Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 05. července 2018 18:57
Reakce na domenica:

Když vaše milovaná vůně končí... může to dopadnout takhle (fotka D. Dimitriadis)

Fleur  

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 05. července 2018 18:58

Já bych mohla udělat hezké zátiší z vyprázdněných flakónů Ambre Éternel (vida, alespoň k něčemu jsou ty neprůsvitné flakóny dobré - vypadají fotogenicky, i když v nich není ani kapka), ale zásoby pořizovat nebudu. Jednak jsem zastáncem rychlých rozchodů - nač se drásat pomalým loučením, dále mě při zrušení oblíbené vůně obvykle popadne vztek na celou značku, která takovou katastrofu dopustila, takže se jdu trucovitě lovit do jiných vod. A pokud jde o Ambre Éternel, v nočním stolku ještě čekají dva nenačaté flakóny, takže separace bude tentokrát povlovná...

A na připomínku alespoň (dnes již spotřebované) cestovní balení:

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2018 20:17

Fleur Nádherné foto

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2018 20:21

Fleur Krásné s úžasnými tóny barev. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 05. července 2018 22:53

Korsičanka , Dalia , děkuji. Já jsem měla Ambre Éternel zlatavě sametovou a hlubokou, škoda jí...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. července 2018 23:18
Reakce na Fleur:

JJednak jsem zastáncem rychlých rozchodů - nač se drásat pomalým loučením, dále mě při zrušení oblíbené vůně obvykle popadne vztek na celou značku, která takovou katastrofu dopustila, takže se jdu trucovitě lovit do jiných vod.

​To já bych se uvztekala (Plus Que Jamais, Attrappe Coeur, Metalys...), takže ty  konce novodobých perel prožívám docela v  klidu. Zamrzí mě to, ale spíš než abych se rozčilovala na celou značku, jsem ráda, že značka tak pěknou vůni v dnešní době a za daných okolností vůbec vydala. A konkrétně v případě Guerlainu, dokud z kola nevypadne Shalimar, L´Heure Bleue, Vol de Nuit, Jicky, Mitsouko, Samsara... snesu hodně. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. července 2018 07:56

domenica Kvůli L´Heure Bleue jim to nakonec také prominu , ale obzvlášť Guerlain ty vůně v posledních letech chrlí a následně ruší jako pubertální dívka, když střídá účesy. Kdyby je už od počátku uváděli na trh jako "sezónní variace" či limitované edice (například Shalimar Parfum Initial a jeho odnože), odpouštělo by se snáze.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. července 2018 08:48

Fleur 

Shalimar Parfum Initial byl myslím uvedený jako "stálá" vůně (resp. ne jako limitka), což se teprve po několika letech nedosahování očekávaných hodnot prodejů přehodnotilo.

Teď je to tak, že každá nová vůně je v podstatě limitka (nejen u Guerlainu), bez ohledu na to, jestli je takto i prezentovaná nebo ne. Jediným kritériem je prodej. A tak se klidně může stát, že parfém označený jako limitka vydrží mnohle déle než parfém zdánlivě časově nelimitovaný. Ambre Éternel se vyráběla dva roky. Neměla jsem možnost vidět prodejní čísla, ale podle slov personálu několika butiků, nebyl to žádný ležák. Umim si představit, že tam mohl být (také) nějaký problém s některou z ingrediencí (dostupnost, cena).

Takže když teď vznikne nová vůně, která mě nadchne, nezbývá než si přát, aby se ocitla v jedné ze dvou katogorií. Buď aby měla skvělá prodejní čísla a zařadila se do skupiny nazvané Pilíře značky (po bok např. Shalimaru nebo LPRN) - anebo aby se stala součástí skupiny Dědictví (L´Heure Bleue, Samsara, Chamade...), kde se jí dostane jisté ochrany bez ohledu na prodejní čísla.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. července 2018 08:49

domenica 

Krásná fotografie!, takové královské ladění...

Cervanek
Avatar
06. července 2018 09:26
Reakce na Fleur:

domenica Kvůli L´Heure Bleue jim to nakonec také prominu , ale obzvlášť Guerlain ty vůně v posledních letech chrlí a následně ruší jako pubertální dívka, když střídá účesy. Kdyby je už od počátku uváděli na trh jako "sezónní variace" či limitované edice (například Shalimar Parfum Initial a jeho odnože), odpouštělo by se snáze.

ještě, že aspoň JICKY, NAHEMA, CHAMADE, VdN, SHALIMAR, SAMSARA a další klasika zůstala "naživu" v nějaké podobě.

Co je velká škoda, je zrušení extrait NAHEMA

domenica 

avšak na druhé straně velké díky za come-back Iris Ganache a snad QVLP se přidá k IG jako stálice na trhu. A jestli se vrátí Guet-Apens nebo Metalys budu se velmi, velmi těšit. To pak na Medvědech nebudu šetřit 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. července 2018 23:44

Fleur Ty zlatavé odstíny Ambre Eternel vážně svědčí.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. července 2018 00:58
Reakce na Miru:

domenica 

Krásná fotografie!, takové královské ladění...

​Díky, Miru. Fotka vznikla při uvedení vůně a ten černo-zlatý šál jako doprovod ke flakónu byl jednoznačnou volbou.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 08. července 2018 20:06

Aqua Allegoria Passiflora

Karafa s vychlazenou limonádou z grapefruitu s měsíčky pomela a hoblinami kůry ze zelené mandarinky. A s kapkou sladkokyselé šťávy z mučenky. Letní osvěžení brzy zmizí a vůně se promění v suchý zelený pudr.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:21

Musc Noble

I přes musc v názvu má tahle vůně má k něžné pižmovce hodně daleko. Samotné pižmo tu sice v kombinaci s mléčným santalem působí jako luxusní tělový krém, namazaný na rozpálené pokožce, zároveň však nezapře ani svou arabskou stránku, zastoupenou nahořkle semišovým šafránem a citrusově kořenitou svěžestí růžové pelargónie a růžového pepře.

Ty po rozvonění vystřídá plnokrevná kořenitá orientální růže, jejíž okvětní plátky se společně s gardénií a jasmínem, vystřiženými z Pleasures Gardenia vmísí do krémového pižma. V základu se přidá i několik cedrových hoblinek, které pižmu společně se špetkou vetiveru a pryskyřičnatého labdana s koženým podtónem dodávají na pikantnosti.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:27

wendulka Hezký popis. DOUFÁM, že na mě čeká u kamarádky v práci

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:39

Korsičanka Díky . To už se sem z Francie dostal podruhé nebo jak to nakonec dopadlo? 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:45

Chystá se nový model Mon Guerlain. Tentokrát v koncentraci eau de toilette. Uvedení v září. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:48

wendulka Nevím. Tajemně cestoval po jižní Moravě (sledovačka La poste colissimo) a náhle byl v úterý doručován. Ještě že jsem měla s sebou na dovče šikovnou sousedku, která zařídila jeho uložení v jejich firmě A dpd šofér byl fakt ochotný to tam dovézt. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:52

Korsičanka No tak zaplaťpámbůh za ty dary.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. července 2018 15:58

wendulka To snad řeknu až zítra, až ji rozbalím a vyzkouším I když Fleur píše, že je alergická na obrat "parfémy s příběhem", já ho asi při dodání musím mít, jak vtipně podotkla Martula