Fotím, fotíš, fotíme

09. srpna 2014 22:06
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. července 2017 10:28
Reakce na Ounz:

Na rovinu, ten fitak, co ted mas, by mel byt tak kvalitni (i kdyz je na film), ze nevim, co ti poradit, aby to nestalo majlant. Nekde jsem cetla neco o adapteru, ktery se da dat do prostoru pro film a fotis pak digitalne. Jestli by nestacilo to? 

@Berta foti myslim 7100, na kterou se chystam taky, bazarova se da sehnat za 15000,- a je velmi dobra. Skla by ti na ni pripadne mela jit i z te F80

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2017 10:30

Potrebujem poradiť s výberom fotoaparátu. Nemusí to byť konkrétny typ, potrebujem len nasmerovať na čo sa zamerať, na čo si dať pozor a pod. Ja už si z toho užšieho výberu niečo vyberiem. Som začiatočník ale rada by som si spravila aj neaký kurz. Chcem fotiť prírodu a zvieratá(samozrejme hlavne Amy :D) , ľudí veľmi nie :D 

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 13. července 2017 10:52
Reakce na paktofonika:

Co taky s lidma, že jo?  Ale koho pak budou dávat naši potomci do sekce retrofotky?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2017 11:13
Reakce na Bledule:

No budú čerpať z vlákna CJMDNS 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. července 2017 14:09
Reakce na Solathis:

Děkuju za informace, já mám tu f80 taky z druhý ruky, když sem se rozhodla, že ji chci, už se nevyráběly. Objektiv k tomu nebyl nikor, ale nějakej kompatibilní, sem s ním spokojená, ale rokama už trochu trpí ten povrch, takže asi zainvestuju do objektivu a foťák potom :) na tu 7100 kouknu, děkuju

já mám ten foťák ráda, jediný co řeším je, že vyfotím film, dávám děsnej pozor co cvaknu a výsledek jsou pak dvě fotky a zbytek balast..ale zas nefotím až tolik, abych byla až tak moc neekologická :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. července 2017 14:14

A zeptám se tady, protože je to tematický. Asi věkem je povrch toho foťáku a objektivu takovej jako ulemkanej, do ničeho sem ho nenamočila, to asi ta hmota se takhle divně změnila, dá se to něčím vyčistit, aniž bych víc poškodila povrch? Díky

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. července 2017 14:58
Reakce na Ounz:

Urcite da, ale uz nevim, kde jsem to cetla.  nekdo psal do nejake skupiny na fb prave o cisteni analogoveho fotaku a bylo to zajimave, jen uz je to dyl a nevim kde presne. Zkusim neco pozjistit. Jinak dve fotky z triceti jsou takovy normalni prumer :)

Copak to je za objektiv?

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. července 2017 15:03
Reakce na paktofonika:

Asi bych to videla na nejaky kompakt, kterym tu nektere damy foti? Tim bych zacala a uvidis, jestli fotis na automat, nebo te to chytlo a zjistujes, ze ti to nestaci (pravdepodobne ale bude). Kdybys chtela neco narocnejsiho, tak jsou tu bezzrcadla, treba Fuji nebo Nikon ma taky radu bezzrcadlovek, Nikon1. Ty maji vymenne objektivy, ale uz to asi nebude splnovat pozadavky na vellikost, kdyz bys nosila jeste skla. Do ceho bych nesla je Olympus (i kdyz vim, ze s nimi i tady nekdo foti a kvalitni budou) - prijdou mi drahe a prijde mi, ze maji malou variabilitu skel (a nebo drahych)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 13. července 2017 15:07
Reakce na Solathis:

Koukala sem, je to sigma. Díky moc :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 13. července 2017 17:06
Reakce na dzizisketa:

Ach, Květná zahrada!  Spolu s Podzámeckou moje nejoblíbenější 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. července 2017 20:34
Reakce na paktofonika:

Potrebujem poradiť s výberom fotoaparátu. Nemusí to byť konkrétny typ, potrebujem len nasmerovať na čo sa zamerať, na čo si dať pozor a pod. Ja už si z toho užšieho výberu niečo vyberiem. Som začiatočník ale rada by som si spravila aj neaký kurz. Chcem fotiť prírodu a zvieratá(samozrejme hlavne Amy :D) , ľudí veľmi nie :D 

Nenapsala jsi zatím žádnou výraznější specifikaci. A to je základ. Fotit krajinu a zvířata se dá jak s fulframe zrcadlovkama tak s ultrazoomovými kompakty...... Důležité je si zatím ujasnit pár věcí - rozměry (jak velký foťák asi chceš - bude Tě bavit s sebou tahat komplet brašnu anebo chceš něco do kapsy), cenovou hladinu (ta je hodně důležitá) - a hlavně jestli chceš do toho pravidelně investovat anebo jednorázovou investici. Já za půl roku dokupovala příslušenství v ceně poloviny foťáku a docela se krotím . Jo a taky je důležité, jestli už jsi fotila a čím a jak moc tušíš, že Tě to chytne.

