Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 20:41

barbucha tak to je výzva! příští tejden uděláme seznamku! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 20:57

RoSa 

Hele ale vopatrně, nebo ti Ronýse sežere!  No sama jsem zvědavá... držím ji zkrátka v jejím vlastním zájmu! 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 21:15

barbucha

to sis tam u vás v kolátoře už asi vybudovala dobrou pověst, co?

Ronďa je gentleman přece, to klapne, uvidíš!

Offline whiskas
Avatar
19571 příspěvků moje polička 13. prosince 2018 21:53

barbucha  to z ní bude ještě obranářka. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:39

Wanda von Dunajew Hrůzu nahánějící historky ze salaší neznám, ty moje se týkají agresivity vůči psům (stejnýho pohlaví)  a někdy i vůči lidem. Ale sama žádnýho čuvače nijak osobně neznám, ani na cvičáku jsme žádnýho nepotkali.
Tady u nás mají dva, mají je u vilky na takový malý zahradě, je mi jich docela líto. Čas si tráví zběsilým řvaním za plotem - co mají taky jinýho dělat - venku se svými psy bych je moc potkat nechtěla. Ale zase jestli se nepletu, tak jsou to dva psi - samci - a jsou tam spolu a nervou se mezi sebou navzájem, narozdíl od třech oříšků o ulici nad nimi, kteří jsou tím lítáním podél plotu tak frustrovaní, že se nakonec vždycky pustí do sebe.

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:40

barbucha A startuje na psy i feny bez rozdílu? Jestli je z nějaký malý vsi nebo městečka, tak možná prostě jen není zvyklá...

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:50

Zina 

No vidíš, to budu muset ještě vysledovat, jestli v pohlaví dělá rozdíly... ve velikosti určitě ne 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:53

Zina Rufíček taky lítá.....ale do druhejch psů na stejný straně plotu se npouští :-))

my to teda máme komplikovaný, protože ty ploty, kudy někdo chodí, jsou krátký a je to dost daleko, ale on to zvládá obhospodařovávat.

Mně uplně fascinuje po dvaceti letech soužití s malým uřvaným čoklem ta Trnka, která fakt nehlídá, ona vůbec neví, co to je, všechny strašně miluje, když se někdo blíží k plotu, tak ho vítá a už se těší.

Jsme tuhle potkali v polích pani se dvěma beauceronama a ta mi povídá: jé, my vás známe, my se chodíme kamarádit přes plot, ale ten malej na nás vždycky strašně řve!

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:54
Reakce na Zina:

Wanda von Dunajew A jakej je, čuňač? :-) Jako na cizí ps,y lidi, domácí zvířata? Kolujou o nich dost divoký historky :-).

​No, moje 15 leta noční můra... A cizi psi z toho byli nejmenší problem. 

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 10:58

Potrefenáhusa 

Oooo, beauceron, toho bych příště chtěla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 11:00

dzizisketa nádherný jsou!!!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 11:02

jinak u nás jsou většinou takový chvíle pohody, společně pošikanovat kočku a pak z toho pocitu radosti spolu hezky pohrát

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 11:23

dzizisketa Jestzli dobře počítám, tak to už budeš mít minimálně trojhlavou smečku :-D.

moora A co teda bylo? Jinak aby nebyla mýlka, smyslem mýho dotazu rozhodně nebylo hanit čuvače, já jen mám ráda imformace z první ruky a v případě těch čuvačů se mi jich právě moc nedostává.

Potrefenáhusa U nás by Terk nejspíš neštěkal, spíš by se kamarádil přes plot, ale nudícího Cida si při tom lítání a štěkání umím představit docela dobře :-D. A vlkodavka k tomu měla taky sklony, ale tý jsem to zatrhla, bo mi to jde docela na nervy. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33800 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 11:34

Zina na nervy to jde.......akorát já nevim, jestli u těch špicovitejch to jde, vono je to pro něj jak dejchat...

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 11:58

. Tak on je ti asi Rufíček za ten upgrade v podobě fenky a plotu na štěkání náležitě vděčnej :-).

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 12:04

Zina No oni asi bývajú dominantnejší voči rovnakému pohlaviu, preto sa ani chovať dvoch čuvačov samcov dohromady neodporúča. Ale viem aj o prípadoch, kedy to tak majú a je to úplne v pohode. Tieto veci sa hrozne ťažko zovšeobecňujú.

Asi sa k tomu vlastne nedokážem moc vyjadriť. Neviem o žiadnom konkrétnom čuvačovi, ktorý by bol problematický aj napriek tomu, že sa mu majiteľ dostatočne venuje a riadne ho od mladého veku socializoval. K tomu štekaniu za plotom - no je to proste strážny pes, takže to treba tak brať - varovanie aby človek nevstupoval na jeho pozemok alebo nepribližoval sa k jeho stádu. 

Offline Zina
Avatar
5857 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 12:18

Wanda von Dunajew Já jsem nemyslela štěkání za plotem jako vadu - to jen u mých by mi vadilo, kdyby mi řvali pod oknem - jen že mi přijde, že ti dva tady nic moc jiného za zábavu nemají, ani ten velký pozemek, na kterém by se zabavili, jak se píše v tom článku.

A za vyjádření děkuju, já z vás zas zkusím po čase něco vyloudit, čuvač byl pes, o kterem jsem jako malá hrozně snila. Nebyl teda sám, ale jak nám občas pustili tu slovenskou znělku k večerníčku, tak se na scénu průběžně vracel :-). 

Offline moora
Avatar
7572 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 12:18

Zina jako von to byl fakt zmetek. Jako v dobách, kdy to žilo na salasi, takovýhle štěně by prostě nevyrostlo. Jenže dneska, když se psi chovaj primárně jako spolecnik člověka, navíc se ještě vystavujou (takže se hledí i na ten extetier), se problematickym jedincem dá do chovu zavlect dobrej průser. 

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 12:27

Zina Mne tiež štekanie vadí, takže náš za to dostane sprda, keď má náhodou slinu. Ale také tie nekonečné bezdôvodné záchvaty štekotu našťastie nemáva, na to je expert u susedov  Preto si myslím, že za to môžu hlavne majitelia, títo konkrétni majú už x-tého psa, rôzne plemená, ale všetci do jednoho uštekaní magori (majitelia nezvládajú a nemajú čas, pes je celý deň sám na dvore až na 2x 20 min venčenie)

Ja tu určite budem priebežne pleveliť fotkami, dotazy sú samozrejme vítané  Ale ja žiadny expert na psy nie som, učím sa za pochodu.

Offline Janulik03
Avatar
16726 příspěvků moje polička 14. prosince 2018 12:31

Elzička je teda dáma skoro vždy, ale ked je sama na dvore a ide niekto okolo so psom, alebo na bicykli, tak sa zmení na štekajucu nočnu moru. Blafe ako o život. a to sme tuto rasu brali aj kvoli tomu, že vraj je neštekavá 

Vonku je v pohode, na voditku nemá problém, máme počas prechádzok zopár domov po ceste, ktoré nesmieme obíst, lebo sa zdraví s domácimi psiskami cez plot.