Hermès

17. srpna 2014 13:36
Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:22

domenica 

Flakónek 20 ml s tímto pokladem stojí 325 euro.   
Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:33

Korsičanka 

Dát si Cardamusc do tužebníku bylo nevyhnutelné, tak si tam holt pobude, no. 

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:37

domenica No, jednou za život by to snad šlo

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:38
Reakce na zdensy:

domenica , po takových dojmech mě Musc Pallida zajímá, kosatec a pižmo může v plnokrevném pojetí jedině potěšit. Ale ta sladkost? Já už vnímám příliš sladce např. i Bois d'Iris od Van Cleef & Arpels, ze které jsme před lety omdlévaly. Dámy, domenica, cinkja, kde se dá vzorek pořídit? Díky

​Musc Pallida je sladší v porovnání s kořeněnější Cardamusc, ale nic přes míru, dle mého je sladkost tak akorát vybalancovaná, že to působí ohromně přirozeně a luxusně.

Já jsem si přivezla vzorky teď koncem ledna z Paříže. Je to úplně čerstvá záležitost, na stránkách ty parfémy ještě ani nejsou a jestli jsou už k vyzkoušení v pražském butiku v Pařížské, to nevím.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:47
Reakce na domenica:

Já jsem si přivezla vzorky teď koncem ledna z Paříže. Je to úplně čerstvá záležitost, na stránkách ty parfémy ještě ani nejsou a jestli jsou už k vyzkoušení v pražském butiku v Pařížské, to nevím.

​ Nejsou .

Cardamusc a Musc Pallida a tvé dojmy z nich vypadají výborně .

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 10. února 2018 21:59

Tak taneček vynechám. Otevírám skříňku, flakon na flakon, a používám a miluji nejvíce tři, to je situace. Což mi nebude bránit se v Pařížské někdy zeptat a zatím se těšit

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 00:03
Reakce na domenica:

Tak je tu mám. Všech pět nových vůní v řadě Hermèssence: Agar Ébene, Cédre Sambac, Myrrhe Églantine, Cardamusc a Musc Pallida. A první dojmy z prvních tří z nich (Agar, Cedre, Myrrhe)? Zdá se, že Christine Nagel jde ve stopách Elleny co do jemnosti, pastelovosti, náznaku...  

​Koukám, že máš všechny vzorky rozprašovací. Já jsem totiž byla včera velmi překvapená tím, že Cardamusc a Musc Palllida jsou parfémové oleje ve flakoncích bez rozprašovače. A vzorky k nim samozřejmě nemají vůbec, což mě mrzí dvojnásob, protože tady se tentokrát shodneme. Brala bych obě, jenže já na ty oleje zkrátka nejsem. Ale líbí se mi i Myrrhe Eglantine. To je normálně toaletka, tak mám na bližší prozkoumání vzorek alespoň od ní.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 00:10

Jj, ty dvě krásky jsou parfémové esence/oleje, mám pocit, že jsem to zmiňovala.  A jsou boží. Vzorky těch dvou vůní/olejů byly nestandardní, ručně vyrobené.

Tužebník přeplněný nemívám a Cardamusc tam je a Musc Pallida pomyslně taky, takže zhruba takový je můj vztah k těmto dvěma parfémům.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 00:32

domenica No jo fakt, já to úplně přehlédla.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 06:44

wendulka 

Olejové esence od Hermés mají prvotně sloužit jako základ pod všechny vůně řady Hermessence. Ale mně by to přišlo škoda, jsou vážně skvostné . Také bych si dala říci .

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 14:16

A ještě doplním, že v Hermés v Pařížské už k vyzkoušení jsou. Vzorky nejsou .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 14:59
Reakce na cinkja:

wendulka 

Olejové esence od Hermés mají prvotně sloužit jako základ pod všechny vůně řady Hermessence. Ale mně by to přišlo škoda, jsou vážně skvostné . Také bych si dala říci .

​To někde píšou nebo to říkají v butiku v Pařížské? Tady v Paříži se mi o tom vůbec nezmínili, že by to měl být základ, ale je dost možné, že problémem je jazyková bariéra, protože já se s nimi domluvím jedině anglicky 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 16:48

Tu informaci mám z butiku v Pařížské .

Na oficiálních stránkách je u obou esencí napsáno "An essence to wear alone, or under a Hermessence to intensify and personalise its sillage". Takže na tom určitě něco bude, jen to slovo "prvotně" asi nebude to pravé. Já bych to tedy za sebe určitě nechala jen tak, bez vrstvení .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 19:33

cinkja Aha, tak pařížský personál si evidentně zapamatoval jen tu první půlku věty a razí heslo "wearl alone and just a little bit, because it´s very strong and lasts whole day".

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 06. května 2018 19:17

Hermèssence Agar Ébène

Agarové a ebenové dřevo v linii Hermèssence? To by za éry Jean Clauda Elleny určitě nešlo. Nikdy nechtěl  jet na módní vlně oudovek a nehodilo by se to ani do jeho minimalistických vůní. Jenže teď v oddělení vůní  Hermès velí Christine Nagel, takže že by první oudovka?

Vůbec ne. Agar Ébène je krásná kožená vůně, a to od začátku až do konce. Zpočátku je ještě svěže citrusová s převládajícím bergamotem, ale kůže si už přes něj razí cestu. Za kůží se schovává trochu dřeva a jedlové pryskyřice, ale dojem luxusní kůže z hermesovského domu nijak neohrozí. Sofistikovaná kožená vůně s dobrou výdrží. Ta by se měla vznášet nad kabelkami, peněženkami  a hedvábnými šátky v buticích Hermès.

Cervanek
Avatar
07. května 2018 08:01

blackviolet Hmmm, tu musím rozhodně vyzkoušet. Děkuji za tip.

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 07. května 2018 10:24

Cervanek Jestli pro tebe nebude moc jemná, když se ti líbí Lonestar Memories . Je úplně na opačné straně spektra kožených vůní než Tauer. Elegantní a vzdušná.

Cervanek
Avatar
07. května 2018 12:42

blackviolet Ale kůže ve vůních mám moc ráda - třeba ji v ní bude více ne v Galop.

(Lonestar M. je úplná specialita, k jejíž kráse jsem došla až po letech, ze začátku se mi ani nechtělo věřit, že je to vůně, ona také není na každý den, ale teď jak je teplo, mě nějak chytla)

Třeba vše vyzkoušet na vlastní kůži

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. května 2018 12:49
Reakce na Cervanek:

blackviolet Ale kůže ve vůních mám moc ráda - třeba ji v ní bude více ne v Galop.

​Tak v tomhle ohledu nemusíš mít obavy. Agar Ebene je rozhodně víc kožená a unisexovější než Galop.

Cervanek
Avatar
07. května 2018 12:51

wendulka To je dobře. Díky - už jsem se dívala na stránky - cena mě však netěší