdá, že by to mohlo být pro mě tak akorát na hraně. Rovněž je méně sladký než Souffle Intense. V tomhle ohledu je to někde na úrovni již zmíněného Shalimar Cologne. No a ten flakón je naživo prostě k sežrání . Že bych přece jen po pauze opět přidala nového člena do své shalimari sbírky.? 

No a na druhé ruce mám Musc Noble a tam je to ještě lepší. Jakmile spotřebují Santal Royal  pořídím místo něj červený flakón jako "lehčí" pizmovou alternativu s růží

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. června 2018 19:53

wendulka 

Pokud jde o "Lumiere"... vůně je fajn, flakón nádherný... asi ti nebudu dlouze vykládat o tom, jak vypadají vedle sebe černé flakóny s bílým lumierem. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. června 2018 22:28

domenica To bylo první, co mi blesklo hlavou, když dnes slečna v Guerlain Institutu vytáhla flakón ze skříně 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. června 2018 15:48

wendulka Přidávám se k nadšencům - obě vůně (děkuji domenica ) jsou nádherné - každá jinak. Stává se ze mne VELKÁ fanynka Guerlaina!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2018 16:28

Tak podle Turina už není nejhorší vůní Guerlainu Mahora. Jak píše Monsieur Guerlain, v aktualizované verzi The Perfume Guide přidělil nově tohle "čestné prvenství" Un Dimanche à la Campagne...

https://www.monsieurguerlain.com/2015/09/news.html

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 28. června 2018 18:34

wendulka Tak ta si to ale podle mě nezaslouží, na léto je fajn. 

Jinak mám nezaručenou zprávu, že bude končit Shalimar Cologne, nemůžu tomu pořád věřit, že to po třech letech stopnou. Pro každý případ jsem si dnes koupila velký flakon do zásoby.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2018 18:52

blackviolet Taky ji nevidím jako takový přešlap. Je příjemná.

Hele a víš, že po vyzkoušení Shalimar Souffle de Lumiere mě to nepřekvapuje? Měli by totiž v portfoliu dvě typově velmi podobné vůně. Ale škoda to je teda.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 28. června 2018 19:02

wendulka Fakt jsou typově podobné? Já si na vyzkoušení Lumiere budu ještě muset chvíli počkat. A škoda to je velká .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. června 2018 19:08

blackviolet No ne že by Lumiere mohla plnohodnotně nahradit Cologne, ale fakt mi na základě té první zkoušky přišlo, že mají několik stycnych bodů . Jsem zvědavá, jak zapůsobí na tebe. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. června 2018 19:11

blackviolet Teď jsem Cologne odlévala jako dárek a myslím, že ji Souffle de Lumière úspěšně nahradí Ale to vůbec neznamená, že  s rušením typově podobných vůní souhlasím

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 28. června 2018 19:46

wendulka Korsičanka Trochu jste mě uklidnily, budu se těšit na Lumiere. A zásobu Cologne na nějakou dobu mám .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. června 2018 19:54
Reakce na Korsičanka:

blackviolet Teď jsem Cologne odlévala jako dárek a myslím, že ji .Souffle de Lumière úspěšně nahradí Ale to vůbec neznamená, že  s rušením typově podobných vůní souhlasím

​Alespoň, že tak! Lumiére bude nutné vyzkoušet.  Cologne je každopádně škoda. Zásoba mi ovšem ještě delší čas vydrží.