Obecně souhlasím se Solathis , začala bych pokročilejším kompaktem s možnostmi nastavování režimů s větším zoomem (třeba ten panasonic FZ200 co má Bledule je super, ale dá se začít i na nižší úrovni případně s něčím více kompaktnějším - opět, důležité jsou preference) a pak uvidíš, jestli tě to chytne nebo ne a budeš se chtít posouvat. Je zbytečné ze začátku jít do zrcadlovky/bezzrcadlovky, pokud třeba ani nebudeš mít chuť její možnosti využít.....

Koukala bych hlavně na to, aby měl foťák možnost změny režimu (většinou značeny P, A, S a M) - to většinou chtějí i na těch různých kurzech focení, aby se vůbec dal nějak nastavovat a ovládat......

Já začínala právě s ultrazoomem kompaktem panasonic FZ8. Naučila jsem se na něm základy focení a v případě koupě foťáku dalšího sjem měla uajsněné, co je pro mě důležité. Mě třeba ke koupi bezzrcadlovky s výměnými objektivy pošoupnul i fakt, že tátovi leželo ve skříni několik starých objektivů, které můžu na foťáku využít (teď jsem si dokonce koupila redukci s optickým členem, takže jeden pevný objketiv můžu využít na dvou ohniscích) a tím se mi snížila nutnost dokupování dalších skel hned ze začátku.....

Za sebe dokud nevíš, jak moc Tě to bude bavit tak investuj spíše méně

Solathis Olympus mám já Přijde mi, že ta bezzrcadlovková scéna je stejně vyhrocená jako Canon vs Nikon u zrcadlovek...... Olympus má spostu super vychytávek, které konkurence nemají (zejména ty vyšší modely), naopak zase třeba Sony má větší čipy..... Potkala sjem lidi, co Olympus vychvalovali ale i takové, co ho hanili. Variabilita skel mi zatím nikterak nízká nepřišla, zatím mám vše co potřebuju a i kdybych neměla ty stará skla z Practicy (Pentacon 50/1,8 a 200/4, u širokáče bohužel blbne ostření), tak bych si mezi Olympusem vybrala ekvivalent. Plus na olympus jde nasadit i cokoliv z Panasonicu, hodně Olympusáků to tak dělá....

Obecně je to vždycky o vkusu a preferencích, o ničem jiném

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. července 2017 20:35
Reakce na dzizisketa:

Jedno umění pro arcibiskupy - čeho jsem si všimla, než průvodkyně zkontrolovala vstupenky 40 lidí před náma

Tahle se mi moc líbí, a pak mě ještě hodně zaujaly ty paneláky.....

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. července 2017 09:51
Reakce na Ounz:

Ja mam taky sigmu :-D Co ma napsane zepredu kolem cocky? :) To je podstatne. Sigma je "jen" znacka, nic moc blizsiho ti nerekne. Jestli ma smysl menit fotak, pokud je nedostatecny objektiv (ja mam tu sigmu asi tak starou, jako ty fotak, 70-200 2.8 ex dg a zjistuju, ze ji stejne budu muset vymenit, ze mi nestaci :( )

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. července 2017 09:54
Reakce na A666:

Jo, verim tomu, ze u bezzrcadlovek je to uplne stejne :) ja do Olympusu zas tolik nevidim, vim jen, ze kdyz jsem vybirala fotak, nekdo mi prave OMD Olympus doporucoval. Ale nejlevnejsi telo za 20k jsem si nemohla dovolit. Ale mozna to byl pocit.

Jinak se paktofonika ptala i v poradne a tam prave psala, ze by radeji neco mensiho, proto jsem svou odpoved koncipovala i na velikosti :)

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2017 14:32
Reakce na Solathis:

Já mám 70-210 1:4-5,6 a sem s ním veskrze spokojená (na to moje focení) teď mi nejvíc opruzuje ta lepkavost :)

Offline AquaB
Avatar
36 příspěvků moje polička 14. července 2017 15:44
Reakce na michaela:

Poslední fotka je skvělá! :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. července 2017 20:28
Reakce na Solathis:

A666 Tak som si to ešte raz celé premyslela. Určite postrebujem malý fotoaparát. Doteraz som mala Canon Powershot SX110. Jeho veľkosť mi vyhovovala. Fotila som prevažne len na automat, chcela by som to ale zmeniť a naučiť sa fotiť. Investícia by to mala byť jednorázová, ešte neviem či ma to bude baviť, ale dala som si za úlohu to skúsiť a venovať sa tomu. Ak by ma to bavilo určite si časom kúpim niečo lepšie. Cenovo to vidím max do 500€, ale ak si pomyslím že by ma to náhodou nechytilo  No možno by bolo naozaj lepšie začať s niečím lacnejším a až sa to naučím tak poriadne zainvestovať. Len či nieje limit tá veľkosť.

A ďalšia otázka je, dá sa s kompaktom natočiť video v slušnej kvalite? Priateľ totiž navrhuje, že bude lepšie kúpiť GoPro(prípadne inú značku)  a tam sa dájú točiť videá a fotiť. Pozerala som pár recenzií, v režime fotenia je tam len pár nastavení. Takže to by som mala kvalitné videá ale s fotením by som sa asi nikam nepohla. 

Mojím cieľom sú fotky ako má KoraKora vo vlákne Chlpáči :D No to je asi ešte dlhá cesta predomnou. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. července 2017 21:13

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. července 2017 21:15

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 16. července 2017 21:16