Fotím, fotíš, fotíme

09. srpna 2014 22:06
Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 10. července 2017 18:44

Jiřičky jako noty.

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 10. července 2017 20:26

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 10. července 2017 20:27

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 10. července 2017 21:51
Reakce na Bledule:

Fotila jsem úplněk, bylo asi 23:30. Na fotce to není moc vidět. Jak mám vyfotit měsíc, aby byl vidět? 

Ideální pokud chceš fotit z ruky pak bodové měření expozice FZ200 by to měla mít) - změříš expozici v místě měsíce a pak Ti vyjde obecně kratší čas. Měsíc je pak krásně detailní (i s kresbou - krátery a moře - při bližším přiblížení), akorát zbytek fotky je tmavý. Anebo pak stativ a experimentovat s délkou času, aby byl měsíc krásně vidět...... Ale vždycky když bude měsíc nepřepálený bude zbytek fotky tmavší (zejména stíny).....Pokud chceš mít prokreslený měsíc a zbytek fotky ne moc tmavý pak je řešením HDR (nafotit s vícero expozicema - ideálně normál, pak přesvětlenou a přetmavenou a složit) anebo pohrát si s fotkou ve vrstvách/maskách (ztmavit oblohu, světla apod.).

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 10. července 2017 21:52
Reakce na Kokoska:

Obávám se, že toho moc nedokážu.

Ještě jeden pokus

Původní fotka, dost špatná, zataženo, protisvětlo, ta voda... neumím to, no.

Až budu mít v srpnu víc času a svého pc s ZPS, zkusím si s tím pohrát... teď nestíhám ani své fotky

Jinak ta upravená je rozhodně lepší než ta původní. Takové podmínky znám, někdy je to fakt na houby......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 10. července 2017 21:56
Reakce na Bledule:

Před bouřkou. 

Ta obloha je super. Paks e mi moc líbí Jiřičky. Jinak nemyslím to zle, ale obecně bych si dávala bacha na přepaly a takové nedomrlé barvy. Mě docela pomohlo mít histogram na displeji při focení, vyvaruju se většiny přepalů už při focení....... A pak  (pokud nechceš ztrácet čas postprocesingem) je někdy dobrý nafotit si jednu fotku třeba s víc expozicema (já většinou ztmavuju), někdy to pomůže těm přesvětleným oblohám (obecně je focení v přímém sluníčku hodně problematické, někdy stačí zalézt do stínu).

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 10. července 2017 22:40

Abych jen nekritizovala, přidám taky pár fotek do placu, foceno minulý týden na výletech po Sasku/Durynsku.

Hrátky se světlem:

Hrátky s novým kapesním rybím okem

Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 11. července 2017 01:12
Reakce na A666:

Děkuji za rady. S těmi přepálenými místy docela bojuji. Těm panelák (bouřka) se strašně blbě fotí, protože do něj pere slunce a na každém snímku září jak drahokam. Musela jsem hodně podexponovat, aby mi vyšlo aspoň tohle. 

Při focení měsíce jsem měla foťák položený na parapetu a podepřený ovladačem na televizi. Stativ nemám a ruce to neudržím v klidu. Až se zase naskytne příležitost, zkusím si pohrát s tou expozicí. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. července 2017 01:28
Reakce na Bledule:

Děkuji za rady. S těmi přepálenými místy docela bojuji. Těm panelák (bouřka) se strašně blbě fotí, protože do něj pere slunce a na každém snímku září jak drahokam. Musela jsem hodně podexponovat, aby mi vyšlo aspoň tohle. 

Při focení měsíce jsem měla foťák položený na parapetu a podepřený ovladačem na televizi. Stativ nemám a ruce to neudržím v klidu. Až se zase naskytne příležitost, zkusím si pohrát s tou expozicí. 

Chápu, přímé sluníčko na v podstatě bílé ploše je mrcha Jinak k tomu měsíci - je to vážně o tom zkusit si yvchytat čas, při kterém ještě nebude vše úplně tmavé, ale měsíc bude alespoň jako bílá koule...... Bohužel bez toho HDR anebo skládání ve vrstvách se opravdu nepřepáleného měsíce bez přílišného ztmavení okolí moc dosáhnout nedá....

Jo a stativ doporučuju, alespoň malou trojnožku, cos e dá vláčet všude s sebou

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:17

Jeden čas sem docela hodně fotila, na film..teď sem to prohlížela a většina těch fotek je ehm..no asi by to chtělo digitální foťák a tak nějak si myslím na zrcadlovku..mám Nikon F 80, poradi te něco adekvátního? Děkuji..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:18

A zkusím něco přidat..skenování je oprud a ta kvalita není úplně ono, ale tak snad se tu neztratím..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:19

Ornitologicky. Úlovek..

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:19

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:20

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 18:20

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. července 2017 20:22
Reakce na Ounz:

Jeden čas sem docela hodně fotila, na film..teď sem to prohlížela a většina těch fotek je ehm..no asi by to chtělo digitální foťák a tak nějak si myslím na zrcadlovku..mám Nikon F 80, poradi te něco adekvátního? Děkuji..

Tak focení na film má taky svoje specifika Jasně, že ten výstup je jiný, ale leckdy je v tom právě určité kouzlo. Už tu někdo fotky z filmu dával a byly moc povedené. Tady se mi třeba moc líbí ta černobílá, to je vážně moc pěkné až trochu retro.... A na většině zbylých je skenování poznat spíše jen z trochu divných barev.... Ale třeba ta první je právě těma barvama zajímavá

Je spousta lidí, co na film nedají dopustit

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 11. července 2017 20:40

Krasne fotky. Ja fotit neumim, ale dam to sem - muj casty vyhled, posledni tri tydny sest letu. Rada fotim kridla. Treti fotka je stara, to bude muj vyhled za nejake dva tydny.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2017 20:52

Nad některými fotkami se mi až tají dech ... krásné!

Přidávám svou trošku do mlýna - pár letních ...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 21:05
Reakce na A666:

No, to čekání na výsledek je fajn a člověk víc přemýšlí, co cvakne, ale toho odpadu 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 11. července 2017 21:06
Reakce na Unnamed:

Ty fotky sou super!