Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 20:42

Malvin Ragdoll má tiež biele ponožky? Som myslela, že iba Birma. Ten Tvoj je ako cez kopírak moja birma

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 20:45

Daridari jojo, mají. Já mezi birmou a ragdollem velký rozdíl nevidím; však taky ragdoll vznikl z birmy. Akorát později jsou chlupatejsi. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 20:49

MalvinRagdoll je asi o niečo väčšie plemeno. Ale teda moja birma je tiež riadny maco

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 21:20

Malvin Daridari čipovat ho určitě nechám. Dcera našla, že po dvou měsících od nahlášení už patří nálezci. Takže ještě čekám, spíš asi z nějaké pověrčivosti. A taky si představuju, kdyby mi někdo nechtěl vrátit Růžu. Ale já bych ji hledala ve dne v noci a hledat nepřestala.

čip tedy dostane, taky ho pojistím kvuli zdraví, stejně, jako mám Růžu. Dostane taky nový záchůdek. Už mám vybrany, nějaký samočistící. Vyhazuje stelivo jako ďas.

Zimu by určitě nepřežil, to mi vetka řekla hned, že jsme mu zachránily život. A taky, že už se mnou zůstane. Snad věštila správně

Zbarvení vypadá, že by mohl být taky asi blue colorpoint, ne?

Když šel na kastraci, někdy kolem Mikuláše, vážil 4,4 kg. Už to není křehká kostřička, jak když jsme ho chytily

já jsem úplně uchvácená tou jeho mazlivostí. A ani cizích lidí se nebojí, za chvilku se osmělí a už je zkoumá a necháse chovat a hladit.

Ale mít takové dva mazly, jako je on a Růža, je občas poněkud náročné.

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 21:32

Daridari starší má přes 8 kg. V přepravce se řádně pronese. 

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 21:41

Dadoo ta mazlivost a závislost na majiteli je někdy až nepříjemná. Zavřít se v koupelně neexistuje. U každé nové činnosti musí být přítomni. A když jsem na dovolené a byť mají plnou péči a hraní víc než se mnou, tak vím, že hlavně starší není psychicky ok a čeká. 

Ládík je podle mne Blue colorpoint.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 02:16

Dadoo S tou povahou, co popisuješ, má birmanskyho kocoura bratranec, je moc boží a pak maj ještě uplne netykavou kočičku, drobnou, nenapadnou a úplně zcela nekontaktní ...obe kočky jsou s pp

Mas dobrou dvojku, kocka a pes je fakt skvělý kombo a nechat se zavalit obema bylo vzdycky úplně nejlepší 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 08:50

Dadoo Je to pre mňa veľká záhada, ako sa Ládik zjavil. S tou váhou, ktorú má, to nie je mačiatko, je to dospelý kocúr. Keď mal niekto dospelu brimu, prečo nebola kastrovaná? Žeby ho mal niekto ako chovného kocúra? Ale to by snáď mal čip. No samozrejme, okrem poctivých a serióznych chovateľov existujú aj množitelia. Ale to je iba taká moja úvaha

Ládik je blue colorpoint. Ten samočistiaci záchodík, no neviem, nečítala som na to príliš dobré recenzie.

Dá sa kúpiť podstielka do wc pre dlhosrsté mačky. Presne tá značka, ktorú používam ja, ale táto je drahšia a nemala by sa vynášať. U mňa by to bolo zbytočné, keďže mám okrem birmy aj dve krátkosrsté mačky. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 08:52

Malvin 8kg má aj môj....ale to už nie je, že je veľké plemeno, on má nadváhu. Je strašne pažravý, dokáže každú hodinu žobrať.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 09:53

Daridari dekuju za zasvěcené rady. Pro mě je to všechno úplně nové.

