Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 18:50

notna ani nevíte jak Vám rozumím. Můj pes má necelého 2,5 roku a uz se vplížila myšlenka na elektriku, ze stejného důvodu. Ještě bych přidala zvěř a cizí hračky. Nechci aby strašil cizí lidi/ zvířata. Taky jde o jeho bezpečí - může se vydat za psem, který mu ublíží.

Nicméně zatím to mám jako Zina - bojím se, že špatným načasováním si psa rozbiju a nechci mu to udělat. Ještě mi přijde nedozrálý, tak si dávám ještě šanci ho to naučit. Holt tahá pořád vodítko

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:08
Reakce na bublifuk:

notna ani nevíte jak Vám rozumím. Můj pes má necelého 2,5 roku a uz se vplížila myšlenka na elektriku, ze stejného důvodu. Ještě bych přidala zvěř a cizí hračky. Nechci aby strašil cizí lidi/ zvířata. Taky jde o jeho bezpečí - může se vydat za psem, který mu ublíží.

Nicméně zatím to mám jako Zina - bojím se, že špatným načasováním si psa rozbiju a nechci mu to udělat. Ještě mi přijde nedozrálý, tak si dávám ještě šanci ho to naučit. Holt tahá pořád vodítko

​A co tahá, stopovačku? Podaří se mu někdy vzít roha i s ní?
A někam s ním cvičit, kde se dělá se zvěří, nebo aspoň je to zaměřené na vácvik loveckých psů jste chodili?

Offline vydratarka
Avatar
143 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:27

Jeden úžasný plyšák na sobotním zápase okresního přeboru ????. Prý se jmenuje Baron a jsou mu 4 měsíce...

Offline vydratarka
Avatar
143 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:28

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:32

notna Ty dvě hodiny jsou dobrý, na míň bysme taky moc nefungovali. Jako třeba den dva to šlo, když jsem byla pryč, ale třetí už byl Cid jak z divokých vajec. Taky dost záleží, co se děje přes den. Když je pes celej den sám doma, tak mi dvě hodiny přijdou naprostý minimum, jiný to je, když je s ním někdo doma a je průběžně nějaká interakce a ještě jiný, když někdo třeba ještě dělá na zahradě a pes je tam s ním. Teď jsme trávili pár dní u tchánů a tam je pořád někdo na zahradě, tak jsme Cida přes den moc neviděli, když jsme pak navečer vyrazili na velkou procházku, tak jsme to zkrátili na hodinu, protože jak si s ním pořád někdo venku hrál, byl už dost unavenej.

Druhá věc je, že záleží, jestli se na tý procháce zaměstnává hlava, nebo se jen jde. Většina lidí většinou jen pochoduje, ale po hodinový procházce, kde jenom chodí nebo běhá, nemůže být žádnej zdravej pes zvyklej na pohyb unavenej. Já s sebou většinou nosím míček, to se hodí už kvůli průběžný motivaci na přivolání, ale hodím jen párkrát, protože Cid pro míček lítá bez rozumu (a u Terka se musel se záteží opatrně). Mnohem radši používám dohledávku, což není nic jinýho než schování něčeho (míčku, dummy, atp.), všechny naše psy to dohledávání bavilo a 10 minut intenzivního čuchání je vyčerpá víc než hodinová procházka. Celkově když pes něco hodně chce a je jedno, jestli je to apport, nebo plyšová kachna, tak se s tím dá dost vyblbnout, jde i vzít těch věcí víc a vysílat je pro ně postupně (místo aby vyletěli za tím posledním). 

Celkově mi přijde, že u loveckých psů se dá využít toho, že mají většinou nějakej kořistnickej pud, a použít to "proti nim". Místo zakazování ten lov nějak nasimulovat, aby probíhal tak, že s tím budu spokojená já. Funguje to pak i na to přivolání, když budu ten nejzajímavější objekt široko daleko, tak pak ostatní psi nebudou až takový lákadlo, a (v podstatě nudný) lidi už vůbec ne.

Offline vydratarka
Avatar
143 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:33

A jeden krasavec na zahrádce u hospůdky. Krátkosrstá kolie trikolora...

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:37

Zina tahá stopovačku. Občas se mu podaří zdrhnout i s ní. Když ví jistě, že jsem na druhém konci, tak zvládl kočku, zajíce, srnky v dálce. Daňci v oboře (za plotem) ho moc nezajímali.

