Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:46

dynda No moje kamaradka je svetice 

Online dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:48

MP Marge 

Tak to jste jeden tým!

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:53

Samantha Zatím je pacientka hodná. Spinká, odpočívá, zatím dobrý .

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:54

Renusatko  hroznej příběh, takže u nás to vlastně proběhlo dost v pohodě .

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:55

Potrefenáhusa Koukám, že byl čas i na slunění .

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 20. ledna 2019 20:58

dynda  dnes tedy celý den spí, což je dobře, jen myslím, že jí to dlouho nevydrží . To zklidnění je ale myslím důsledek léků proti bolesti. První dostala včera ráno a má dávky ještě na dva dny. 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 00:27

Tak Chico sice miluje snih, ale nemiluje (tuhy) mraz!!! V patek nasnezilo; rano jsme se probudili do zimni pohadky, ktera ho nesmirne bavila - venku skakal ve snehu, valel se v zavejich, "bagroval" snih cumackem - proste idylka  Jenze vcera v noci zacalo i poradne mrznout. Pritel sel rano vencit, vratil se ani ne za pet minut, a ze pry pes nechce byt venku! Ja na nej co je to za nesmysl, pes byt venku miluje, vsadim se, ze TOBE se nechce tam s nim byt, protoze jsi linej! Odpoledni venceni uz probihalo v me rezii a ukazalo, ze jsem pritele obvinila zcela nevinne:  Chico udelal par kroku, zacal poskakovat z tlapicky na tlapicku, jako by ho zem palila; nacez si sedl na zem a plakal. A klepal se jako ratlik.  Tak jsem ho, cela vydesena, odnesla domu, a ted cekame na pritele, abychom se mu mohli omluvit Predpokladam, ze jak mrzne, tak snih ztvrdnul a reze ho do tlapicek!? Rozumi se Chica, ne pritele... 

Zato ted se tady potlouka po byte, energie ma na rozdavani a kouka, co by kde vyvedl 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:16

MP Marge Napadlo me, jestli spis neposolili? Ta sul je do tlapek reze urcite. Pak je resenim dat ho z cesty nekam, kde posoleno neni (a mozna mu predtim ty tlapky otrit)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33756 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:20

MP Marge a kolik tam máte stupňů? Taky mu může bejt na ty tlapky fakt zima. Jestli míváte fakt mráz, možná by se vyplatilo mu zkusit koupit botičky?

Mně to vždycky přišlo jako sranda, ale kamarádka měla takovýho podobnýho pejska jako je Chicco a ten tu zimu strašně špatně snášel, musel mít fakt teplou bundu a stejně ho většinou nosila pod kabátem, byl ochotnej se max nejnutnějc vyvenčit. Míval pod nohama i omrzliny, a to ani nemuselo bejt nějak zvlášť mínus.

Ono se teda v mrazech stejně pro ty bytový psy doporučuje jen krátký venčení, ty přechody jim nedělaj moc dobře. Ale to fakt jenom když jsou ty teploty už trochu extrémní.

Offline Samantha
Avatar
1782 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 09:25

MP Marge 

No tak si to zkus, stoupni bosá na zmrzlou zem  

Jsou prostě mazlíci, kterým to vadí. Zkus Chicovi pořídit botičky, ale nejdřív bych vyzkoušela, jestli na noze  vůbec něco snese (třeba nějaké dětské ponožky). My jsme kdysi našemu bývalému psovi ke stáru taky jedny pořídili a po nějakém tom přemlouvání je nosil celkem ochotně. Fakt je, že u nás se dost solilo, teď už snad se posypová sůl ani nesmí používat (což neznamená, že se to nedělá...). 

A když nesnese  botičky, tak se mají aspoň pejskům před ochodem namazat tlapky něčím hodně mastným.

Offline Magráta
Avatar
7773 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 12:11

whiskas dobré zprávy

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:36
Reakce na Solathis:

MP Marge Napadlo me, jestli spis neposolili? Ta sul je do tlapek reze urcite. Pak je resenim dat ho z cesty nekam, kde posoleno neni (a mozna mu predtim ty tlapky otrit)

​Vis, ze mas asi pravdu? Tady se soli hodne. A my jsme z baraku vysli po schodech, ktere byly posolene urcite! A i kdyz jsme potom popobehli na travnik, kde uz by zadna sul nemela byt, tak tlapky me nenapadlo mu utrit 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:43
Reakce na Potrefenáhusa:

MP Marge a kolik tam máte stupňů? Taky mu může bejt na ty tlapky fakt zima. Jestli míváte fakt mráz, možná by se vyplatilo mu zkusit koupit botičky?