Kde se tu Láďa vzal, je stálým tématem hovoru se sousedy. Pořád jsme ale na nic nepřišli. Ale množina, krádež a následně útěk nebo vyhození jsme probírali často. Ale pořád bychom to čekali spíš někde ve městě, ve vší, prostě mezi lidmi. Ne mezi chatami v lese.

Navíc v době, kdy už jsou chaty zazimovane a jsou tu jen stálí. A navíc, kdyby se ztratil někomu tady, tak snad obejde obydlené chaty, vylepi plakáty, bude se ptát..

Uz jsem měla zajemkyni o koťátka. Když jsem striktně odmítla, že žádné množení, děsně se urazila, protože chtěla jen koťátka od svého zlatíčka kočičky.

Asi 6 lidi z mého okolí už se zajímalo, jestli bych se ho nechtěla zbavit.. Že by se prý ujali.. Nedám! Potrefenáhusa začínám to kouzlo objevovat. Super je, když se honí a lítají mi i po hlavě.

A mám hodně ztížené čtení. Jak se natáhnu, vleze si na mě, uloží se mi na hruď a já přes něj nevidím na čtení

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 11:44

Teda ale až teď mi to došlo.. Láďa je Blue Point. A Růžena je Blue Point. 

Může tohle být náhoda?

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 14:24

Dadoo 

Ládík mohl přicestovat i sám odněkud, kde byl venku. Mohla ho přivézt nějaká návštěva nebo řemeslník, pošta, aniž by o tom věděli. Vždycky se bojím, když k nám přijede nějaký nákup, aby jim kočka nevlezla do auta, protože ona to dělá. Kdyby se za ní zabouchly dveře, tak vyleze až bůhvíkde, trdlo.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 03. ledna 2022 14:55

Dadoo Náhoda či osud, máš ich skrátka perfektne zladené

a presne ako píše dynda , už som na túto možnosť privezenia odniekiaľ myslela.

Pred pár mesiacmi som zažila podobné, išla som vyniesť smeti a pri nohách sa mi zjavil kocúrik, neskutočne prítulný,čistučký a hladný. Bolo mi jasné, že to nie je mačka z ulice, ale z domu, z bytu.

Našťastie mal čip, takže sa Lojzík vrátil do svojej milujúcej rodiny.  Od svojho domu bol vzdialený cca 16 km.......čo sám samozrejme neprešiel, musel by ísť cez niektorý most v Bratislave, po hlavných cestách. Najvpravdepodobnejší scenár je ten, že nastupil nejakému kuriérovi do auta a priviezol sa až ku nám. To je žiaľ problém príliš kontaktných mačiek. Prípadne si ho mohol niekto zobrať ako živú hračku deťom a potom vyšmariť von......ja som o ľuďoch vo vzťahu k zvieratám stratila ilúzie. Ale malo to dobrý koniec a to je hlavné.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 05. ledna 2022 13:22

dynda nás kocour to dělá taky, vždycky, když přivezou nějaký balík, tak se motá okolo, já jsem z toho úplně říčná a když odněkud přijedeme, hned leze omrknout naše auto.

Offline bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2022 12:56

Vytáhla jsem ze psa pijáka lužního aspoň v zimě by ty potvory mohly neobtěžovat!

Teď můžu akorát doufat, že to nebylo nakažené.

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:41

Vymenili sme koberec a madam sa od vtedy odmieta z neho pohnúť. Navyše sa tvári že neexistujem

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:44

Janulik03 ani ja by som sa nehla, je mäkkučký, madam sa nečudujem, je múdra.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:44

Janulik03máš to veľmi pekné vrátane Madam

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:44

Janulik03 Vybrali jste dobře :-) 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:51

milacka Daridari Isca no máme taký istý ako pred tým len o hodne väčší. Toto je už tretí koberec, ono keď to tu devastuju pes , macky a deti (a poniektorí dospelí), ehm tak spotreba veľká. Dá sa čistiť ale časom je taký  no nepekný. Ale milujem ten vzor  a evidentne aj Elzicka