Na přípravce na OVVR byl když měl půl roku, po covidu se mi ještě nepodařilo tam dostat, ale tam se potkal jenom s kachnou.

Jinak s ním chodím do psí školy a tam se občas rozhodne, že oběhnout kužel je nuda valí se podívat, co trénují štěňata, nebo kde se válí nějaká hračka.

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:56

Zina to je přesně ono, udělat ze sebe ten nejzajímavější objekt

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 19:58

bublifuk souhlasím se Zina

Pak ještě dodám, že je dobrý si u tréninku přivolání hlídat, jestli často a úspěšně privolavam i v situacích, kdy to nepotřebuji a následuje něco pro psa zajímavého (pamlsek, hra) vs privázání na vodítko a ztráta svobody (ideál poměr tak 9:1). A učit na píšťalku :-) 

 (A taky ho lidi ve výskoku hladí a drbou se slovy, že jim to nevadí?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 20:02
Reakce na bublifuk:

Zina to je přesně ono, udělat ze sebe ten nejzajímavější objekt

​Jojo, akorát je to jednodušší v té teorii. Asi jako být v dlouholetém manželství, ale chovat se pořád jako na prvním rande. Nic jednoduchého

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 01. listopadu 2021 23:09

Zina Jj, zaměstnat mu hlavu byla jedna z rad hned od chovatelky. A už to máme ověřené praxí. Mi přijde, že je to na něm i vidět, jak je šťastný, když něco delame. Míčky, talir, aport, na schovku, všechno děláme. Ale cizí pes nebo člověk je teda kolikrát mnohem zajímavější a je nutno ho uvítat :-)

Doma je sám každý den cca 6 hodin. Teď jsme ještě hodně i na zahradě, kolikrát i víc, než ho to baví. Si sedne ke dveřím a chce jít domů se vyvalit na pelech.

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 04:05
Reakce na Krehutka:

 (A taky ho lidi ve výskoku hladí a drbou se slovy, že jim to nevadí?

To hlavně když byl menší. Občas mám tendence to říkat u cizích psů taky

Online bublifuk
Avatar
příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 04:07

Krehutka Když jsme sami v lese, tak si mě hlídá. Stačí jeden člověk s hračkou a můžu běžet světa kraj a tam se chovat a budu tam dlouho....

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 11:23
Reakce na Krehutka:

bublifuk souhlasím se Zina

Pak ještě dodám, že je dobrý si u tréninku přivolání hlídat, jestli často a úspěšně privolavam i v situacích, kdy to nepotřebuji a následuje něco pro psa zajímavého (pamlsek, hra) vs privázání na vodítko a ztráta svobody (ideál poměr tak 9:1). A učit na píšťalku :-) 

 (A taky ho lidi ve výskoku hladí a drbou se slovy, že jim to nevadí?

​Tohle, co psala Krehutka bych vypíchla, on na to člověk snadno zapomene, že by to mělo být minimálně těch 9:1 k přivolání za odměnu.

A píšťalka je super, je líp slyšet, na okolí to nepůsobí tak hrozně jako šílený řvaní, dá se napodmiňovat jako "nový a lepší přivolání", když se to s tím slovní úplně nepovedlo a hlavně se do zvuku nepromítnou ty zoufalý emoce :-))

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 15:00

Sme vybavené aj do tejto hnusnej vlhkej zimy.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 15:04
Reakce na andulka01:

S kávou a společností venku. 

​zaujímavo vyfarbená

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 15:26

milacka sluší jí to :-)

andulka01 Venca je krásná

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 15:43

Magráta Krásná a magor! Tuhle noc bych ji nejradši uškrtila - v jednu ráno mokrá zabahněná do postele, ve tři do ložnice s myší, v pět že má hlad. Kdyby se aspoň doplňovali se zrzavým, ale peklej celou noc napřeskáčku No, už bude kosa, okno prostě zavřu a v noci maj šmytec.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 18:22

andulka01 Já jsem tak ráda, že u nás se spí. Od půlnoci klidně do 10, dokud neotevřu oko, tak je klid, když otevřu oko, tak je šílený hlad

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 02. listopadu 2021 20:07

Renusatko ty tvý jsou ale čistě domácí a takový činaný Venouš se zrzavým jsou polovenkovní příšery, myšilovlky, sluncový povaleči, nasírači sousedovic psa (to taky vzbudí půl čtvrti), vymetači podvozků aut a popela z ohniště a nosiči lesního bince do celého bytu.