Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 19. října 2018 19:21

Dadoo Tawy znam, jen me nepobavilo to kopnuti do chovek, protoze to slusna chovka neudela, meli by tam mnohem vic psu, kdyby ano. Kamaradka, ktera chova CVcka jen co pamatuju, brala zpet a nove umistovala tri nebo ctyri svoje odchovance. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 19. října 2018 22:29

andulka01 

To je hrozně nedospělé chování. Asi bych ho kontrolovala jako nedospělého, dokud nevyroste. Měl by hlásit své souřadnice co 3 dny, to je tak maximum, co si myslím, že kočky v pohodě vydrží. Sice si žrádlo asi sežerou hned první den, ale pak zase ty dva dny jenom tráví. Ona spousta lidí, kteří týrají zvířata, to s nimi myslí strašně dobře a miluje je.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:10

Včera som bola dať očkovať proti besnote a až dnes ráno mi došlo, že som nedostala známku. Tu psy známku nedostávajú, alebo mi ju vet. zabudol dať?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:18

paktofonika nemusí dostávat. Hlavně, jestli ti dalo razítko do ockovsciho průkazu. Známka na obojek je navíc. Taky si ji ale bereme. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 09:20

Dadoo Razítko mam, len doteraz som vždy dostala automaticky aj známku, tak ma to zmiatlo  Ďakujem 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 20. října 2018 14:38

Dadoo jj ja o tom vim. Smutne. Ale to i zanedbany tyrany a opusteny psi jinych ras. A jak pose Solathis tak jsou nefer vuci chovkam. Vesmes nikdo nechrli mnozstvi stenat uz proto, ze fenky cv haraji klidne jednou za dva roky a poprve az ve trech letech. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:12

paktofonika my už si ji ani neberem, přijde mi to jako další kram na obojek

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:15

Potrefenáhusa

přesně! stačí jedna placka s tel.číslem a druhá od městskýho úřadu

paktofonika  za toho druhýho psa je ten poplatek v Praze docela darda, co?

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:22

RoSa Něco přes dva tisíce? Jako málo to není, ale zase když to člověk srovná s výletama na veterinu, tak to zas taková pálka není.

Edit: A nevím, jestli už je možný si přihlásit psa ve městě, kde nemáte trvalý bydliště. Když jsme ještě bydlela v Praze, tak mi bylo řečeno , že to nejde, a bylo ho možný přihlásit jen v místě trvalýho pobytu. Takže nevím, jestli se  Paktofoniky ty pražský poplatky týkají.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:29

Zina Tak tak, psy sú prihlásené na Slovensku keďže trvalý pobyt si tu zatial prihlásiť nemôžem.

RoSa Je to dosť, zaskočilo ma to ale zatiaľ sa ma to netýka.

Potrefenáhusa Ja som len nevedela, či to napríklad niekde nežiadaju, ale potom ma napadlo, že aj keď ideme na psiu akciu tak kontrolujú preukaz a nie známky. A známky nosím v peňaženke pretože cinkanie ma znervózňuje, psy určite tiež. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:35

Zina

tak jasně, v porovnání s výdaji na veterině je to prd - proto mám Ronďu pojištěnýho

ale s tím přihlašováním fakt netuším... měla jsem za to, že se musí přihlásit a platit za něj poplatky tam, kde se pes většinu času zdržuje (víc než 3 měsíce v roce?)...  přece byly případy, že měli lidi přihlášený psy na vesnici na chalupě, platili tam za ně padesát korun ročně, ale pes byl většinu času v Praze... městská policie to jeden čas kontrolovala namátkově... plus pak taky na základě "zvídavého dotazu na úřadě", ze sousedství samozřejmě

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:37

RoSa Ja vychádzam z tohto:

Poplatek ze psů platí držitel psa obci (v Praze MČ) příslušné podle místa trvalého pobytu (fyzická osoba) nebo sídla (právnická osoba). Poplatek se platí ze psa staršího 3 měsíce.

Na úrade som sa teda pýtať nebola. Asi tam radšej zájdem, poplatkom sa rozhodne nevyhýbam.

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:40

paktofonika Poplatek ze psa to zní teda...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 20:42

Isca No takto je to na stránke MČ 5 

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:07

paktofonika Já právě jo, chtěla jsem ho mít přihlášeného v Praze, kde jsem bydlela, a řekli mi, že to nejde. Je to teda 10 let, ale nejspíš se to nezměnilo.

RoSa Neumím si moc představit, jak to mohli kontrolovat. Pokud mám trvalý pobyt v Liberci a psa mám přihlášeného v Liberci, přičemž ani jinou možnost nemám, pokud tedy sama nezměním ten pobyt, tak se těžko něčím proviňuju.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:09

Zina mám psa prihlasenyho v Praze už celkem 16 let a v životě mě nikdo nekontroloval, myslím, ze tak 80% psu ani prihlasenejch není a fakt jsem nezažila, ze by to policajti někdy u nás kontrolovali

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:11

Zina nevím... kdyby tě třeba každej den v parku potkávali se psem a tys tvrdila, že jsi tu jen přechodně "na návštěvě" a pes je řádně přihlášenej v Horní Dolní...? ale jak je to aktuálně, to fakt netušim...

nám takhle cca před 15 lety chodili měšťáci každý ráno a v podvečer na Klamovku, fakt

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:15

Zina My sme už stretli toľko policajtov, skontrolovať je to len chvíľka a nikto ma o to zatiaľ nepožiadal. Minule Percy niečo hrabal, prišiel policajt ja už v strese a on sa ma prišiel opýtať, že či niečo našiel. :D

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:22

paktofonika Mně jednou stavili, ale bylo to proto, že se jim líbila Belisa, a známku teda vidět nechtěli :-).

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 20. října 2018 21:24

Zina tak asi to byl tehdá nějakej "projekt", co se neosvědčil, no...