Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Daridari
Avatar
1064 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:13

Hwi Podstielku, čiže stelivo do WC dávaš tú istú na akú bol zvyknutý, či si zmenila?

Offline Samart
Avatar
135 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:25

Hwi to je ten s otvorem nahoře? Tak to je jasné, že neví jak na to. Tak bych ho tam zkusila posadit na podestýlku, aby věděl co tam je. Pak následně bych jej posadila na to víko a ukázala, kudy se leze. Pokud máte jinou podestýlku než je zvyklý, tak se nemá podle čeho orientovat, protože jiná vůně podestýlky. Pokud by se poštěstilo a něco do wc udělá, tak bych to hned neuklízela, aby se mohl orintovat podle pachu.

O tom wc s otvorem nahoře uvažuji. Je dobrý?

Offline Hwi
Avatar
615 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:43

Daridari Samart Podestýlku mám bohužel jinou, měla jsem doma ještě obrovský nerozbalený pytel, tak jsem myslela, že ho spotřebuju. Toaletu jsme mu "ukázali", ví, co je vevnitř, ale uznávám, že ta jiná vůně by mohl být problém. Zkusím koupit tu, na kterou byl zvyklý. 

Jinak si ještě netroufám záchod hodnotit, kupovali jsme ho kvůli minulému kocourkovi, ale ten si na něj na stará kolena už nezvykl a tak vlastně ležel úplně nevyužitý. Zdá se mi ale, že by mohl být dobrý, minimálně to vynášení písku ven se podle mě dost omezí.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:45

Hwi ak má takéto nedobré skúsenosti, nedivím sa, že je takýto bojazlivý. Verím, že za pár dní zistí, že mu u teba nič nehrozí a osmelí sa. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2021 18:07

Tady se ví všechno, co je to za kachnu? Potkala jsem je na vylete u Chropyňskych rybníku. Je to hnizdiste všelijakých vodních ptáků. 

Online Nausikaa
Avatar
20 příspěvků moje polička 25. května 2021 18:16

Mha Myslím, že by to mohla být Husice nilská

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. května 2021 18:18

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 25. května 2021 18:19

Mha Něco podobného jsem vyfotila i u nás v Plzni u řeky .

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 25. května 2021 18:24

milacka Ono to souvisí  - ta podložka s neochotou toalety venku, často s tím bojují hlavně lidi s psama zvyklýma na tu čurací plínku. Některý míň sebevědomý štěňata to pak radši udělají v bezpečí domova než venku. Řešení je buď to rovnou vyhodit a zvykat normálně, nebo podložku posouvat víc  a víc ke dveřím a pak ji odstranit úplně.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 25. května 2021 18:43

Díky Nausikaa Hanka H To bude ona. 

Zatím jsem se s ní nepotkala a byla opravdu zvláštní, měla dlouhé nožky jako dinosaur

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 25. května 2021 19:05

Zina už posúvam, po centimetroch,, inak zatiaľ mi to takto vyhovuje, okolo 4.00 chodí cikať, takže nemusím otvárať dvere a čakať ju. Ako dospelý psík moč udrží dlhšie, teda aspoň dúfam. Čo na to hovoria skúsené psíčkarky? Predtým sme mali 2 sučky, ktoré mali vonku voliéru s búdou a neriešila som takéto problémy. A taliansky chrtík je také tintítko zimomravé, ak v zime napadne sneh, to začne sranda.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 26. května 2021 09:22

A zdolala vrchol kopcateda dvoch.

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 26. května 2021 11:57
Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 26. května 2021 15:35

milacka Nejsem asi zkušená pejskařka- 2 kousky, ale vydrží hodně. Tonán jde tak 21-22 hodin a pak úplně v pohodě až tak v půl 10. ráno a ne, že by se vyhrnul a hned čůral. Dává si na čas. A kdyby chtěl třeba dřív, může na zahradu. Ale to se nám ještě nestalo. Tak řeší spíš průjem. Jinak jak psala zina- nejlepší je vůbec podložku nezačít používat, je to práce na dvakrát. Řešila to tak ségra a potom jim i ve 4 letech chodila na podložku. U druhého psa vůbec podložku nezavedla a je to v pohodě, vydrží stejně jako Tonánek.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 26. května 2021 15:42

ionicera ďakujem, nevedela som, že podložka urobí medvediu službu, bola mi doporučená. Verím, že ju naučím vonku, je to celkom inteligentné "dievča" a len občas si postaví hlavu. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. května 2021 18:14

milacka mám teď čerstvou zkušenost se štěnětem. Prvních 14 dní dělala louzicku občas přes den, když jsem to nevychytala, jinak jsem ji vencila casto venku. V noci vydržela od 22 do cca 5., 5:30, pak chtěla ven. Teď (čerstvé 3 měsíce) už se venčí jen venku, v noci vydrží od 22 do 7., 7:30, kdy ji občas musím budit, protože potrebuju s tou druhou do školy. Věřím, že kdybych nebydlela v bytě, ale v domě se zahradou, pochopila to venčení venku rychleji. Předchozí pes se taky vencil jen venku a trénink byl docela rychlý. Podložku jsme nikdy nepouzivali, právě z výše zmiňovaných důvodů. 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 26. května 2021 18:42

milacka No, jak píše Ionicera. Já bych třeba podložku vyhodila i za cenu, že bych nějakou dobu spala v teplákách a ráno holt vstávala. Ono v půl roce už by mělo stačit vyvenčit kolem půlnoci a pak třeba v šest, sedm, možná když se ukáže, že by se na to čurání mělo jít ven, tak ta potřeba jít ve čtyři pomine :-). Ale to posouvání se taky dělá, pokud vím, tak posouvejte a uvidíte.

Ona ta podložka ze začátku práci člověku usnadní, ale pro psa pak může být těžší pochopit, že doma se nečurá. Co tak sleduju internetový psí fóra, tak skoro vždycky, když se někde nedaří dotáhnout čistototnost, nebo se to čurání doma znovu objeví, tak z toho pak vyleze podložka.

Offline milacka
Avatar
5482 příspěvků moje polička 26. května 2021 19:48

Krehutka Zina dnes bolo pekné počasie, väčšinu dňa sme strávili vonku, len raz sa sa vycikala vonku, na ulici počas prechádzky, už toto považujem za úspech. Má 5 mesiacov, snáď je ešte dostatočne mladá, že sa odnaučí venčiť na podložku. Ale posúvam a funguje to.

Offline LadyMary
Avatar
1006 příspěvků moje polička 27. května 2021 11:36

Asistentka

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 27. května 2021 11:56

LadyMary moc šikovná!