Mně to vždycky přišlo jako sranda, ale kamarádka měla takovýho podobnýho pejska jako je Chicco a ten tu zimu strašně špatně snášel, musel mít fakt teplou bundu a stejně ho většinou nosila pod kabátem, byl ochotnej se max nejnutnějc vyvenčit. Míval pod nohama i omrzliny, a to ani nemuselo bejt nějak zvlášť mínus.

Ono se teda v mrazech stejně pro ty bytový psy doporučuje jen krátký venčení, ty přechody jim nedělaj moc dobře. Ale to fakt jenom když jsou ty teploty už trochu extrémní.

​Ja jsem se na teplotu nepodivala, ale mrzlo teda fest, myslim, ze snad uplne nejvic za letosni zimu. A ja uz jsem si na Chicovi vsimla, ze ac ma snih velmi rad, tak je mu fakt hned zima a trese se jako osika. Navic ma bundicku a svetrik, ale oboje je mu kratky a leze mu z toho pulka zad, tak pochybuju, ze je to nejak zvlast efektivni. Musim koupit neco urcene pro jezevciky! A ty boticky zkusime 

Jako kratky venceni by nam v zime vubec nevadilo, ale kdo s nim ma potom v byte vydrzet!? Ten ma energie, to jsem jeste nevidela! 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 13:49
Reakce na Samantha:

MP Marge 

No tak si to zkus, stoupni bosá na zmrzlou zem  

Jsou prostě mazlíci, kterým to vadí. Zkus Chicovi pořídit botičky, ale nejdřív bych vyzkoušela, jestli na noze  vůbec něco snese (třeba nějaké dětské ponožky). My jsme kdysi našemu bývalému psovi ke stáru taky jedny pořídili a po nějakém tom přemlouvání je nosil celkem ochotně. Fakt je, že u nás se dost solilo, teď už snad se posypová sůl ani nesmí používat (což neznamená, že se to nedělá...). 

A když nesnese  botičky, tak se mají aspoň pejskům před ochodem namazat tlapky něčím hodně mastným.

​Tady se soli fakt hodne  Boticky ani ponozky jsme nikdy nezkouseli, ale jak znam Chica, tak jeho cilem se okamzite stane je servat z tlapek a znicit! No, zkusime. Mam doma vazelinu, tak to bych mohla zkusit na ty tlapicky jako prozatimni reseni (ale predpokladam, ze si to olize a posere se). 

S pritelem jsme jednu dobu hodne mluvili o pripadnem prestehovani se na Aljasku! To by asi pro nasi argentinskou dlouhosrstou civavu nebylo uplne idealni!? 

Offline Zina
Avatar
5853 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 14:45

Ta sůl by to být mohla a zima taky. Naši psi si nikdy na nic nestěžovali, ale minulý týden, jak posolili, mi nejdřív začal zvedat tlapu Terk, to jsem se vyděsila, a pak na další procházce Cid. Ten to navíc řeší stylem, že zvedne tu packu do vzduchu a hledí na mě tragickým pohledem, ať to opravím. A jelikož jsem natvrdlá, tak že je to sůl, mi došlo až potom, co začal zvedat tlapy do vzduchu i třetí pes.

Přitom Terkuž zažil 11 zim a všechny ve městě, kde se solilo, nevím, co je letos jinak.

Offline Garfie
Avatar
23972 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:34

Moje kočička zemřela. Užila si hezký a dlouhý život, dodýchala v klidu doma...ale stejně se cítím úplně vyšťaveně, prožila se mnou téměř polovinu mého života 

Online 711990
Avatar
17155 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:38

Garfie 

Offline whiskas
Avatar
19570 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:43

Garfie Ach ... , je mi to líto, drž se .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:45

Garfie  to musel byt krasny kocici zivot

Offline Sweet Potato
Avatar
34845 příspěvků moje polička 21. ledna 2019 18:53

Garfie