Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 23:43

Jiná Realita Můžeš zkusit zavolat někam na vet. pohotovost a zeptat se veta. Ale asi budou chtít vědět čas a množství.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 23:45

matka volala na nonstop veterinu, prý by toho musel sežrat řádově stovky gramů. máme mu dát černé uhlí a snad by mu nemělo nic být.

musela jsem převážit všechny sáčky s rozinkama a zdá se, že soude dle výpočtů, kolik jich asi tak matka mohla použít, jich chybí maximálně tak 15 gramů, ale taky možná stihl sežrat tak dvě, nedá se to blíž zjistit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. prosince 2019 23:45

Zina byla jsem pomalejší :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:07

Jiná Realita Já to zjistila snad až tady, ze je to jedovatý, mi psi totiž nikdy ovoce nejedli, tak mě ani nenapadlo jim něco takovyho nabízet-ale tady vedle ležící skorolabradůrek nám loni postupně sklidil celou úrodu..... a nic 

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:10

Potrefenáhusa Hroznovy vino je pro psy jedovaty!?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:13

Potrefenáhusa je to prý hrozně individuální :( no snad veterinář ví, co říká.

Offline MP Marge
Avatar
5743 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:20
Reakce na barbucha:

Ani nemam obavy, že by Poppy mělo něco chybět, vždyť ani my lidi se (většinou) nestravujeme nějak vědecky, že bysme si všechno vážili na lékárnickejch vážkách... Prostě maso, zelenina a příloha to jistí

​Ano, treba mrkvove pyre

Pardon, musela jsem

Ale jinak me to vareni nijak zvlast nevadi, proste kure hodim do hrnce, pripadne mlety hovezi orestuju na panvi, to je hned. Ryzi mam navarenou do foroty v podstate porad, takze zbyva jen nastrouhat trocha mrkve a je to. Ale mel by jist i jinou zeleninu/ovoce, a to nechce! 

O tech potravinovych doplncich porad premyslim, ale nevim, co vybrat - nasemu veterinari v tomhle neverim, ten by mi prodal kdeco

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:28

MP Marge Já jim dávám kelpu a lososovej/pupalkovej olej.

rufik nejí skoro nic, ale konkurencí se to dost zlepšilo a taky pomuze, když to má trochu kašovitou konzistenci a nemůže to oddělit od masa a z misky vyházet  takže strouhanou mrkev v mase sežere, ale z ruky ani náhodou - von teda i kousek šunky nejdriv očuchá a vic z dálky prohlidne

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 00:51

MP Marge 

Nevim jak jinou zeleninu... tomu čoklovi je úplně jedno, jestli bude mít každej den to samý. Mrkev cajk - jestli chce jen mrkev a nerad brokolici nebo řepu, dej mu mrkev. Ovoce? Můžeš začít jen kouskem jabka nastrouhanýho do celkový porce, to ani nepozná... 

Řeším to stylem co dům dá, naštěstí Poppy je vděčnej strávník, vobčas teda jí jakože pomalejc a vopatrnějc ale eště nikdy nic nenechala.

Jak ještě píše Potrefenáhusa , tu kelpu taky mám, a nějakým olejem jí tu porci taky zakápnu (pro lepší stravitelnost zeleniny hlavně).

Ale hele - maso mam připravený, zeleninu taky (nejčastějc tu strouhanou mrkev - když si vařím pro sebe brokolici a další věci, tak odeberu prostě kousek) a příloha taky vždycky nějaká je (rýže, těstoviny, vločky, brambory), ty přídavky včetně oleje - klidně olivovýho - mám na lince, příprava resp. smíchání je pak dílem okamžiku. Fakt žádná věda a žádnej stres.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 01:03

Cha, a dneska mě rozveselil milostpán. Byv vyslán do víru supermarketu, přitáh kromě jinýho i žádoucí (pro nás, jak jsem původně myslela) zásoby zeleniny. 

