Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. května 2020 18:20

Jos nám to tak bylo podáno, že inhalační je méně zatěžujíci. Kdyz jsem se bála, aby to Dadoo zvládla.

Co pamatuju, zmiňovali rozdíl v probouzení a další výhody tě inhalační. Ráda jsem jim věřila. 

Chodíme na kliniku, anestezii tam dělá aktivní anesteziolog z Motola (s vet atestaci, nebo jak se tomu rika) takže v malíku to snad mít bude. I u toho zvířectva

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 18:52

Dadoo No cela ta problematika je slozitejsi, vetsinou se oba pristupy kombinuji - uvod IV a vedeni inhalacne. Zvirata neuspavam, tak mluvim obecne (mam akorat lidskou atestaci). Dela to ale kolega jako bokovku (bez zvireci specializce) a pry je to dost podobne. Nas vet je treba samouk a co jaem videla, tak to bylo divoky dost...budou velke rozdily. 

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 27. května 2020 20:04

Taky jsem žila v tom, že inhalační je šetrnější, byla nám i vety doporučována hlavně u malých hlodavců. Jako jednu zvýhod zmiňovali to, že jde v průběhu výkonu regulovat - přidat/ubrat, taky co se uspává inhalačně, už nemusím u myší podepisovat, že jsem srozuměna s možností úhynu během výkonu.

Offline SunEclipse
Avatar
3108 příspěvků moje polička 27. května 2020 20:45

Dadoo chudinka Žigulíček, piraňka ho teda mučí

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. května 2020 20:51

Děkuji všem. Ani nevím, jestli máme dobré zprávy. Boninka se laboratorně hodně zlepšila. O víc než o polovinu hodnot. Paní doktorka říkala, že tak dobrý výsledek nečekala. Jenže klinicky moc dobře nevypadá, taky prý překvapivě. Nežere vůbec, nepije, je strašně apatická, nespí, nemůže najít žádnou polohu. Má průjem, silné léky aby nezvracela, sondu na krmení, hadičku na infuze. Ráno jí vozíme na veterinu a  večer pro ni jezdíme. Ona je hodně plachá, nesnáší cizí lidi a mimo domov nikdy nebyla, takže stres asi má obrovský. 

Byli jsme rozhodnutí, že jí dnes už přestaneme trápit, jenže jsme se dostali do strašně blbé situace. Laboratorně se lepší a klinicky vůbec. Nakonec nás doktorka přemluvila na infuze ještě dva dny. V pátek jí vše odstraní, sondu i kanylu a pokud se přes víkend nebude snažit, tak nám stejně nic nezbývá. Pokud se snažit bude, tak nemám vůbec představu, co ji čeká. 

Offline pecka
Avatar
5975 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:02

Renusatko to je mi ľúto :( držte sa. 

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:21
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:28

Renusatko ach jo, drzte se a rozhodnete se spravne

Offline Kokoska
Avatar
28319 příspěvků moje polička 27. května 2020 21:35

Dadoo Růža je teda vostrá, ten bolestny Žigulikuv kvil přímo slyším!

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 22:00

Renusatko Držte se.

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 27. května 2020 22:00

MP Marge Co Belinka?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:05

Renusatko ať je líp

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. května 2020 23:15

Nikdy bych nemyslela, že takový rozhodnutí budem muset dělat. Já vidím, že je fakt špatná a že ten další život není na dlouho a nebude už asi nijak kvalitní. Na veterině vidí laboratoř a tím pádem mají pocit, že to je vše a my to nemáme vzdávat a děcka vidí kočku v šíleným stavu a pořád brečí. Starší syn je s ní celou noc vzhůra a hlídá ji, kvůli průjmu a kvůli tomu, že s tou nepohyblivou nohou pořád někde skáče a padá.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. května 2020 23:18

A děkuji moc všem za podporu a všem zvířátkům z téhle skupiny jen zdraví

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 28. května 2020 01:49

Renusatko Je mi to lito a drzim palce

Offline MP Marge
Avatar
5780 příspěvků moje polička 28. května 2020 01:53
Reakce na Kora:

MP Marge Co Belinka?

Porad tu je

S tou pani, co jsme se meli setkat v parku, abychom zjistili, jestli by Belinka vychazela s jejimi psy, jsme se nesetkali. Belinka se totiz v noci pred setkanim zblila, a do toho mela strasnej prujem. Uz je to ale dobry. 

Tatinek, ktery puvodne vubec nebyl naklonen myslence psa, ze to je moc starosti a penez, ji dnes videl pres Skype a vyjadril se, ze bychom si ji meli nechat, protoze je "takova srandovni"

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 28. května 2020 06:24

MP Marge já bych ji tak přála, aby u vás zůstala ale nic jsem jako neřekla..

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 28. května 2020 06:32

MP Marge Chce ostať u vás, všetko tomu nasvedčuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 28. května 2020 08:15

MP Marge skoda ze ji nemuzes poslat tatinkovi

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:45

Renusatko ja sa teda v zvieratkách nevyznám, ale keby si mi to povedala o človeku, tak príznaky "neje, nepije, je apatická, nemôže spať + hnačka" pripísala silnému stresu. Veľmi držím palce, aby sa nakoniec dala dokopy.

A keď nie, tak nie, v každom prípade veľmi súcitím.