Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:35

Magráta 7.6. se na ně jedem poprvý podívat a 7.7. s náma pofrčí domů

no jako nemůžu se dočkat! včera jsme koupili pelíšek, kartáč na chlupy. reším, jaký obojek a jaké vodítko. štěně jsem měla naposled v roce 2007 a teď je z něho dědoušek, který dostane parťáka. Hodně mě zarazila reakce okolí, všichni jsou nadšení, že bude štěně, ale zároveň všichni strašně litujou Šimona, že už nebude sám, že na něj nebude tolim času, lásky a že ho to dožene do hrobu. Já věřím, že ho to naopak omladí, on je na okolí jiných zvířat zvyklej, však máme tři kočky a vždycky byl s jejich příchodem v pohodě.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:43

Liesel Tak si koťátka užijte, než půjdou pryč. A nějaký fotky třeba 

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 10:47

martek01 já souhlasím s tebou, že ho to omladí ... když byl můj kocour Minnie už hodně nemocnej a starší, tak sem našla kotě Matýska a Mínovi to dost pomohlo (tedy myslím, samozřejmě do hlavy jsem mu neviděla, ale zas řádil, lítal s ním, spinkali spolu, prostě byl takovej veselejší)

Offline Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 25. května 2020 11:16

martek01 Když mu dokážete zajistit klid ve chvílích, kdy si tu štěněcí pozornost nebude přát, tak ho to určitě omladí a bude za parťáka rád. A těším se s vámi, chvíli jsme bělouše taky zvažovali, tak budu ráda, když budete referovat, jakej je.

Offline Liesel
Avatar
1445 příspěvků moje polička 25. května 2020 11:34

moonlight Foto bude, zatím to jsou jen takový maly myšky

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:22

Nikdy jsem si neuvědomila, jak se zvířata stanou členy rodiny a jak člověk špatně nese jejich nemoci. Máme sice kočku 11 let, jenže mimo jednoho menšího problému byla pořád zdravá. Teď se nám minulý týden začala zdát hubená, začali jsme řešit, kdo jí kdy krmil a kdo jí kdy vynášel záchod. Mimoto se mi zdálo, že divně kouše granule, nechávala takové kousky a nakonec je vůbec nechtěla, ve čtvrtek ještě začala čurat mimo záchod. V pátek jsem vyslala kluky na veterinu a bohužel přijeli se špatnou zprávou, že jí selhávají ledviny. Přes víkend už vůbec nežrala, jen pila. Teď jí čekají minimálně 3 dny na infuzích a potom zase odběry, kdy se ukáže jestli má nějakou šanci. Na svoje plemeno je bohužel už spíš starší ročník, tak vůbec nevím, jak to dopadne. Stres je už každý den cesta tam a zpět. To, že není ve svém prostředí, protože ona je strašně bojácná a při návštěvě vůbec nevyleze.

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:39

Renusatko ach jo :-( 

Miníkovi tehdy právě taky začaly selhávat ledviny a přišlo se na to, že má cukrovku (ještě rok sem mu pak píchala inzulin a s inzulinem žil normálně, změna granulí na vyloženě takové ty ledvinové mu taky prospěla, a pak Matýsek :-)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 25. května 2020 12:48

Magráta Nějak mi úplně uniklo, že na to kočky trpí. Myslela jsem, že kvalitní stravou tomu zabráníme a vůbec mě nenapadlo se o to nějak víc zajímat.

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:34
Reakce na Zina:

MP Marge No já ti rozumím, a právě proto, že vím, že ta tvoje situace není úplně lehká, jsem se úplně nezařadila do týmu "tu si musíte v každým případě nechat". Ono fakt uživení je fakt to nejmenší, u malýho psa notabene, teoreticky může mít člověk štěstí a jezdit jenom na očkování, i když by s touhle situací rozhodně neměl dopředu počítat, ale i v tom případě je třeba, aby byl zachovanej nějakej aspoň relativní komfort všech zúčastněných, v první řadě tvůj, pak přítelův a Chica, když tohle nebude, tak se bude dost těžko vytvářet dobrý prostředí pro deprivovaný přírůstky.

Útulek chápu, tak bych nedala, u nás ještě fungují dočasný péče, nic takovýho u vás není?

​Je, ale je jich malo.

No, nevim, jak to dopadne. Ja si to porad omilam v hlave, proc nechat si Bellu neni dobrej napad, ale zacinam se obavat, ze srdce vyhraje. Dnes spala celou noc stocena sambovi na hrudniku

Hele, ale co je zajimavy: Zacala, bez jakehokoliv iniciativy z nasi strany, curat a kakat venku!

Zitra se mame setkat s tou pani, ale z toho zacinam mit takovej divnej pocit. Dnes rano mi napsala, se na setkani s Bellou privede DVA psy, protoze dalsiho necekane adoptovala pres vikend. To mi pripada jako nejak moc psu najednou, a pokud jsou oba velci jako tele... No nevim. 

Jsem uplne emocionalne rozpolcena! 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:01

MP Marge Belinka se evidentne moc snazi, aby u vas mohla zustat...  Ale ja nic nenaseptavam, mas toho mega i bez ni... Drzim palce, at to rozlousknete co nejlip. 

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:28

MP Marge je super jak k vám zapadla

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 25. května 2020 18:47

Magráta Hele, nech si to

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:13

MP Marge já to tak nemyslím a chápu tě (A nejsem v týmu "nechat za každou cenu" :-) , sama bych nad tím taky hodně přemýšlela (nakonec myslím že by vyhrálo srdce...)

jen tohle je prostě hrozně hezký no

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:16
Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:16

Magráta Hezky to je

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:18

MP Marge ona je boží

Offline Magráta
Avatar
7774 příspěvků moje polička 25. května 2020 23:00

Otík 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 26. května 2020 01:29

Magráta Nununu

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:04

Včera jsme byli s Brunem na veterině kvůli zastižení drápů a očkování a doktorka mu našla nádor na slezine cca 10 cm. V lednu tam ještě nic nebylo. Jina vyšetření, krev, srdce, ledviny, vše v dobrem stavu na skoro 14 letou vizslu. Ve čtvrtek v 8 jde na operaci, tam se teprv ukáže, jaký je to druh a jestli nemá metastaze. Přiznám se, že mě to strašně zaskočilo a sebralo, je to pro mě milovaný člen rodiny.

Tak nám prosím držte tlapicky, budeme to potřebovat .

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:08

Krehutka Budu myslet na vás oba, to zvládnete!