Chlpáči a iné

09. srpna 2014 22:02
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. října 2018 12:36

Sweet Potato Loki je boží 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 17. října 2018 12:49

Když jsme se stěhovali do baráku, byla mi slíbena kočka. Zatím nic, ale můj čas přijde! Maroda musím hlídat jako oko v hlavě, neb stačí vteřina a míří čumákem na ránu, potvora jedna. Dnes na noc vyfasovala manželovo triko, neb s límcem vše omlacuje a budí dítěna poště se jí dneska smáli, prý taková zima není. Jsem nevysvětlovala že má 20 cm ránu na břiše až pod packu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 17. října 2018 12:53

paktofonika Co boží, bůh je to (právě zahnal sousedovic šiperáka)

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 17. října 2018 13:15

Sweet Potato je úplně takovej ten ňuňací

z mojí smečky je v zásadě mačkací Ota, ale jen v noci, když přijde sám a lehne si u mojí hlavy nebo na mojí hlavu ... ale drbací jsou všichni (když chtějí, že :-))

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:18

Asi to patří i do stížností, ale týká se to hlavně koček, tak jsem tady. Omlouvám se za případnou rozvláčnost.

Před časem jsem odešla od manžela a z domu se zahradou na konci vesnice. Jedním z mých největších důvodů k odchodu bylo, že ex nic moc neřeší, zcela se věnuje svým velmi časově náročným koníčkům a čeká že se všichni okolo dycinky postarají.
Měli jsme 10 let kocoura Jindřicha, zároveň kocoura Zrzavýho a dva roky kočku Fusekli, o které jsem se v zásadě starala hlavně já. On se po přejetí Fusekle na jaře rozhodl, že dům bez koček nechce a dojel si do útulku pro dvě odrostlá koťata. Mezitím ještě slíbil kamarádce že si vezme mourovatého kocourka, takže teď má kočky tři.

Tento rok byl nejméně deset týdnů pryč, ne vcelku, ale velmi často. O kočky jsme se nějak postarali ve spolupráci se sousedkou, nemám problém tam z Prahy dojet a nakrmit, pomazlit.

ALE teď nikoho nepožádal o kontrolu koček a odjel na týden. Kdybych tam zcela náhodou dneska nepřijela, tak jsou kočky od neděle bez vody i žrádla, záchodky (a kdyby jenom ty) ve strašným stavu. 

Nevím co mám dělat. Není to totiž poprvé co jsou tam déle samy, ale zatím aspoň někoho poprosil o krmení. Vynadala jsem mu jadrně samozřejmě (se urazil). Ale ještě jednou a bonznu to našemu veterináři. Jsem rozezlena.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:37

andulka01   tohle bych nevydržela a kočky unesla.

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:40

Sweet Potato Nemám kam. Sama se totiž bráním mít kočku (i když bych strašně moc chtěla) - malinký byt a chodíme domů pozdě. Právě proto abych ji netrápila. A pak přijedu do tohodle nadělení :-(

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:41

Sweet Potato akorát že pán by si asi pořídil další..

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:49

Ounz To mne taky napadlo.

Jenže v ten moment bych asi napřed jednala a pak teprv myslela. Debilní situace. Mám vztek s tebou. andulka01 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 18. října 2018 20:53

Sweet Potato já ti rozumim..člověk by je nejradši zachránil všechny, jenže to nejde..

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:01

Sweet Potato Zkusím návrhy. Kočičí dvířka, zásobníky s jídlem, pítka. Oni se většinou špatně nemaj, ale ex prostě myslí nejdříve na sebe, pak na sebe, pak dloooouho nic a pak možná přijdou na řadu ti co s ním žijou (lidi nebo kočky, to je fuk).
Jenže to těm bobkům nenahradí společnost. Viděli mě třikrát v životě a teď po mě lezou, mazlej se, chtěj si hrát. Vědí že ode mě dostanou něco dobrýho, že s nima budu blbnout na zahradě. Sakra, mě to TAK strašně žere.

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:12

andulka01 Jasně, člověk nemůže zachránit všechny, jak píše Ounz . Jenže jakmile se jednou malinko zaangažuje, je těžký zavřít oči a jít pryč. Ňuňátka.

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:16

andulka01 A to je nechal zavřený někde v baráku, nebo jsou polovenkovní a mohly aspoň ven? 

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 18. října 2018 21:33

Zina V baráku. Jsou hlavně domácí, ale ven můžou když tam někdo je. Tak jsem jim otevřela všechny dveře na zahradu a domluvila se sousedkou že až večer přijede, zavolá je domů na žrádlo, dí jim najíst a pak až zavře :-)

Jsou to takový ty kočky, co musej být u všeho co děláš - takže když jsem se byla mrknout po zahradě a sklidit část kdoulí, všichni šli se mnou, blbnuli okolo a očumovali co dělám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 18. října 2018 22:15

andulka01 je to hrozný, ale já bych to utnula. uplně. není to tvá starost. samozřejmě s tím, že bych mu to jasně vysvětlila.

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 19. října 2018 08:47

Elzička sa urazila že ju fotím, namiesto aby sme dalej bežali. Ale potrebovala som sa vydýchať. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. října 2018 11:14

viktorka_od splavu teda ty máš občas šílený názory

Offline Zina
Avatar
5863 příspěvků moje polička 19. října 2018 13:37

andulka01 Tak to je v tomhle směru fakt pablb, pardon. Jsme se ptala, protože bych si ještě uměla představit, že dospěl k názoru, že ten týden vydrží, že jim někam nasypal hromadu žrádla a odjel s tím, že venkovský kočky dřív ani jinak nefungovaly. Bylo by to dost pořád debilní, ale ještě možná nějak pochopitelný, ale že je zavřel bez zajištění na týden, to mi hlava fakt nebere.

Ty pítka, dvířka, krmítka, když je pořídí a před odjezdem naplní, jsou asi rozumná cesta a na vašem místě bych ho na to zkusila taky umluvit. A upřímně bych asi taky dopadla tak, že bych tam jezdila kočky mazlit, ale takhle zvenku mi to jako moc dobrý postup nepřipadá, to byste z toho mohla mít doživotní závazek a ex by jako bonus mohl ještě dospět k názoru, že k baráku patří pes (koza, králíci a slepice :-D).

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 19. října 2018 18:09

viktorka_od splavu Jako "hele vole, nestaráš se o kočky, přetrhávám veškerý kontakt"? To samozřejmě ne, protože jinak poměrně dobře vycházíme. Vždyť to bych jednak ani neměla klíče/přístup a ani bych se nenabízela na občasné krmení. Problém prostě je, že to nikomu neřek. Že bere jako samozřejmost že tam sousedka chodí.
Takže to bude spíš: "hele vole, nestaráš se o kočky, nepočítej s tím, že ti ještě někdy upeču"

Zina No, popravdě, jedním z mnoha důvodů mého odchodu byl i ten, že plánoval právě slepice a rozhodně mu nevadilo, že je čtvrtinu roku pryč. Prostě počítal s tím, že se postarám, i přes můj výslovný nesouhlas.

No nic, vynadala jsem mu, co taky jiného. A jak jsem psala výše, ještě jednou a bonzuju našemu veterináři (náš velmi dobrý kamarád, na ex má docela vliv).