Fotím, fotíš, fotíme

09. srpna 2014 22:06
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 22:32

Z Louvru mi bohužel skoro žádné fotky nevyšly. Jednak všude plno turistů a jednak obloha nad ním zkřižovaná od letadel.

Bez lidí se mi povedla jenom tato. A přála bych vám vidět tu polohu, kterou jsem kvůli ní musela zaujmout.

Potom už jen vchod do slavné kavárny Marly v Louvre.

A zvládla jsem i vyfotit přes sklo viitelnou část expozice.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 07:12

wendulka Ty bronzový sochy - výraz "Hele, paparazzi!"

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 08:25
Reakce na Bledule:

wendulka To je poslední, co uvidíš, když skočíš pod vlak. 

 na prvni pohled mi pripomnela orloj:-)

fotky ostravy a vubec to prostredi miluju - bydlet bych nechtela, ale divat se jezdim moc rada. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 08:48

viktorka_od splavu Děkuji. Ostrava má své specifické kouzlo, ale je to dost vykoupeno znečištěním, i když za poslední roky se to zlepšilo si myslím. Nejhorší je to na podzim a v zimě, kdy město pokryje smogová poklice a nevidíš slunce několik týdnů. 

Největší průšvih jsou asi momentálně laguny Ostrama. Loni nebo předloni je začali asanovat, ale jakmile do nich hrábnou, roznese se štiplavý dusivý chemický smrad po širokém okolí. Já pracuji asi kilometr od toho místa, ale nejvíce musí trpět obyvatelé sídliště naproti přes ulici. 

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 09:34
Mi ta přívozská vodárenská věž připadá jako hradební, když člověk jede od Hlučína, tak to tam hlídá.
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 09:43

Bledule no ja vim... jak se rika, u vas clovek vidi co dycha. tezkej zivot s drsnym kouzlem - videno zvenci. zevnitr to muselo byt hrozny, ted uz jsou to asi spis jen pozustatky.. doufam.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 12:07

Berta 

Super fotky. Je to teda masakr ten hřbitov... ale je to nadmíru zajímavý!

wendulka 

Hele ty zuřivá reportérko - šoupni taky nějaký lidi, ať víme co se v Paříži nosí!  Pyramidu máš ovšem super vycentrovanou! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 12:22

barbucha To tě zklamu, narážela jsem jen na samý turisty a ti nenosí nic výjimečnýho, že by mě to donutilo zastavit a zdokumentovat, takže lidi nemám. Akorát na jedný turistce jsem viděla tu kabelku od Hermése, kterou do kabelkového vlákna dávala před časem Mutziputzi, že má v úmyslu si ji pořídit. Tahle byla ve světlemodrém provedení a ta teda naživo vypadala fakt super.

Ale jelikož jsem pospíchala do butiku Caron a turistka taky hnala, tak mi honem v té chvíli nedošlo vytáhnout foťák a zvěčnit.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 12:31

wendulka 

To je furt samej butik a parfumérie a my pak nemáme ani kabelku  Ale máš recht, na turistech toho moc zajímavýho asi nebude, ponožky v sandálech a baťohy jsme už viděli 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 13:28

brrr To byla jiná architektura. Kdyby stála jinde, tak by možná šla předělat na zajímavé bydlení. 

Nahoře v Muglinově stojí dvě nové věže, co vypadají jako UFO, a když je mlha, tak působí až strašidelně. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 13:28

wendulka  Paříž je krásná, vyvolává to vzpomínky. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 15:01
Reakce na Isca:

domenica Kterej z těch motorkářů asi pěstuje před oknem tulipány, hm...

​Jean-Paul nebo Pierre?  

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 15:02
Reakce na Berta:

Já jsem zkusila tohoto krasavce dát do čb ... myslím, že tak lépe vyšel kontrast a kresba na křídlech  a těle

Trochu jako perokresba. Krásné.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 16:20

Berta 

Fotky hřbitova jsou tedy hodně zajímavé a působivé. Docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo za soumraku - i když to modré nebe je výborný kontrast k tomu ponurému dole.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 17:52

Same krasne fotky tady, velice pusobive.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:07

wendulka 

Z Louvru mi bohužel skoro žádné fotky nevyšly. Jednak všude plno turistů a jednak obloha nad ním zkřižovaná od letadel.

Tak zase na těhle maximálně exponovaných turistických místech prostě turisti jsou. A Champs-Elysées projíždějí auta v padesáti proudech. To je Champs-Elysées. 

Musím říct, že mně to k těm místům prostě patří, takže s tím nebojuju, resp. nečekám, až se všichni rozejdou. Navíc já samostatné architektonické skvosty v podstatě nefotím. Zaprvé mám pocit, že už byly vyfoceny milionkrát a profesionálně a jsou v každém bedekru a zadruhé, vždycky (nebo skoro vždycky) tam potřebuju mít právě ten život (v podobě místních nebo klidně i turistů v případě turistické atrakce). Aspoň trošku. Už jenom pro to, aby vynikla monumentálnost neživého objetku v kotrastu s tím živým.

A letadla? Vždyť tak krásně na obloze malují a často příjemně naruší nudnou celistvost modré oblohy... 

Tak to mám svým způsobem asi jednodušší...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:20
Reakce na barbucha:

Ale máš recht, na turistech toho moc zajímavýho asi nebude, ponožky v sandálech a baťohy jsme už viděli 

​Člověče, tohle zas tak strašně moc nepotkávám, nebo spíš filtruju. Pokud jde o turisty, dost mě fascinujou Asiatky. Japonky, Korejky, Číňaky... často nesmírně nádherné, plující po Champs-Elysées a po Rue du Faubourg-Saint Honore v dlouhých, o číslo větších pláštích... 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:40

domenica Jasně. Vím, že turisté k tomu patří, ale prostě jsem si to chtěla zkusit tak i tak. Záleží na těch živých objektech. Pro mě je těžké zachytitt ty lidi tak, aby se to mému vnímání líbilo, no. Respektive nemám na to zatím trpělivost. Ráda ale fotím třeba lidi na mostech nebo u fontán, v zahradách.

To jsem taky něco málo zvládla a postupně sem taky dám.

Nicméně čáry od letadel mně ale na fotce ruší opravdu jen málokdy. Zrovna nad tím Louvrem opravdu hezky nemalovaly.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:46

To je jasné. Každý to vnímá jinak.  To jen, že mě ty opakované "stížnosti" na přítomnost turistů, aut a letadel přiměly zamyslet se nad tím, jak tohle vnímám já. Nicméně stejně nakonec s radostí vpluju do čtvrtí, které jsou turisticky klidnější.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. dubna 2018 18:49

Tak třeba tady trochu toho života v mini fotoreportáži ze zahrad Palais Royal, kde jsem potkala kolegyni fotografku při práci.

A fascinovalo mě to světlo tam.

Život v zahradách

A hlavně jak to tam teď všechno kvete.