Fotím, fotíš, fotíme

09. srpna 2014 22:06
Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 08:59

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 09:01

A chci se zeptat, zda myslíte, že je vhodné dát některé fotky na instagram... nejsem si tím  jistá. Díky. 

Offline OliveOyl
Avatar
1715 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 09:34

Berta Tak tyhle fotky mě oslovily hodně a nic nevhodného k vystavování na nich nevidím. Žádné narušení piety, jestli to myslíš takhle.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 12:51

Berta drsny. nevhodne mi neprijdou, to vubec. ale hodne smutny jsou

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:38

Berta z té čtvrté fotky mě úplne zamrazilo!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 14:56

Berta Ani já v nich nespatřuji cokoliv nevhodného. Naopak náramně fascinující!

Nicméně kdybych byla nucená vybrat jen jednu, tak tu poslední.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 16:40

A pro srovnání přidávám ještě Vítězný oblouk focený z prostředka, kde se Champs Elysées kříží s Avenue George V a druhý pohled z úplného konce z Place de la Concorde. To už teda bez aut nešlo, ale zrovna obě vyšly tak, že mi tam ta auta najela kompozičně docela dobře.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:50

Berta Ten hřbitov působí tak depresivně, ty vykradené rakve.  Je zajímavé, jaká pozornost je věnována pohřbům a rituálům kolem a pak je tam ta druhá skupina, která ty hroby bezostyšně vykrade. 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 19:54

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:18

Tři věže

Tuhle fotku jsem měla v plánu už dlouho. Pořídit ji byl větší adrenalin, než jsem si myslela. Musela jsem zastavit auto v odstavném pruhu, zapnout blikačky a doufat, že mě nic nesmete. Fotila jsem z okýnka, protože jsem se bála vystoupit.   

Kvalita ovšem není taková, jak bych si představovala. 

Vpravo věž nové radnice, uprostřed těžní věž jámy Jindřich, vlevo nejvyšší budova v Ostravě. Při projektování této budovy to pěkně nedomysleli, protože podcenili míru poddolování a dům se hned po dostavbě začal naklánět. Takže Ostrava má vlastní šikmou věž. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:20

Berta  To, co popisuješ, je  z těch fotek hodně cítit, ..prázdnota, smutek a bolest. Hodně sugestivní.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 20:31

Bledule Zajímavý pohled na tři naprosto nesourodé dominanty. Netušila jsem, že je důl  přímo ve městě, viděla jsem jich spoustu na okrajích. A pamatuji se na horníky vracející se ze šichty ráno v autobuse, jejich oči, černě lemované, přitahovaly pozornost. Myslela jsem si, že to nelze umýt, až později mi někdo vysvětlil, že šlo, ale oni si tím vytvářeli svou "image". 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:00

janejane  Ona Ostrava byla postavena kolem dolů a železáren. Třeba Vítkovický zámek je postaven asi 300m od vysokých pecí. Koksovna byla přímo uprostřed města. Silnice křižují železniční vlečky a diváci mohou vidět aai cítit  přepravu roztaveného železa ve speciálních cisternách. Ostrava je jedinečné město. 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:03

Chemička Ostramo. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:03
Reakce na Bledule:

​Jsem si to musela zvětšit, aby mi došlo, co jsi to vlastně vyfotila.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:04

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:12

Stará vodárna v Přívoze a ruiny kolonie Přednádraží. Dříve tam bylo příjemné bydlení pro železniční zaměstnance. Slávy se mu dostalo ve chvíli, kdy poslední obyvatelé domy v podstatě rozebrali a pak se dožadovali nápravy přes média. 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:15

wendulka To je poslední, co uvidíš, když skočíš pod vlak. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 21:25

Elysejský palác je celý obšancovaný zátarasy, všude samej voják a policista. Ten před předním vjezdem napřed nechtěl uhnout a mermocí mi chtěl zapózovat.

Ustoupil až po chvilce, když mu došlo, že chci zjistit, jestli se něco děje u Macronů - bohužel nic teda.

To v zadní části paláce už mi dvě vojandy ustoupily rovnou.

A jelikož jsem ujetá na fontány, musím si nutně každou zdokumentovat, tak tady fontána Grille du Coq kousek od paláce. Bohužel bez vody.

A kousek od ní Zahrada Nové Francie v rozkvětu.

Bledule 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:00

Bledule  Zajímavé exkurze, takhle v kontrastu s fotkami od Wendulky, jo, a bavilo by mě prozkoumávat takové opuštěné polozříceniny... no jo Ostrava, kde je její bývalá sláva, ocelové srdce republiky (nebo jak se ji říkalo). ikdyž jsem nedaleko Ostravy bydlela, k srdci mi nepřirostla.