Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:02

ok, tak asi nie tak dlho, ale už vlani sme hundrali:

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:07

slniecko  Ale předloni byl flakon boží a předtím taky!

domenica To byl jen filozofický povzdech - jako milovníka konvalinky bych - kdybych měla doma "milionářu blbé" -

KAŽDÝ ROK koupila a vyzkoušela Takhle se mohu jen planým filozofováním uklidňovat.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:08

slniecko 

to áno, tú traíciu nijako nespochybňujem, len mám pocit, že s tými flakónmi sa kedysi viac snažili. Proste aj ako zberateľku by ma asi trochu mrzelo dať toľko peňazí za ten istý flakónik, len so šifónovým hentotoncom na vrchnáčiku, chápeš. Keď si vezmeš prdošlé flakóny, tak tie povedzme 2-3 roky dozadu tak nejako nemajú nápad.

Neřekla bych... jen ten z minulého roku mě zklamal, vypadal opravdu lacině. Jinak ale, když se podívám na tu Ulrikovu koláž... opakovaně se používají ikonické flakóny, různý materiál pro ozdoby, rozmanité tvary ozdob a vše v rámci zelené a bílé... Dát to zčásti nebo celé do porcelánu, to byl sakra nápad. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:11

A mě se zrovna ten letošní flakon moc líbí, tak jak je, se vším všudy. 

(Dle Domeničina obrázku se mi vyloženě nelíbí flakony z let 2011, 2016 a 2017. Třeba je to naživo lepší. Prostě co člověk, to jiný vkus. )

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 22. března 2018 19:26

domenica máš pravdu, mne sa proste vynoril ten vlaňajší a zdalo sa mi to na jedno brdo a navyše tie predtým boli úžasné, tak je to taký skok dolu.

Kajám sa, len 2017 a 2018 považujem za odfláknuté.

Tie z bisquitového porcelánu boli božské.

Aj tá 2013 s tým špeci papierom.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 22. března 2018 20:38

domenica 

Pro mě je bezkonkurenční flakón z roku 2014, ikonické včelky a porcelán, jehož křehkost nádherně koresponduje s obsahem. Motiv konvalinek je kouzelný. Flakón z následujícího roku mu šlape na paty.

A musím potvrdit, že konvalinky na mně v tomto chladnějším počasí fungují skvěle, děkuji za tip .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 20:11

díky zlaté Emi se celé svátky bavím se vzorky a odstřiky:-)

takže Oriental Brûlant

Dovolená pod stanem na Balatonu: slunce pálí, ležím na dece, suchá tráva voní sladce.. okolo stany, látkovo-gumová nafukovací lehátka, sešlapaná trsy vyschlé trávy, písek, voda a ohlazené škeble... exotika to je, ale žádný orient, opravdu je to balaton, děti stojí frontu na francouzské palačinky, tenounké a složené do trojúhelníku

jen mi teda připadá dost slabá nebo mám nějaké tuponosé období.. malý odstřik jsem spotřebovala za víkend:-(

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 20:38

viktorka_od splavu Máš něco s nosem!?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 20:41

Korsičanka no, možná nějaká jarní alergoslepost nebo tak něco? tu čuchám Kismet do umdlení a tu růži necítím a necítím:-(

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:01

viktorka_od splavu No, já růži taky vždy neidentifikuji:) Ale Kismet je pro mě velmi uklidňující vůně - jako Shalimar Cologne, Eau de Shalimar nebo LUI

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:17

Korsičanka ano, připomíná mi LUI:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:27

viktorka_od splavu Mně spíš Shalimar Cologne:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:33

Korsičanka tak tu nemám, ale myslím že je skoro jako eau de shalimar ne? ta sladká vanilka v něm je hodně jedlá a tělová, necítím tam to dřevo a kůži a pryskyřici jako v Kismet

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:38

viktorka_od splavu Hmmm, teď se mi je nechce porovnávat - mám jednu ve sklepě:) Ale myslím, že tym tolik složek nebudu cítit Tak jak to, že necítíš celý den OB, jako já??? Dáváš asi málo střiků

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:45

Korsičanka no to právě ne, dostala jsem plastový odstřik, nevím jestli to je 4 nebo 5 ml, a už je prázdný, neže bych ho necítila vůbec, ale musím se fakt soustředit a nosem šmejdit po ruce/oblečení, není to takový ten mnohahodinový obláček okolo mě, byť jsem se s ním skoro sprchovala. ale skoro si myslím že je to jen nějaká momentální indispozice, ne jako u LUI, určitě to s ním ještě zkusím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:46

Korsičanka a napadá mě že budeš mít zajímavej sklep

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. dubna 2018 21:48

viktorka_od splavu  Určitě zkus.

Online Friga
Avatar
1553 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 10:03

viktorka_od splavu Ty jo, Oriental Brulant mi prijde jako dost silna, dva striky po ranu a vecer ji jeste citim. Je zajimave, jak se vune na kazdem chovaji jinak :)

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 10:28

viktorka_od splavu Je to 5 ml a mělo to být sklo. Fakt je to z plastu? Kupovala jsem jen skleněné, ale kupovala jsem to na ekokoze a byla jsem z nákupu dost otrávená. Část objedávky byla na vyhození rovnou, lahvičky neměly šroubovací hrdlo, což v popisu nebylo, ale rozstřikovač se do nich měl zacvaknout  Takže jsem měla skoro plnou lahvičku krásné vůně a snažila se tam zatlačit ten rozstřikovač... Pak jsem zjistila, že to nejde nikdy, zkoušel to i manžel s prázdnou a spíš by mu praskla v ruce, než by to zacvaklo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 02. dubna 2018 10:32

Emi máš pravdu, je to sklo, plastový je jen vršek. no já právě pořídila takový zacvakovací 2ml a jsem zvědavá co ti dorazí, protože přesně, hrůza to zavřít, půlka všude kolem a jestli to bude držet..

ale mon nom est rouge!