Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:01
Reakce na Zina:

notna A je to tak, že předtím zrychleně dýchá, nebo se zdá až do toho zvracení relativně v pohodě? To dýchání by ukazovalo na stres, tam bych na to šla přes odvedení pozornosti, u kinetózy bych zkusila zaexperimentovat s umístěním, kufr bude horší než sedačky, plus může to být lepší nebo naopak horší v přepravce (nepamatuju si, co máš za velikost psa) a někdy pomůže zatemnění oken. 

Na netu bohužel nevím, asi bych zkusila prohrabat starý fóra u Desenskýho, jestli se nenajde něco tam.

​Díky, Desenskýho čtu. Je to vizsla, 5 měsíců. Do auta už sice odmítá sám nastoupit, ale vevnitř je v klidu. Nejdřív sedí, pak si lehne. Cca 5 min dobrý. Pak začne slintat a po nějaké době i zvracet. I když mu nedáváme před cestou jíst. Sedí vzadu na sedadle, vždycky tam s ním někdo je. Asi se budu modlit, aby si zvykl.

Blitky jsou asi můj osud. Nejdřív nesnášelo od narození cestování dítě, teď pes

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 10:04

Samantha Wanda von Dunajew Snad ho to tedy taky přejde. 

Offline Samantha
Avatar
1805 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:13

notna Ale tak snad jo. U nás to probíhalo naprosto stejně, vytrvej. A jak už jsem psala - spíš dělat, že se nic neděje... oni to hajzlíci vycítí, když se s nima dělaj nějaký tanečky.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 11:22

notna Ještě mě napadlo, že možná by paradoxně pomohla delší cesta, kdy by si štěně zvyklo, ty krátký můžou být naopak horší. 


Jinak je to fakt individuální, my jsme všechny psy vozili od prvního dne hodně, prostě to u nás inak nejde, a ten poslední s tím měl taky problém. Hlavně když jel sám a neměl s sebou staršího, tak se na mě sápal dopředu a škrtil se vzadu na postroji, jsem s sebou tahala 2 deky na celý zadní sedačky a konga naplněnýho lipánkem jednu dobu.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 15:58
Reakce na Sweet Potato:

RoSa Dobře funguje ta Rescue řada Bachovek, je spíš na okamžitý stres, ale za vyzkoušení to stojí.

​jo, to jsem se chtěla zeptat právě, že který to mám přesně shánět

jsou to tyhle?

999 jaký jste používali vy?

Offline Sweet Potato
Avatar
34879 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:06

RoSa Ano.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:36

Si připadám trochu neviditelná, tak zkusím ještě zopakovat svůj včerejší dotaz na Potrefenáhusa a Sweet Potato ohledně dávkování těch Bach. kapek. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34879 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:40

Ginevra Upřímně, nevím, já dala tříkilové netopýrce jednu kapku, když byla rozhozená z bouřky, pomohlo to. Koukla bych, co píšou pro lidi a dala přiměřeně vzhledem k váze.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:42
Reakce na Sweet Potato:

Ginevra Upřímně, nevím, já dala tříkilové netopýrce jednu kapku, když byla rozhozená z bouřky, pomohlo to. Koukla bych, co píšou pro lidi a dala přiměřeně vzhledem k váze.

​Díky, kočka má tři a půl kila, zkusím to tak. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:43

Ginevra já to zkoušela na sobě jenom :-) a to byly čtyři kapky

ale tady maj nějaký zvířecí a u malých zvířat jsou to taky 4 kapky

jako víš co, ono je to taková sladká vodička, neni to imho ani na urovni bylinných kapek

ale třeba homeopatika prej taky dobře fungujou u zvířat a malých dětí, kde nemůže fungovat placebo 

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:48

Potrefenáhusa 

Díky, já to zkusím. Nevím už, co je v těch veterinárních přípravcích co jsou ve spreji nebo do zasuvky, ale u nás to nefungovalo, vyhozený peníze to byly. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 16:55

Ginevra já mám pocit, že v tom feliwayi atd. je nějakej ten syntetickej hormon, kterej kočky vylučujou, když se o něco otíraj a činěj si to tak známým a pak je to uklidňuje

ty bachovky jsou teda daleko větší alchymie, ale chválej to i lidi, který jinak na tyhle věci spíš nevěřej

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:05

Prosím o radu. Včera jsem byla s June na očkování a zároveň dostala pasu na odčervení Caniverm. Bylo mi řečeno, ať jí pastu podám po 24 hodinové hladovce a následně po podání, že nemá další 4 hodiny jíst. Takže dnes ráno jsem jí odebrala misku a teď snáším "TEN" nechápavý pohled sirotečka . Moje otázka zní, je ta hladovka opravdu nutná? Děkuji jménem "June". 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:14

whiskas hladovku nám ještě nikdo nedoporučil, ale vždycky zdůrazňovali, že s aplikací čehokoli po očkování by se mělo pár dní počkat 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:19

Potrefenáhusa děkuji. Takže by s odčervením bylo lepší pár dní počkat? June by tedy musela vydržet cca 10 dní, protože ji musím zítra opustit a raději se toho ujmu sama, než to nechat na Sambovi .

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:19

RoSa dneska na mě vykouklo na FB:


Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:28

Zu a co je řešením? Postroj místo obojku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:38
Reakce na Potrefenáhusa:

u zvířat a malých dětí, kde nemůže fungovat placebo 

​omyl. tudle jsem postovala v jiným vlákně Honzákův rozbor, velmi zajímavý

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33813 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 17:44

viktorka_od splavu jakože to nefunguje nebo naopak funguje? nebo to placebo seš ty, když tomu věříš a oni věří tobě?

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 12. listopadu 2019 18:33

Potrefenáhusa jé, to netuším, asi sehnat psovi fyzioterapeuta? Mám pocit, že RoSa psala, že si její pes kouše tlapky, tak bych totok asi řešila s veterinářem, no...

a postroj za zvážení stojí, jak teď toho mýho prdlouše venku musím zklidňovat, tak s tím vodítkem mi to ideální nepřijde.