Po návratu tady mával cuketama a lilkama... i těšila jsem se na grilovanou zeleninku. Marně. Přece Poppynka nebude žrát, ehm papat! furt jen mrkev. Tu si prej mám dát já

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 01:25
Reakce na barbucha:

Potrefenáhusa 

Taková blbost (jako jestli si pes hraje), ale jak to potěší, že jo! Páč pak je konečně svět v pořádku

​Vono to těm utulkovejm dlouho trvá

Offline moora
Avatar
7536 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 01:33

V nestřežené dvouminutovce jedna z našich popelnic sežrala půlku piškotovýho slehačkovýho dortu, v kterým, nemajíc sirup, nahradila jsem ho dvojnásobnou dávkou rumu. Ani neměl průjem pak, hajzlik... 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 01:39

moora 

Útulkovejm rozhodně, ale Poppy je od původní majitelky (a nemohla za to) jen přes velmi krátkou dočasku... což jen značí, že ten pes je naprosto rozhozenej v každým případě, ať už je z útulku nebo jen mění prostředí. Že to neni věc

Proto mě může čert vzít, když se lidi zbavujou starejch/nemocnejch/překážejících psů - a že těch případů je. A po vánocích co jich zas eště bude, těch nechtěnejch dárků!

U nás to trvalo přes rok, než se to ňák srovnalo, ale zaplaťpámbu za to. 

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 05:04

Kokoska elzicka nadsena hrou

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 05:09

Potrefenáhusa Zina elza je ako trnka. Co neutecie to zozerie. Obera vsetko ovocie vratane hrozna a malin. A o spadane orechy doslova pretekame kto prv pozbera. Ani som netusila ze by to mohlo byt nebezpecne  viem o cokolade ale po zozrati torty z pol kila cokolady som sa ukludnilacaj tam. Teda nikdy by som jej to nedala dobrovolne

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 06:26
Reakce na barbucha:

příloha taky vždycky nějaká je (rýže, těstoviny, vločky, brambory),

​zaujaly mě ty brambory v poppyine menu, měla jsem za to, ze je psi vůbec netráví a nedokážou využít

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 06:38

Janulik03 Trnka žere úplně úplně vsechno, včetně broskví, kam dosáhne, ostruzin a ořechů. když strouham mrkev, tak stojí vedle a musím odevzdávat ty konce. rufik jediny ovoce, který kdy dobrovolně sezral, byly hodne zralý meruňky a musela se mu z toho sundat šlupka, to chtěl ještě, jabko teda ani bez slupky, ale zamichany nastrouhaný to sežere 

kamaradky boxerka blahé paměti takhle jednou sezrala snad kilovku vysokoprocentni cokolady, kterou měli schovanou na horní skříňce linky...nastesti si k tomu dala ještě skoro plnou flasku oleje, kterou cestou převrhla, takže se akorát strasne posrala.....

jinak naši pejskové mají přísun domácích krepelcich vajec, já se toho nevim proč nějak dost štítím (pritom to má mnohem tvrdší skořápku a měly by byt k salmonele mnohem min náchylný než slepici, ale nějak to nejde)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 06:43

MP Marge Ako doplnky dávam kvasnice, spirulinu, olej z treščích jater a ešte taký sušený mix byliniek. Na imunitu dávam olej z hlivy ustričnej. Zeleninu majú každý deň inú takže sa to točí tak každých 5 dní, ovocie tiež mením, toho je ale menej, prestali mi jest banany. Ryżu som nikdy nedávala, vyhýbala som sa tomu i v granuliach. Ryža, zemiaky a obilniny sú u zvierat zbytné veci podľa mňa, hlavne tí moji majú problémy s trávením takýchto veci takže tam by to ani nefungovalo. 

Teraz by som rada ešte niečo na kĺby, ale neviem sa rozhodnúť. 

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 07:20

Potrefenáhusa myslim ze elza a trnka su co sa stravy tyka podobne popolnice  uz som ju nacapala s hlavou vo vedre so supami z uvarenych zemiakov. Vsetko musime hned schovat, zatvorit  teda nekradne zo stola alebo take nieco ale nemozem to dat von ze to neskor vyhodim. Nebude co vyhodit. No kocky jej v tom zdarne sekunduju

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 08. prosince 2019 10:43

Dadoo Segry kocour je venkovne-vnitrni a vencit se chodi uz odmala ven...