Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 23. května 2021 22:23

Magráta A v domě budou mít teprve místa. Budeš je pouštět ven?

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 23. května 2021 22:42

Hwi ooo, ať si brzy na nový domov zvykne, krasavec krásný  ta očiska

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 24. května 2021 07:44

Len nebudu, já jsem asi extrémně opatrná (je tam silnice, zemědělské družstvo apod, takže to nechci riskovat)

ale muž jim postaví "voliéru", takže ven se dostanou :-) 

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 24. května 2021 15:04

Čo vidí tá moja panička na hokeji, veď je to nuda...

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 25. května 2021 09:30

Tady jsou všichni tak krásní :-). Za mnou dnes příšla na terasu kachna (vlastně už dvě). Kde se tady vzaly, netuším :-).

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 25. května 2021 09:55

999 Hnízděj, často si kačeny v Praze vyberou místo dost daleko od vody a po vysezení je čeká štrapáce s minikachnaty k vodě. Historku o cestě s dvanácti káčaty od Belvederu přes Strakovou k vodě jsem tuším dávala ještě na MP. Ty tvé čeká Karmelitská, no pěkně.

Offline Hwi
Avatar
615 příspěvků moje polička 25. května 2021 09:57

Díky všem :) 

Dnes jsme měli neklidnou noc, klouček se sice po celodenním schovávání večer odvážně vydal až za námi do postele, kde proběhlo intenzivní mazlení, vrnění a lovení komárů, pak nás ale po půlnoci probudila nejprve loužička v peřinách a následně i bobek na křesle. Je mi jasné, že za to prostě může stres ze všech těch změn, taky jsem zkusila přemístit záchod z koupelny, ke to ještě pořádně nemá prozkoumané, na pro něj přístupnější a bližší místo. Od rána už je zase "neviditelný". Naivně doufám, že to byla jednorázovka a přestěhování toalety pomůže. Máte někdo podobnou zkušenost se zabydlováním nového kočičáka? Co vám pomohlo?

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 25. května 2021 10:36

andulka01 Panebože, kachny, jako by nestačil každoroční bambusový úlet :-).

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 25. května 2021 10:43

999 Kachny v bambusu? to dáš, kachňata naházíš do košíku a kačena půjde za zvukem. Bacha na náklaďáky (odbočka do zahrady hotelu Hoffmeister), houkající sanitky (zkratka přes úřad vlády a  soukromé premiérské zahrady). Tolik štěstí když jsou konečně ve vodě

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. května 2021 12:31

999 A nebo...

 Muehehe. Akorat se pak presunes vedle, do jidla...

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 25. května 2021 12:50

Pavlena Tomu bych rozuměli víc :-),

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 25. května 2021 13:48

Hwi tak třeba u Viki tomu pomohl čas (já vím, klišé, ale fakt se nedalo nic jinýho dělat)... byla prostě první 3 dny pod gaučem a nevylezla... pak začala prostředí prozkoumávat a chodila se ke mně i mazlit, ale několikrát se mi stalo, že při mazlení na mě i zaútočila... ona ke mně přišla z hrozných podmínek, ani nevím, co všechno se tam dělo... a je fakt, že do peřin taky čurala, tehdy jsem z toho byla dost nešťastná (a i teď radši peřiny nenecháváme na posteli) ... nepomohlo ani přestěhování záchodku, ani jeho častější mytí, prostě si potřebovala asi fakt zvyknout 

kocouři si zvykali mnohem lépe, tam jsem nic takového řešit nemusela (přišli ke mně a hned byli jako doma)

asi jsem ti moc nepomohla

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 25. května 2021 13:50

Hwi a ještě chci dodat, že teď je to královna všehomíra, vymazlená ukecaná kočka (na kluky občas útočí, proto jí říkám killbillka)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:21

Roxy už si začíná hrát a často za mnou chodí. Tak z ní mám radost.

Offline Daridari
Avatar
1064 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:23

Dalia To je skvelé, nedúfala  som, že to pôjde tak rýchlo

Offline Daridari
Avatar
1064 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:27

Hwi krásny je kocúrik

je to tak, ako Ti radí Magráta, chce to čas a nekonečnú trpezlivosť. 

Poznám prípady, kedy to trvalo týždne až mesiace, kým nastali nejaké zmeny. Ale napr. mačička u Dalii si zvyká super rýchlo. Je to veľmi individuálne.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:28

Hwi kocúrik je nádherný, potrebuje čas, aby sa oťukal, možno je z tých bojazlivejších. Toaletu daj určite bližšie.

Mám teraz 5-mesačné šteniatko, pomerne rýchlo si zvyklo na podložku, spí so mňou v posteli a chvalabohu, nikdy sa v posteli nepocikala, naopak, zoskočí v noci z postele a v kuchyni na podložke, niekedy vedľa podložky, podľa toho aká je ospalá, vykoná potrebu a vráti sa pod perinu. Skôr mám problém zvyknúť ju vonku, aby sa vyvenčila. Môžem byť hodinu aj dve vonku, nič, vrátime sa domov a beží ostošesť na podložku. 

Offline Samart
Avatar
135 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:49

Hwi nevím zda je kočička z útulku, nebo od chovatele. Pokud pro ni máte kryté wc, tak určitě bych zezačátku doporučila mít jen spodní část s podestýlkou. Boudu s dvířky přidat až se naučí. Občas bych ji na wc posadila, chytla pacičku a jakoby pacičkou zahrabala do podestýlky. Sama je z toho zmatená, že neví, kam má chodit. Zažila jsem s prvním kocourkem.

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 25. května 2021 14:50

milacka to jsem kdysi slyšela o nějaké kočce, že byla doma i venku a potřebu dělala prostě jen doma do kočkolitu :-) 

Offline Hwi
Avatar
615 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:00

Magráta Daridari milacka Samart Moc všem děkuju za podněty, s trpělivostí počítám, vím, že to za to stojí. Kocourek žil v depozitu, původně tam měl i zůstat, ale protože je citlivější povahy a v domácnosti bylo dalších několik zvířat (která se navíc sem tam obměňovala), neuměl se mezi nimi prosadit a byl dost šikanován, takže mu původní majitelka v jeho zájmu začala hledat nový domov. Byl zvyklý na takový ten "hop in" záchod, který moc bez přikrytí nemá smysl. Já ho shodou okolností doma taky mám, tak jsem dala rovnou ten, ale můžu zkusit vyměnit za spodní část toho "normálního". Budu referovat, jak postupujeme.