Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Online Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:43

U nás  se taky dneska čte...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:44

viktorka_od splavu a tak rasaNori asi vie, prečo nad tým premýšľa. Náš Riki je nie úplne vychovaný (mea culpa, čo som zanedbala pre pôrodom sa krásne prejavilo po pôrode, keď na neho nieje toľko času), ale v svorke psov je úžasný. Keď ho dávam na stráženie, k známej, čo má 3 vlastné psi a strážieva ich často aj 7-8 naraz, peje na neho chvály, že sa vie okamžite zaradiť do hierarchie, správa sa ukážkovo, že vlastne o ňom celý pobyt ani nevie,len keď sa príde pomaznať. Druhý pes by jemu urobil skvelú službu, lebo by sa nenudil, mal by kamoša, čo má na neho čas vtedy, keĎ ja nemám, aj tie vychádzky by boli o inom, akurát by to teda musel byť druhý perfektne vychovaný pes, aby som následne neriešila veci, ktoré u môjho mám vychytané a u druhého nie. Ale mne by druhý pes neprešiel ani v dome so záhradou, muž mi už dlho vykríka, že mi psa nemal nikdy dovoliť a celkovo na neho od narodenia syna dosť kašle (a pre mňa je to teda záhul stíhať cez deň dieťa, psa, robotu aj domácnosť).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2019 12:45

DrowRanger takze kdyby ti “prosel” tak si druhyho poridis? 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 30. května 2019 13:35

rasaNori Mně napadá to samý, co Husu (víc bordelu, víc práce, složitější hlídání) a do toho ještě jedna věc, že něoc jinýho je kamarád na hraní, kterej se musí vytěžit, a něco jinýho je spolupes.  Výsledek teda s největší pravděpodobností nebudou dva psi vesele skotačící na zahradě, ale dva psi otravující se na zahradě, i když si budou hrát, tak to spíš budou takový hrací okna a zbytek času budou chtít za vámi.

Druhá věc, nejvíc si hrajou, když jsou spokojený, to znamená vám pod nohama. Ještě to teda může ovlivnit míra bahna na zahradě, čím víc bahna, co se dá donést domů, tím větší šance, že se najde herní nálada :-D.

Já jsem si třeba myslela, že když tu nejsme, tak si psi občas spolu ne snad přímo pohrajou, ale aspoň spolu mají nějakou interakci, ale co máme kameru tak vím, že nic takovýho se tu nekoná, prostě leží oba u dveří a čekají, až se vrátíme.

Online barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:13

Já bych zas chtěla ještě jednoho buldočka (dva jsou prostě úplně nejvíc boží), ale mně by to neprošlo přes Poppy... ach jo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:24

Zina no, mne to prijde podobne iluzorni, jako kdyz si poridim k diteti dalsi dite s predstavou, ze se spolu zabavi a ja budu mit klid

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:39

viktorka_od splavu Já bych to třeba ze všech těch důvodů, co tu už padly, nedělala, na druhou stranu konkrétní situaci rasaNori ani jejího psa neznám, takže si netorufám říct, že to zrovna v jejím případě je blbej nápad.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:41

A byť je hodně podobností, tak chov dítěte a psa se přece jenom trochu liší :-].

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:42

Zina to ja taky ne, ale podle toho co pise, konkretne ze nema cas na sveho psa a tak to chce resit tim, ze mu poridi druhyho na hrani. netvrdim ze to tak je/ale napsala to, tak z toho vychazim.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:52

viktorka_od splavu ne ze na ni nemam cas ale ze na ni vidim jak se s nama na zahrade nudi. Coz by mohla (a mame li tu na 2 tydny kolegu na hlidani tak to funguje) vyresit pritomnost druheho psa. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:59

DrowRangerpokud nemáš čas na jednoho psa, další pes ti toho prvního nezabaví.

je to, jak to píše Zina: dva psi si neskotačí za zahradě, dva psi leží a čekají, až na ně bude mít pán čas. a pokud jsou dva, potřebuje na ně dvakrát víc času.

a zvládnout jednoho špatně vychovaného mu ten druhý taky nepomůže, naopak. 

jako...u čivav asi jedno, u buldočků asi pořád ok, ale dva australáci, dva dobrmani nebo dva hovawarti, z nchž jeden má problém, a druhého neznáš, nebo jeden má problém (který nemáš čas řešit) a druhé bude štěně (na které tedy taky nebudeš mít čas), nad tím bych ani ve snu neuvažovala, mít navíc dvě malé děti. někoho budeš zákonitě hodně zanedbávat. zejména pokud na ně jsi spíš sama.

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:00

Manzel taky obcas lobuje pro druheho psa, ale ja si to dokaze predstavit tak jedine doma, ale uz vychazky mi pripadaji silene a co teprve cestovani, dovolene atd.

A ted kdyz jsem byla na vkendovem treninkovem vikendu se psama, tak tam byli takove echt pejskarky, kazda min. 2 psy a u obeda mi proslo, ze vlastne porad jen resi, jak udelaji dovolenou, ktery pes s nimi pojede a ktereho bude kdo hlidat, jak vscehno naskladaji do auta atd.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:01

Hlas lidu je jasny, muzu ho na zkousku vzit do docasky a uvidime co z toho vyplyne. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:09

viktorka_od splavu určite nie, lebo nemám poriadne čas ani na môjho. Ak by bol akýkoľvek problém s tým druhým alebo medzi nimi dvoma, nemala by som čas a energiu to riešiť. Ja ho viem raz za čas takto šup ut do svorky k tej známej, to má ako prázdniny, ale sama by som si na viac psov netrúfla.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:12

rasaNori to som ti inak chcela presne napísať :) držím palce aby to vyšlo, prípadne aby sa problémy radšej ukázali skôr ako neskôr :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:14

Ale to je přesný, psi rano vstavaj až když vstanou lidi a dohrabou se do obejvaku, v tu ránu to tam začnou prerejvat zprava zleva. Nebo když se přijde vecer z procházky, jeden by řekl, ze toho budou mít dost, ale ne, maj radost, ze jsou s nama. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. května 2019 15:27

Potrefenáhusa 

úplně mimo téma jsem si teď tou poznámkou o vstávání vzpomněla, jak mi je směšný pupek.

jak konečně stářím zmoudřel, už spí v boudě (a vůbec celkově konečně někdy spí). ale jak :D večer se nažere, pak ještě tak jako bloumá po dvoře, já tam za ním přijdu, řeknu mu, je strašně krásný a hodný a ať už si pěkně zaleze do boudy a spí a....jak zavřu dveře, on fakt hup do boudy a spí

Offline Zu
Avatar
2537 příspěvků moje polička 30. května 2019 17:28

Mám asi hodně hloupý dotaz, ale... Máme na balkoně takovou tu standardní několik cm velikou díru u země. Myslíte je, že je možné, že by v rámci prozkoumávání mohlo štěně spadnout? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 30. května 2019 17:34

Zu no asi zalezi, jak velká je ta skvira a jak velký he to štěně?

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 30. května 2019 17:56

Jiná Realita to je krásný